Diecezje
Abp Szal do uczestników konkursu biblijnego: nie możemy zatrzymywać Ewangelii dla siebie
Mamy poznawać Ewangelię, mamy poznawać nauczanie Chrystusa. Nie zatrzymywać Ewangelii dla siebie, ale głosić ją innym – powiedział abp Adam Szal w homilii dla uczestników Finału Konkursu Biblijnego „Głosić Ewangelię na wzór św. Pawła”, który odbył się w murach Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu. Konkurs wpisał się w diecezjalne obchody Tygodnia Biblijnego.
Gliwice: recital Davida Titteringtona w kościele Chrystusa Króla
Recital organowy Davida Titteringtona odbył się w kościele Chrystusa Króla w Gliwicach. Wydarzenie stanowiło zakończenie trzydniowych warsztatów organowych zorganizowanych dla uczniów Diecezjalnej Szkoły Muzycznej II stopnia oraz Studium Muzyki Kościelnej w Gliwicach.
Świebodzin: już w niedzielę pielgrzymka motocyklistów do Rokitna (zapowiedź)
W najbliższą niedzielę, w ramach Ogólnopolskiej Niedzieli Modlitw za Kierowców, odbędzie się pielgrzymka motocyklistów diecezji zielonogórsko-gorzowskiej ze Świebodzina do Rokitna. Wydarzenie organizuje kapłański klub motocyklowy God’s Guards.
Abp Szal do straży grobowych: przedłużeniem waszych adoracji jest niedzielna Eucharystia
Szczególnie ważnym momentem, który jest przedłużeniem waszych adoracji eucharystycznych, które miały miejsce w Wielkim Tygodniu, jest niedzielna Eucharystia – powiedział abp Adam Szal w Tryńczy podczas Eucharystii wpisanej w XXI Ogólnopolską i XXXII Podkarpacką Paradę Straży Wielkanocnych „Turki”.
XXII Grand Prix LSO diecezji łowickiej – triumf parafii z Bednar
Ministranci z parafii św. Macieja Apostoła w Bednarach zwyciężyli w turnieju halowej piłki nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza, rozegranym w ramach XXII Grand Prix diecezji łowickiej. Zawody odbyły się 18 kwietnia w Witoni. Zwycięska drużyna będzie reprezentować diecezję w Mistrzostwach Polski LSO.
Diecezja zielonogórsko-gorzowska: koniec kolejnego sezonu „Teologii w mieście” dla świeckich
Instytut Filozoficzno-Teologiczny im. Edyty Stein w Zielonej Górze zakończył kolejny sezon cyklu wykładów pod hasłem: „Teologia w mieście”. To spotkania wokół zagadnień z Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu, teologii moralnej, teologii dogmatycznej i fundamentalnej oraz społecznego nauczania Kościoła.
Radom: odbył się konkurs promujący wolontariuszy
Rozstrzygnięto konkurs „Ośmiu Wspaniałych”, którego celem jest promowanie pozytywnych zachowań, działań, postaw dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu. 28. Gala Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”, odbyła się w Ośrodku Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” w Radomiu. Konkurs odbywa się pod patronatem bp. Marka Solarczyka i prezydenta miasta Radosława Witkowskiego.
Sulechów: Z roku na rok przybywa uczestników warsztatów liturgiczno-muzycznych
„Wdzięczni za Twą miłość” – to hasło sulechowskich warsztatów liturgiczno-muzycznych zakończonych w miony weekend w parafii pw. św. Stanisława Kostki. Ich zwieńczeniem był koncert uwielbienia w wypełnionej po brzegi sali widowiskowej Sulechowskiego Domu Kultury.
Wadowice: XII Kapituła Prowincjalna Karmelitów Bosych wybrała nowego prowincjała
W klasztorze karmelitów bosych w Wadowicach trwa XII Zwyczajna Kapituła Prowincjalna Krakowskiej Prowincji Zakonu Karmelitów Bosych. To najważniejsze wydarzenie w życiu prowincji, podczas którego zakonnicy analizują aktualną sytuację wspólnoty oraz wyznaczają kierunki jej rozwoju na kolejne lata. Jednym z kluczowych punktów obrad był wybór nowego przełożonego prowincji.
Kard. Ryś o papieżu Franciszku w pierwszą rocznicę jego śmierci
– Papież Franciszek był człowiekiem, który żył Ewangelią. Ewangelia nie mówi o parciu do przodu, ale mówi o tym, że trzeba dawać świadectwo Jezusowi Chrystusowi na całym świecie. Franciszek był świadkiem. Był misjonarzem – o zmarłym rok temu Ojcu Świętym w rozmowie z Polskim Radiem mówił kard. Grzegorz Ryś.


