Diecezje
Bp Marek Solarczyk ustanowił diecezjalne sanktuarium bł. kard. Stefana Wyszyńskiego
Biskup radomski Marek Solarczyk ustanowił kościół św. Stefana w Radomiu, diecezjalnym sanktuarium błogosławionego kard. Stefana Wyszyńskiego. Dekret odczytał w świątyni kanclerz kurii diecezji radomskiej ks. prał. Marek Fituch. Wspólnota parafialna w tym roku obchodzi jubileusz 35-lecia powstania.
Bydgoszcz – dziesiąta edycja Festiwalu Nowe Spojrzenie
Dzieci z Brodą, zespół B.O.K. i Kamil Bednarek – to tegoroczni artyści Festiwalu Nowe Spojrzenie, który odbył się w Bydgoszczy. Święto muzyki, radości oraz młodości zgromadziło kilka tysięcy osób. – Muzyka łączy, a nie dzieli – z tym hasłem zaczynałem grać i chcę tę myśl kontynuować – powiedział Kamil Bednarek, który od pierwszej chwili nawiązał wyjątkowy kontakt z publicznością. – To już jest dziesiąta edycja festiwalu organizowanego przez młodych, którym w ogóle się to nie nudzi. Wręcz przeciwnie, coraz bardziej się angażują, odkrywając nowe horyzonty i przestrzenie – dodał ks. Sławomir Bar CM.
Harmęże k. Oświęcimia – 30-lecie poświęcenia kościoła i uczczenie św. Maksymiliana
W sobotę 27 maja w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach k. Oświęcimia Franciszkanie, Misjonarki Niepokalanej Ojca Kolbego, parafianie, księża z dekanatu, sympatycy oraz zaproszeni goście w 82. rocznicę deportacji św. Maksymiliana do Auschwitz, świętowali 30-lecie poświęcenia kościoła. Mszy św. przewodniczył o. bp Jerzy Maculewicz z Taszkentu w Uzbekistanie, a kazanie wygłosił o. bp Edward Kawa ze Lwowa. Obecny był również prowincjał franciszkanów z Krakowa, o. Marian Gołąb.
W Radomiu zorganizowano Marsz dla Życia i Rodziny
– Dzieci są przede wszystkim owocem Bożego życia i Bożej miłości objawionej i wyrażonej przez was, kochani rodzice – powiedział bp Marek Solarczyk do uczestników XI Radomskiego Marszu dla Życia i Rodziny, który 28 maja przeszedł ulicami miasta. Wcześniej celebrowana była Msza święta w kościele farnym. Na zakończenie przed Urzędem Miejskim odbył się festyn rodzinny. Wydarzenie odbyło się pod hasłem: „Dzieci przyszłością Polski”.
Ulicami Świdnicy przeszedł Marsz dla życia i rodziny
Marsz dla życia i rodziny przeszedł w niedzielę ulicami Świdnicy. Od lat wydarzeniu patronuje biskup świdnicki Marek Mendyk, który w katedrze przewodniczył Mszy św. sprawowanej przed rozpoczęciem Marszu. W tym roku odbył się on pod hasłem „Dzieci przyszłością Polski”.
Bp Gurda do kobiet: potrzeba, by wasze dzieci od was usłyszały, jaką miłością mają żyć
Zaangażowanie w życie Kościoła, troska o duchowy rozwój, jest znakiem, że w naszym sercu mieszka Boży Duch – mówił bp Kazimierz Gurda podczas Mszy św. sprawowanej w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego w Sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie. Eucharystia w intencji kobiet była centralnym punktem VIII Diecezjalnej Pielgrzymki Kobiet, która przebiegała pod hasłem „Córka Obietnicy”.
Abp Jagodziński w Chmielniku: Kościół odrodził się w dniu Pięćdziesiątnicy
Kościół odrodził się w dniu Pięćdziesiątnicy, dlatego słusznie nazywamy ten dzień dniem narodzin Kościoła – mówił dzisiaj w niedzielę Zesłania Ducha Świętego abp Henryk M. Jagodziński, nuncjusz apostolski w Ghanie, który od połowy maja przebywa w Polsce i w rodzinnej diecezji kieleckiej.
Abp Galbas do pielgrzymów: wszyscy jesteście ekstraklasa
Wszyscy jesteście ekstraklasa ‒ powiedział do pielgrzymów na zakończenie obchodów w Piekarach Śląskich abp Adrian Galbas. Arcybiskup koadiutor podziękował zebranym na piekarskim wzgórzu mężczyznom za ich obecność i wspólną modlitwę u stóp Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Szczególną wdzięczność wyraził wobec metropolity katowickiego arcybiskupa Wiktora Skworca.
Stara Błotnica: odbyło się Ogólnopolskie Święto Niepodległościowego Ruchu Ludowego
Ogólnopolskie Święto Niepodległościowego Ruchu Ludowego odbyło się w niedzielę, 28 maja w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, Pani Ziemi Radomskiej w Starej Błotnicy. W spotkaniu uczestniczył m.in. premier Mateusz Morawiecki oraz minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus. Głównym punktem obchodów była Msza święta polowa przed kościołem sanktuaryjnym w Starej Błotnicy.
Mistrzowie Polski Raków Częstochowa złożyli swój złoty medal Matce Bożej na Jasnej Górze
„Czerwono – niebiescy” z Raków Częstochowa na Jasnej Górze złożyli Matce Bożej szczególne wotum-złoty medal Mistrzostw Polski. Piłkarzom, trenerowi i władzom klubu pogratulował przeor klasztoru o. Samuel Pacholski. Zapewnił, że i paulini im kibicują. Piłkarze deklarują dalszą ciężką pracę i dziękują za wsparcie.


