Diecezje

14 czerwca 2026 | 09:15

Śladami papieża misjonarza – wyjątkowy koncert ku czci św. Jana Pawła II

„Kościół nie jest wspólnotą zamkniętą w murach, ale posłaną do świata” – mówił biskup Krzysztof Włodarczyk podczas koncertu „Posłany” dedykowanego św. Janowi Pawłowi II, który jest patronem województwa kujawsko-pomorskiego.

14 czerwca 2026 | 06:30

W Krzeczowie modlono się w intencji ofiar i sprawców wypadków

Pod hasłem „Przekażmy sobie znak pokoju” w sobotę odbyło się spotkanie i modlitwa w intencji ofiar oraz sprawców wypadków. Wydarzenie miało miejsce przy wielkim Krzyżu w Krzeczowie, niedaleko tunelu w Skomielnej Białej. Wielometrowy postument, wzniesiony dla upamiętnienia 100. urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II góruje nad zakopianką, stoi dokładnie w środku archidiecezji krakowskiej. 

14 czerwca 2026 | 05:00

Prymas Polski: miłość wzrasta poprzez miłość

W życiu błogosławionych i świętych Eucharystia była zawsze źródłem życia – przypomniał Prymas Polski abp Wojciech Polak podczas Mszy św. z wprowadzeniem relikwii św. Maksymiliana Marii Kolbego do Sanktuarium Kapłanów Męczenników w Płonkowie. W archidiecezji gnieźnieńskiej trwa Kongres Eucharystyczny, który jest zachętą do odnowy wiary i pobożności eucharystycznej w życiu osobistym i wspólnotowym.

14 czerwca 2026 | 04:00

W Łodzi zakończyła się 6. edycja Ekumenicznej Szkoły Biblijnej

Trzema wykładami i rozdaniem dyplomów zakończyła się 6. edycja Ekumenicznej Szkoły Biblijnej (ESB), która jest wspólnym projektem Archidiecezji Łódzkiej i łódzkiego oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej. W tym roku w dziewięciu sobotnich zjazdach uczestniczyło 195 osób z całej Polski. Studenci Szkoły przyjeżdżali do Łodzi z: Warszawy, Bydgoszczy, Inowrocławia, Torunia, Białegostoku, Łomży, Krakowa, Gliwic, Częstochowy.

13 czerwca 2026 | 23:31

Kard. Ryś w Stadnikach: świadectwo życia jest wiarygodne przez świadectwo miłości

– Żyjemy w świecie, w którym największe piekło to jest samotność. Potrzeba świadków, którzy pokazują, jak Ewangelia czyni z nich wspólnotę. To, co mamy do powiedzenia o Jezusie może być zebrane w jednym zdaniu, ale to zdanie jest wiarygodne przez świadectwo życia wspólnego, świadectwo życia w miłości – mówił kard. Grzegorz Ryś podczas Mszy św. w ramach obchodów 75-lecia istnienia parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stadnikach.

13 czerwca 2026 | 23:24

25 zjazd Rodzin Adopcyjnych i przyjaciół Archidiecezjalnego Ośrodka Adopcyjnego

Do ośrodka łódzkiej Caritas w Drzewocinach k. Dłutowa przyjechali z różnych stron Polski, aby się spotkać, porozmawiać, wymienić doświadczeniami, a przede wszystkim, dzielić się radością z przeżywania swojego ojcostwa i macierzyństwa. Rodziny adopcyjne, bo o nich mowa, zjeżdżają się raz do roku, od 25 lat,  aby wziąć udział we wspólnym spotkaniu, które jest już tradycją.

13 czerwca 2026 | 23:22

Ponad 300 osób na dniu skupienia Apostolstwa Dobrej Śmierci w Górce Klasztornej

Ponad 300 członków Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci uczestniczyło w dorocznym dniu skupienia, który odbył się w sobotę, 13 czerwca, w Górce Klasztornej. Do sanktuarium przybyli wierni z wielu miejscowości Polski północnej, by wspólnie modlić się, uczestniczyć w Eucharystii oraz umocnić swoją duchowość.

13 czerwca 2026 | 23:20

Bydgoszcz – biskup i elżbietanka uhonorowani tytułem „Przyjaciel Szwederowa”

Ordynariusz diecezji bydgoskiej – bp Krzysztof Włodarczyk i dyrektorka Przedszkola Sióstr Elżbietanek w Bydgoszczy – s. Marta Urszula Pankowska CSSE otrzymali tytuł „Przyjaciel Szwederowa”. Wyróżnienia wręczono podczas „Dni Szwederowa” – dorocznego święta jednego z najstarszych osiedli grodu nad Brdą. Tytuł „Szwederowiaka Roku 2026” przyznano właścicielowi kwiaciarni Andrzejowi Nowakowi.

13 czerwca 2026 | 23:18

Bp Bryl: bliskość Jezusa nie izoluje nas od świata

– Niech ten święty patron będzie orędownikiem, niech towarzyszy naszym modlitwom i wołaniom, ale niech też będzie twórczą inspiracją, żebyśmy, tak jak on, dobrze i mądrze przeżyli nasze życie – mówił biskup kaliski Damian Bryl, który w Kościele św. Antoniego Padewskiego w Jarocinie przewodniczył sumie odpustowej ku czci patrona parafii.

13 czerwca 2026 | 23:17

„Synod” katechistów w Bydgoszczy

W sobotę, 13 czerwca, w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym Diecezji Bydgoskiej odbył się „Synod” katechistów – „Kultura bliskości w parafii”. Wzięli w nim udział katechiści i osoby zainteresowane taką posługą w parafii. Mottem wydarzenia były słowa św. Pawła: „W porę i nie w porę głoś słowo”.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.