Diecezje
Kwidzyn – uroczystości odpustowe w kościele Miłosierdzia Bożego
Biskup elbląski Wojciech Skibicki przewodniczył Mszy świętej odpustowej w kościele Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie. W czasie uroczystości udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży, pobłogosławił nową mozaikę oraz wręczył list gratulacyjny Andrzejowi Dubienickiemu za 30 lat posługi muzycznej.
Świadectwo wiary i konkretnej pomocy: Niedziela Miłosierdzia Bożego w Licheniu
Niedziela Miłosierdzia Bożego w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej zgromadziła rzesze pielgrzymów, stając się okazją do refleksji nad istotą chrześcijańskiej miłości oraz prezentacji dzieł, które tu, w licheńskim Domu Matki, na co dzień w praktyce realizują orędzie Miłosierdzia. Obchody zyskały szczególny wymiar dzięki obecności wolontariuszy oraz przedstawicieli licheńskich instytucji pomocowych: Ośrodka Wsparcia Płodności „NaProTechnologia”, Hospicjum im. św. Stanisława Papczyńskiego oraz Licheńskiego Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym.
Rozpoczęła się peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego w Diecezji Sandomierskiej
Rozpoczęła się peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego w Diecezji Sandomierskiej. Uroczysta inauguracja odbyła się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Ostrowcu Świętokrzyskim w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.
Ełk – odpust w diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego
W Niedzielę Miłosierdzia Bożego bp Jerzy Mazur, Biskup Ełcki, odprawił Mszę św. odpustową w parafii pw. Chrystusa Sługi w Ełku – diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. W sumie odpustowej, która rozpoczęła się Koronką do Miłosierdzia Bożego, wzięli udział m.in. kustosz Sanktuarium, ks. prał. Mieczysław Brzóska, kapłani diecezjalni, siostry zakonne oraz 16 kandydatów do posługi Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej, których ordynariusz ełcki posłał do posługi w parafiach.
Prawosławna Pascha w Bydgoszczy. Setki wiernych, wielogodzinna liturgia i przesłanie nadziei
Ponad pół tysiąca wiernych zgromadziło się w parafii prawosławnej św. Mikołaja Cudotwórcy w Bydgoszczy, by wspólnie celebrować Zmartwychwstanie Pańskie – najważniejsze wydarzenie w roku liturgicznym.
Abp Guzdek: Bóg otwiera drzwi miłosierdzia, ale czy my chcemy je przekroczyć?
„Bóg zawsze jest gotów przebaczyć, ale nie zmusi człowieka do przyjęcia przebaczenia. Drzwi miłosierdzia są otwarte – pytanie, czy człowiek chce przez nie przejść” – mówił abp Józef Guzdek podczas Mszy św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego na uroczystości odpustowe do świątyni, w której czci się relikwie bł. ks. Michała Sopoćki – Apostoła Bożego Miłosierdzia i Patrona Białegostoku – jak co roku pieszo przybyły setki pielgrzymów z miasta i okolic.
Mójcza k. Kielc – w niedzielę Miłosierdzia Bożego bp Jan Piotrowski poświecił kamień węgielny w budowanym kościele
Bp Jan Piotrowski poświęcił dzisiaj w niedzielę Miłosierdzia Bożego kamień węgielny do kościoła w Mójczy-Zagórzu, w parafii MB Częstochowskiej w granicach Kielc. Nowy kościół zbudowano w sąsiedztwie starego drewnianego, który stał się zbyt mały dla powiększającej się parafii.
Święto Miłosierdzia Bożego w Kołobrzegu
– Prośmy Jezusa abyśmy każdego dnia potrafili powiedzieć za św. Tomaszem: „Pan mój i Bóg mój”, powiedział ks. dr Andrzej Pawłowski proboszcz bazyliki Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kołobrzegu, podczas kazania w święto Miłosierdzia Bożego. Parafialna Akcja Katolicka jak co roku przygotowała na ten dzień kosz z cytatami z „Dzienniczka” św. Faustyny Kowalskiej, który ustawiony był przy obrazie Jezusa Miłosiernego.
Bp Bab w Płocku: po ranach rozpoznajemy Jezusa, to w nich objawia się Miłość silniejsza niż grzech
To właśnie one – przebite dłonie i otwarte serce Chrystusa – prowadzą do zrozumienia tajemnicy Bożego Miłosierdzia – podkreślał bp Adam Bab, biskup pomocniczy archidiecezji lubelskiej, który przewodniczył uroczystościom Niedzieli Miłosierdzia w Płocku. W miejscu pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego wierni odkrywali, że rany Zmartwychwstałego nie są znakiem cierpienia, które minęło, ale miłości, która trwa i uzdrawia.
Bp Bryl: wróćmy do naszych domów bardziej miłosierni
– Pozwólmy, żeby to dzisiejsze spotkanie z Tym, który przychodzi dotknęło naszych serc, abyśmy wrócili do naszych domów bardziej miłosierni i umieli dzielić się tym, czego doświadczamy w bliskości Bożego Miłosierdzia – mówił biskup kaliski Damian Bryl podczas sumy odpustowej sprawowanej w Godzinie Miłosierdzia w Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kaliszu.


