Diecezje
Kuźnia: 40-lecie ustanowienia kaplicy św. Józefa
Modlitwa ma pobudzać nas do lepszego i piękniejszego życia, do większej otwartości, wyjścia ku drugiemu człowiekowi – mówił biskup kaliski Damian Bryl, który przewodniczył Mszy św. z okazji 40. rocznicy powstania kaplicy św. Józefa w Kuźni.
Jasna Góra: Pielgrzymka Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym
Na Jasnej Górze odbywa się po raz szósty pielgrzymka połączona z nocnym czuwaniem Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych i członków Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym (APDC). W tym roku modlitwa zanoszona jest szczególnie za tych zmarłych, którzy najbardziej cierpią w stanie czyśćca.
Msza święta z okazji złotego jubileuszu kapłaństwa abp Stanisława Gądeckiego
„Zostać kapłanem to znaczy mieć udział w ofierze życia Chrystusa, być człowiekiem poświęcenia, człowiekiem, który nie chce niczego dla siebie, lecz wszystko dla Boga i bliźnich ze względu na Boga” – powiedział jubilat abp Stanisław Gądecki podczas Mszy świętej w katedrze w Poznaniu z okazji 50. rocznicy święceń kapłańskich. Homilię wygłosił abp Marek Jędraszewski. Telegram z życzeniami dla jubilata przesłał papież Franciszek.
Abp Ryś do neoprezbitera: dziękuj Bogu za osoby, które cię będą w Kościele zawstydzać
Wiele razy w życiu Bóg postawi przed tobą takich ludzi, których wiara cię zawstydzi. Zobaczysz wśród ludzi takich, którzy w relacji z Bogiem idą na całość o wiele odważniej, niż ty. Bardzo ważne, abyś się nie bronił przed takim darem Bożym i żeby ci twoje kapłaństwo oczu nie zasłoniło, tylko żebyś dziękował Bogu za takie osoby, które cię będą w Kościele zawstydzać – mówił abp Grzegorz Ryś w katedrze łódzkiej. W sobotę metropolita łódzki wyświęcił na prezbitera Kościoła diakona Krzysztofa Kucharskiego – alumna Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.
Sekretarz Generalny KEP złożył życzenia abp. Gądeckiemu
Zawołanie biskupie Waszej Ekscelencji – „czynem i prawdą”, stało się czymś więcej niż tylko hasłem pasterskiej służby. To „czyn i prawda” zawiodły Księdza Arcybiskupa jako przewodniczącego polskiego episkopatu do bombardowanego Iraku, krwawiącej Ukrainy – napisał sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur G. Miziński w liście gratulacyjnym do przewodniczącego KEP abp. Stanisława Gądeckiego z okazji złotego jubileuszu święceń prezbiteratu.
Kalwaria Zebrzydowska: XVII Pielgrzymka Apostolatu Margaretka
Ta modlitwa, to jest wasz wdowi grosz, który jest bardzo ważny w oczach Bożych. Za to wam dziękuję jako biskup i kapłan – mówił bp Robert Chrząszcz podczas XVII Pielgrzymki Apostolatu Margaretka do Kalwarii Zebrzydowskiej.
Jasna Góra: 33. Ogólnopolska Pielgrzymka Sportowców
33. Ogólnopolska Pielgrzymka Sportowców odbyła się na Jasnej Górze. – Oprócz rozwoju talentu sportowego, ważne jest pielęgnowanie wartości duchowych, stąd nasze pielgrzymowanie tutaj – wyjaśniali przedstawiciele Katolickiego Stowarzyszenia Sportowego RP, które jest organizatorem pielgrzymki. W tym roku hasłem spotkania była prośba: „O Matko Boża wspieraj ludzi sportu i rządzących w ich codziennych dążeniach do sukcesu”.
Diecezja włocławska ma pięciu nowych prezbiterów
Idziecie po to, aby łączyć; łączyć ludzi z Bogiem i między sobą – powiedział bp Krzysztof Wętkowski podczas święceń prezbiteratu we włocławskiej katedrze.
Piesza Pielgrzymka Bożego Miłosierdzia z Jasnej Góry do Łagiewnik
22. Piesza Pielgrzymka Bożego Miłosierdzia wyruszyła dziś z Jasnej Góry do Krakowa – Łagiewnik. Hasło, jakie przyświeca pątnikom to: „Tylko Boże Miłosierdzie może uratować ojczyznę i nasze rodziny”. Wyruszyło ponad 100 osób. Pielgrzymka tradycyjnie wychodzi w sobotę po uroczystości Bożego Ciała, by dotrzeć do Łagiewnik na Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Papież przekazał życzenia i błogosławieństwo przewodniczącemu Episkopatu
Papież Franciszek przekazał życzenia i swoje błogosławieństwo przewodniczącemu Episkopatu Polski abp. Stanisławowi Gądeckiemu z okazji 50. rocznicy jego święceń kapłańskich. Telegram papieski został odczytany na początku jubileuszowej Mszy św. w katedrze poznańskiej w sobotę, 10 czerwca.


