Diecezje

11 kwietnia 2026 | 08:46

Gotyk w Karpatach – wielka wystawa w Muzeum Narodowym w Krakowie

W Muzeum Narodowym w Krakowie otwarto wyjątkową wystawę prezentującą sztukę gotycką w obrębie Karpat. Jest to pierwsza próba łącznego przedstawienia sztuki schyłku średniowiecza we wszystkich krajach regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

10 kwietnia 2026 | 21:40

Uroczyste obchody rocznic zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej

W intencji ofiar zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej modlono się podczas Msy św. w bazylice konkatedralnej w Kołobrzegu. Eucharystii przewodniczył proboszcz kołobrzeskiej bazyliki ks. dr Andrzej Pawłowski. Dalsze uroczystości odbyły się na Skwerze Pionierów przy symbolicznych dębach katyńskich.

10 kwietnia 2026 | 21:31

Ks. Prawica bohaterem kolejnego filmu animowanego z cyklu „Misyjni Superbohaterzy”

– Kochał Zambię jak swoją ojczyznę. Chciał w niej zostać. Żył duchem misyjnym – mówił ks. Maciej Będziński, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych, po  premierze nowego filmu animowanego z cyklu „Misyjni Superbohaterzy”. Jego bohaterem jest ks. Marceli Prawica – „legenda afrykańskich misji”.

10 kwietnia 2026 | 20:26

Łódź: spotkanie członków Niezależnej Komisji Historycznej z kard. Krajewskim

Pierwsze spotkanie przewodniczącego Niezależnej Komisji Historycznej do spraw zbadania nadużyć seksualnych w Archidiecezji Łódzkiej w okresie od 1945 r. z kard. Konradem Krajewskim odbyło się 3 dni po ingresie, czyli 31 marca 2026 r. Z kolei 10 kwietnia 2026 r. odbyło się robocze spotkanie całej Komisji z nowym ordynariuszem łódzkim.

10 kwietnia 2026 | 19:46

Skarżyska Ostra Brama: rekolekcje kapłańskie jako powrót do źródeł

– Istnieje potrzeba, abyśmy ponownie zachwycili się swoim kapłaństwem – mówił ks. prał. dr Eugeniusz Derdziuk – egzorcysta i kustosz sanktuarium w Krasnobrodzie, który w dniach 8-10 kwietnia głosił rekolekcje dla księży. Odbywały się one pod hasłem: „Kapłaństwo jako Boży dar”, zaś ich miejscem było Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej.

10 kwietnia 2026 | 19:36

Bp Solarczyk: prosimy Boga o chwałę nieba dla zmarłych w katastrofie smoleńskiej

Biskup Marek Solarczyk modlił się w Kościele Garnizonowym pod wezwaniem św. Stanisława w Radomiu z racji 16. rocznicy katastrofy pod Smoleńskiem. Oficjalne obchody miały miejsce przy tablicy upamiętniającej ofiary tragedii i przed pomnikiem pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich.

10 kwietnia 2026 | 18:59

Kielce: Spotkanie autorskie z nuncjuszem apostolskim w krajach afrykańskich

O misji dyplomaty watykańskiego, o specyfice posługi w krajach afrykańskich oraz o autorskich książkach – o tym wszystkim będzie można posłuchać podczas spotkania z abp. Henrykiem M. Jagodzińskim – nuncjuszem  apostolskim w Republice Południowej Afryki, Lesotho, Eswatini, Botswanie oraz Namibii, które odbędzie się w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, 27 kwietnia. 

10 kwietnia 2026 | 18:42

Abp Przybylski: dziękuję, że z wiarą obchodzicie te tajemnice wydarzeń katyńskich i smoleńskich

W Katowicach modlono się w intencji ofiar zbrodni katyńskiej w 86. rocznicę mordu na polskich oficerach. Uroczystości rozpoczęła Msza św. pod przewodnictwem abp. Andrzeja Przybylskiego, metropolity katowickiego, w parafii wojskowej św. Kazimierza Królewicza w Katowicach.

10 kwietnia 2026 | 17:37

Msza św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej

Biskup elbląski Wojciech Skibicki przewodniczył Mszy świętej w kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych w Elblągu w 16. rocznicę katastrofy smoleńskiej. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, wojsko oraz mieszkańcy miasta.

10 kwietnia 2026 | 17:08

„Będziesz miłował…” – komiks o powstańczych przeżyciach kard. Wyszyńskiego

„Będziesz miłował. Powstańcze losy księdza Wyszyńskiego” to komiksowa opowieść o wojennych przeżyciach przyszłego Prymasa, związanych z jego pobytem w podwarszawskich Laskach. Ten trudny czas obcowania z cierpieniem i śmiercią wpłynął – jak sam wspominał – na jego dalszą posługę kapłańską. Patronat honorowy nad publikacją objął metropolita warszawski abp Adrian Galbas, który w słowie wstępnym wyraża nadzieję, że lektura pomoże im lepiej poznać postać kard. Wyszyńskiego a także naśladować go w codziennym praktykowaniu przykazania miłości.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.