Diecezje
Jasna Góra: zakończyła się Ogólnopolska Konferencja Dyrektorów Szkół Katolickich
O nadzorze pedagogicznym w szkołach i skutkach ubocznych presji wyników egzaminów zewnętrznych dyskutowali zgromadzeni na Jasnej Górze Dyrektorzy Szkół Katolickich. Jednym z najważniejszych punktów spotkania były obrady i wybory nowego Zarządu Rady Szkół Katolickich. Ponieważ kandydatura przewodniczącego jest każdorazowo zatwierdzana przez Konferencję Episkopatu Polski, zostanie ona przedstawiona na czerwcowym zebraniu plenarnym.
Prymas Polski: rodziny wielopokoleniowe dobrem narodowym
„Cieszę się, że ciągle jeszcze mamy w Polsce rodziny wielopokoleniowe. To skarb i wielkie dobro” – powiedział KAI prymas Polski abp Henryk Muszyński nawiązując do kampanii społecznej „Dziadki dziatkom”, która towarzyszy dzisiejszym obchodom Narodowego Dnia Życia.
Łódź: niedziela misyjna DA „Węzeł”
W niedzielę 21 marca parafia św. Teresy i św. Jana Bosko w Łodzi gościła wieloletniego misjonarza z Zambii – ks. Piotra Boryczkę. Wieczorem tego dnia w Duszpasterstwie Akademickim „Węzeł” odbyło się spotkanie z wolontariuszami misyjnymi – Przemysławem Rogalskim i Maciejem Rychterem, którzy w zeszłym roku wrócili z Afryki.
Gniezno: sympozjum z okazji Narodowego Dnia Życia
Gniezno po raz kolejny włączyło się w obchody Narodowego Dnia Życia. 24 marca w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej odbyło się sympozjum poświęcone pielęgnowaniu więzi międzypokoleniowej oraz roli osób starszych w rodzinie i społeczeństwie.
Prymas Polski otrzymał tytuł „Honorowego Obywatela Bydgoszczy”
Rada Miasta Bydgoszczy przyznała dzisiaj Prymasowi Polski tytuł „Honorowego Obywatela Bydgoszczy”. „Nie ukrywam, że przyjąłem tę informację z satysfakcją i radością” – powiedział w rozmowie z KAI abp Henryk Muszyński.
Kielce: odkrycie archeologiczne przy figurze św. Tekli w Rynku
Archeolodzy pracujący od kilku tygodni wokół figury św. Tekli w obrębie kieleckiego Rynku odkryli ślady osadnictwa z czasów między XIII – XV wiekiem, które prawdopodobnie stały się zalążkiem osady, a później miasta.
Łódź: świąteczne śniadanie dla ubogich w katedrze
Około tysiąca śniadań wielkanocnych dla ubogich fundują co roku parafianie z łódzkiej katedry. Akcja „Świąteczne śniadanie dla ubogich” organizowana jest od ośmiu lat.
Gorzów Wlkp.: „Nie zmarnuj okazji, żeby pomóc” – rusza Wielkanocna Zbiórka Żywności
Pod hasłem: „Nie zmarnuj okazji, żeby pomóc!” w Gorzowie Wielkopolskim odbędzie się 26-27 marca Wielkanocna Zbiórka Żywności. Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna organizuje tę akcję w największych sklepach miasta i okolicznych mniejszych miejscowościach. Każdy klient będzie mógł podzielić się zakupionym towarem z ludźmi potrzebującymi wsparcia.
Licytacja Caritas na rzecz kobiet
Odzież damska zaprojektowana przez panie zaangażowane w politykę, gospodarkę, sport i kulturę pójdzie 24 marca pod młotek w łódzkiej Manufakturze. Licytację organizuje Caritas, która zebrane pieniądze przeznaczy na aktywizację zawodową kobiet.
„Zobaczyć Jezusa” – niewidome dzieci z Lasek na rekolekcjach w Bydgoszczy
„Zobaczyć Jezusa” – to myśl przewodnia rekolekcji dla dzieci i młodzieży niewidomej i słabowidzącej ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 im. Louisa Braille’a w Bydgoszczy. Spotkania prowadzi siostra ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża w Laskach oraz tracąca wzrok Agnieszka.


