Diecezje
W Radomiu odbył się drugi seminaryjny dzień młodych
Forum o powołaniu, grill czy koncert ewangelizacyjny – to wszystko odbyło się w ramach drugiego seminaryjnego dnia młodych. Miejscem wydarzenia było Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu.
100. rocznica odsłonięcia i poświęcenia Pomnika Powstańców Wielkopolskich
Pamięć jest tą siłą, która tworzy tożsamość, zarówno na płaszczyźnie istnień ludzkich, jak i zbiorowej – mówił bp Krzysztof Włodarczyk, który przewodniczył Mszy Świętej w 100. rocznicę odsłonięcia i poświęcenia Pomnika Powstańców Wielkopolskich w Brzozie.
Kielce: modlitwa w 150-lecie Straży Pożarnej
150 lat świętowała dzisiaj kielecka straż pożarna, rozpoczynając jubileusz od Mszy św. w bazylice pod przewodnictwem bp. Jana Piotrowskiego, w intencji ochotników i zawodowych funkcjonariuszy. Mszę św. koncelebrowali strażaccy kapelani, a asystę honorową zapewnili strażacy z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach oraz z Ochotniczej Straży Pożarnej w Brudzowie.
Pięciu nowych księży w archidiecezji gdańskiej
– Kapłaństwo musi pachnieć świętością – powiedział abp Tadeusz Wojda podczas dzisiejszej Mszy świętej z udzieleniem święceń kapłańskich w archikatedrze oliwskiej. Pięciu diakonów otrzymało święcenia prezbiteratu i zostało posłanych do posługi w archidiecezji gdańskiej.
Bp Zadarko: Potrzeba kompetencji świadectwa człowieka wyświęconego
Trzech alumnów koszalińskiego Wyższego Seminarium Duchownego wyświęcił 3 czerwca w Bobolicach na diakonów bp Krzysztof Zadarko. – Obok osobistych kompetencji intelektualnych, społecznych, kulturowych, jest dzisiaj potrzebna kompetencja świadectwa – powiedział w homilii biskup pomocniczy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.
Abp Depo apeluje o odnowienie i rozwój pobożności eucharystycznej
O odnowienie i rozwój pobożności eucharystycznej zaapelował do wspólnot parafialnych archidiecezji częstochowskiej abp Wacław Depo, metropolita częstochowski w liście pasterski zatytułowanym „Ja Jestem”.
105 lat szkoły prowadzonej przez siostry nazaretanki
– Boża mądrość pozwala dobrze kształtować swoje życie. Takiej mądrości trzeba uczyć młode pokolenia – mówił biskup kaliski Damian Bryl, który w kościele Świętej Rodziny w Kaliszu przewodniczył Mszy św. na rozpoczęcie zjazdu wychowanków kaliskiego Nazaretu z okazji 105. rocznicy założenia szkoły prowadzonej przez siostry nazaretanki.
Dom McGivney’a tętni życiem
Dom McGivney’a – założyciela Rycerzy Kolumba, duszpasterza i błogosławionego, który w marcu tego roku został poświęcony, tętni życiem. Obiekt powstał jako owoc współpracy wiernych i Zakonu Rycerzy Kolumba, aby „czynić miłosierdzie w duchu jedności i braterstwa”. Z oferty domu korzystają zarówno Polacy, jak i Ukraińcy, którzy schronili się w Polsce po rosyjskiej agresji na ich kraj.
Blisko 2 tysiące młodych na Jutrzni Lednickiej z Prymasem Polski
Blisko 2 tysiące młodych ludzi z archidiecezji gnieźnieńskie, ale i diecezji łowickiej, bydgoskiej, zamojsko-lubaczowskiej, sandomierskiej, archidiecezji warszawskiej, krakowskiej i wrocławskiej, modliło się w sobotę rano na Jutrzni Lednickiej w katedrze gnieźnieńskiej. Młodym towarzyszyli Prymas Polski abp Wojciech Polak, bp Radosław Orchowicz oraz duszpasterz lednicki o. Tomasz Nowak OP.
Bydgoszcz: „Bądźmy Razem” – festyn Caritas na Dzień Dziecka
Moc atrakcji dla kilku tysięcy dzieci czekała w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku podczas festynu rodzinnego „Bądźmy razem” zorganizowanego przez Caritas Diecezji Bydgoskiej.


