Diecezje

12 kwietnia 2026 | 13:33

Warszawa – msza święta i apel pamięci w przeddzień Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, podczas uroczystości upamiętniających 86. rocznicę Zbrodni Katyńskiej w Muzeum Katyńskim w Warszawie ks. kpt SOP Piotr Zamaria przewodniczył Mszy św. w intencji pomordowanych na Wschodzie. Homilię wygłosił ks. płk SG w st. spocz. Zbigniew Kępa, postulator fazy wstępnej procesu beatyfikacyjnego Kapelanów Katyńskich, który mówił o potrzebie spojrzenia na mord dokonany na polskich jeńcach wojennych nie tylko w perspektywie historycznej, ale również duchowej. Podkreślił, że rana po tej zbrodni pozostaje niezagojona, także dlatego, że wciąż brakuje pełnego uznania winy. Po Mszy św. odbył się apel pamięci.

12 kwietnia 2026 | 13:17

Bp Kaleta: wołanie o Boże Miłosierdzie powinno płynąć z głębi serc

Trzeba, aby wołanie o Boże Miłosierdzie płynęło z głębi serc ludzkich, pełnych cierpienia, niepokoju i zwątpienia, poszukujących niezawodnego źródła nadziei – mówił bp Andrzej Kaleta w niedzielę w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kielcach.

12 kwietnia 2026 | 12:54

Bp Muskus: wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za pokój na świecie

Pokora i łagodność, szacunek dla drugiego mają większą moc niż krucjaty urządzane z Bogiem na ustach – powiedział bp Damian Muskus OFM, który w sanktuarium w krakowskich Łagiewnikach przewodniczył Mszy św. w Niedzielę Bożego Miłosierdzia. – Mamy moralny obowiązek, by przerwać tamę zła i pogardy wszędzie tam, gdzie jesteśmy – dodał duchowny.

12 kwietnia 2026 | 12:50

Abp Jędraszewski: módlmy się o pokój i miłosierdzie

– Wiemy, jak potrzeba jest modlitwa o pokój, by jak najwięcej ludzi mogło doświadczyć Bożego Miłosierdzia – mówił abp Marek Jędraszewski w wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie.

12 kwietnia 2026 | 12:42

Modlitwa o pokój licheńskich pielgrzymów w duchowej łączności z Leonem XIV

W duchowej jedności z papieżem Leonem XIV, w sobotnie popołudnie, 11 kwietnia, pielgrzymi obecni na Mszy św. w licheńskiej bazylice modlili się o pokój dla świata. Zapalona na rozpoczęcie liturgii świeca symbolizowała płonącą w sercach wiernych nadzieję na pojednanie narodów i ustanie wojen.

12 kwietnia 2026 | 12:28

Ostrów Wielkopolski – biskup, kapłani i wierni przeszli Drogą Światła

Biskup kaliski Damian Bryl, kapłani, wierni ostrowskich i okolicznych parafii przeszli Drogą Światła z konkatedry do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego zatrzymując się po drodze przy 14 stacjach, by wsłuchać się w rozważania przygotowane przez ks. kan. Jacka Bochniaka i parafian parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gorzycach Wielkich. Uwieńczeniem Drogi Światła był Wieczór Uwielbienia.

12 kwietnia 2026 | 12:15

Msza święta i konferencja poświęcona Kapelanom Katyńskim

O potrzebie wiernej służby Ojczyźnie, pamięci o ofiarach Zbrodni Katyńskiej oraz nadziei związanej z procesem beatyfikacyjnym 29 Kapelanów Katyńskich mówiono 11 kwietnia w katedrze polowej i Sali Tradycji Ordynariatu Polowego w Warszawie podczas konferencji naukowej „Las lasem zostanie. Kapelani Katyńscy: pamięć i przyszłość”. Spotkanie poprzedziła Msza św. pod przewodnictwem bp. Wiesława Lechowicza. Po jej zakończeniu duchowni oraz dr hab. Karol Polejowski, zastępca prezesa IPN, udali się do Kaplicy Katyńskiej, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze.

12 kwietnia 2026 | 09:59

Warszawa: dzisiaj pokaz filmu o słudze Bożym o. Józefie Andraszu SJ, kierowniku duchowym św. Faustyny (zapowiedź)

W Instytucie Duchowości CARMELITANUM przy klasztorze oo. karmelitów bosych w Warszawie w niedzielę, 12 kwietnia, o godz. 19:00 odbędzie się pokaz filmu „Powiernik świętych – o. Józef Andrasz SJ”. Jezuita o. Andrasz był spowiednikiem i kierownikiem duchowym św. Faustyny Kowalskiej w nowicjacie i pod koniec jej życia. 1 lutego 2025 r. rozpoczął się jego proces beatyfikacyjny.

12 kwietnia 2026 | 08:45

Bp Lityński podziękował pracownikom, wolontariuszom i darczyńcom Caritas za serce dla potrzebujących

Niedziela Miłosierdzia Bożego to także święto patronalne Caritas. Za pośrednictwem strony internetowej Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiej bp Tadeusz Lityński podziękował pracownikom, wolontariuszom i darczyńcom za wszelką pomoc niesioną ludziom cierpiącym i potrzebującym.

12 kwietnia 2026 | 08:38

Bp Greger konsekrował w Bielsku-Białej dwie dziewice

– Liturgia konsekracji dziewic jest publicznym potwierdzeniem, że człowiek traktuje czystość jako wartość przewyższającą pożądanie czy emocjonalne zauroczenie – przypomniał bp Piotr Greger, który 11 kwietnia w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej przewodniczył obrzędowi konsekracji dziewic. Podczas uroczystej Mszy św. biskup pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej konsekrował dwie kobiety: Aldonę Przybyłę oraz Bożenę Seemann.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.