Diecezje
Koszalin: 32 lata temu Jan Paweł II poświęcił sanktuarium na Górze Chełmskiej
32 lata temu Jan Paweł II poświęcił sanktuarium na Górze Chełmskiej w Koszalinie. Z okazji tej rocznicy odbyła się 3 czerwca diecezjalna pielgrzymka Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej. Przybyli m.in. pątnicy z diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej i archidiecezji gdańskiej. Mszy św. przewodniczyli ordynariusz diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej bp Zbigniew Zieliński oraz bp senior Paweł Cieślik.
Zakończyło się XXVII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych Lednica 2000
Przejściem tysięcy młodych ludzi przez Bramę-Rybę, na znak wybrania Chrystusa jako życiowego Przewodnika, po północy zakończyło się XXVII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych „Lednica 2000”. W tym roku odbyło się pod hasłem „Idź za Barankiem”. Podczas wielogodzinnego, sobotniego spotkania uczestnicy wydarzenia uczestniczyli w warsztatach, śpiewali, tańczyli, spowiadali się i uczestniczyli we Mszy św.
Pierwsze w archidiecezji przemyskiej sanktuarium św. Józefa
Kościół pw. Św. Józefa – księży salezjanów w Przemyślu zostanie ustanowiony Sanktuarium św. Józefa Wychowawcy i Opiekuna Zbawiciela. Będzie to pierwsze w archidiecezji przemyskiej sanktuarium poświęcone św. Józefowi. Dekret w tej sprawie zostanie odczytany w uroczystość Bożego Ciała podczas Mszy świętej rozpoczynającej miejską procesję.
Abp Ryś na Lednicy: Bóg kocha człowieka zawsze, darmo i pomimo wszystko
O bezwarunkowej i stałej miłości Boga do człowieka mówił dziś abp Grzegorz Ryś na Polach Lednickich. Wskazywał, że Bóg kocha człowieka zawsze, darmo i pomimo wszystko Metropolita łódzki wygłosił homilię podczas Mszy św. sprawowanej podczas XXVII Ogólnopolskiego Spotkania Młodych „Lednica 2000”. W tym roku odbywa się ono pod hasłem „Idź za Barankiem”.
Prymas do młodych na Lednicy: jesteście Kościołem żywym
„Nie jesteśmy jedynie odtwórcami przeszłości. Jesteśmy – jesteście – żywym Chrystusowym Kościołem, jesteście nadzieją” – mówił Prymas Polski abp Wojciech Polak witając młodych przybyłych na XXVII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych, które odbywa się pod Bramą Rybą pod hasłem „Idź za Barankiem”.
Polscy harcerze z różnych krajów dziękowali za 20 lat patronatu bł. ks. Frelichowskiego
Polscy harcerze z kilkunastu krajów świata uczestniczyli w Mszy św. sprawowanej w Świątyni Opatrzności Bożej w warszawskim Wilanowie. Podczas liturgii, której przewodniczył bp Wiesław Lechowicz dziękowano za 20 lat Patrona Harcerstwa Polskiego w Polsce i za granicą – bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego. Podharcmistrz “Wicek” został zamordowany w wieku 32 lat w obozie koncentracyjnym w Dachau.
Abp Gądecki: bez spotkania z Chrystusem czyli Osobą nie ma chrześcijaństwa
Na Polach Lednickich oficjalnie rozpoczęto XXVII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych „Lednica 2000”. W tym roku odbywa się ono pod hasłem „Idź za Barankiem”. Wydarzenie zakończy się przejściem, o północy, tysięcy uczestników przez Bramę-Rybę, na znak wybrania Chrystusa jako życiowego Przewodnika.
Biskup włocławski ustanowił 19 nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej
– Przybywacie tutaj, do włocławskiej katedry, żeby u źródła odnowić i umocnić swoją wiarę, aby odnaleźć Boga, po to, by później ukazywać Go i zanosić innym – mówił bp Krzysztof Wętkowski do nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. podczas ich diecezjalnej pielgrzymki do włocławskiej katedry.
Zakończyła się trzecia edycja Ekumenicznej Szkoły Biblijnej
Zakończyła się 3. edycja Ekumenicznej Szkoły Biblijnej (ESB) która jest wspólnym projektem Archidiecezji Łódzkiej i łódzkiego oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej (PRE). Wykładowcami szkoły są przedstawiciele różnych Kościołów chrześcijańskich, którzy zaangażowani są w poznawanie, badanie, studiowanie, a także nauczanie Pisma Świętego. Kolejna edycja Szkoły rusza w październiku.
Lisków: 100 lat szkoły założonej przez ks. Blizińskiego
– Szkoła ma być także miejscem, gdzie zdobywamy wiedzę, umiejętności, kompetencje, ale także mądrość – mówił biskup kaliski Damian Bryl, który przewodniczył Mszy św. w kościele Wszystkich Świętych w Liskowie z okazji IV Zjazdu Absolwentów Zespołu Szkół nr 1 i Zespołu Szkół nr 2 w ramach obchodów 100. rocznicy założenia Szkoły Rzemieślniczo – Przemysłowej Fundacji Świętego Wacława.


