Diecezje
Zmiany personalne w seminarium, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i i Caritas
Nowym dyrektorem Caritas Diecezji Płockiej będzie ks. Radosław Zawadzki, prorektorem ds. studiów w seminarium ks. Włodzimierz Piętka, prefektem Roku Propedeutycznego w seminarium ks. Paweł Baliński, a rektorem Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku ks. Jarosław Stanisław Kwiatkowski – to najważniejsze ze zmian personalnych, jakich dokonał biskup płocki Szymon Stułkowski. – Jezus dzieli się z nami swoim kapłaństwem. On jest naszym Przyjacielem – zwrócił się do księży przyjmujących nominacje na nowe stanowiska, obecnych w płockim Opactwie.
Sprawy młodzieży były mu bliskie. Ks. Stefan Batruch wspomina śp. ks. Grzegorza Nazara
Sprawy młodzieży były mu bliskie, odnalazł się w tym i z zaangażowaniem realizował to powołanie – mówi w rozmowie z KAI ks. mitrat Stefan Batruch, który poznał ks. Grzegorza Nazara jeszcze jako nastolatka. Ks. Nazar, kapłan greckokatolickiej parafii w Gorlicach, zmarł nagle 14 maja w wieku 48 lat. Główne uroczystości pogrzebowe odbędą się 19 maja w cerkwi św. Mikołaja w Cyganku/Żelichowie, w jego rodzinnej parafii.
Członek rodziny królewskiej w Sandomierzu
Członek brytyjskiej rodziny królewskiej George Windsor, kuzyn króla Karola III przyjechał do Sandomierza, aby zwiedzić najważniejsze zabytki miasta.
Pectus wystąpi w Wadowicach z okazji urodzin św. Jana Pawła II
„On jest naszą siłą” to tytuł wyjątkowego koncertu zespołu Pectus, który 21 maja wystąpi na wadowickim rynku. Wydarzenie upamiętni 103. rocznicę urodzin papieża Polaka.
Luterański duchowny zaprasza rowerzystów na ekumeniczne nabożeństwo
Luterański duchowny, który od roku zachęca do dzielenia się z dziećmi z Ukrainy rowerem, deskorolką lub hulajnogą, zaprasza użytkowników jednośladów – tradycyjnych i elektrycznych – do udziału w uroczystym nabożeństwie 28 maja, w Zesłanie Ducha Świętego. Tego dnia w ewangelickim kościele na Salmopolu odbędzie się o godz. 11.00 ekumeniczna modlitwa dziękczynna.
Studenci z krajów misyjnych na papieskim szlaku
Studenci i doktoranci UKSW z Afryki, Birmy i Indii udali się w pielgrzymkę po Polsce szlakiem św. Jana Pawła II. Dotarli m.in. do Krakowa, Wadowic i Zakopanego. Ich kształcenie jest możliwe dzięki inicjatywie Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie i Uniwersyteckiego Centrum Badań Wolności Religijnej.
Święto Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego
– To wola Boża zabezpiecza naszą ludzką wolność – mówił biskup siedlecki Kazimierz Gurda podczas Mszy św. w intencji społeczności akademickiej Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, która była sprawowana z racji święta uczelni.
Bp Włodarczyk: Mamy przywilej mieć za patrona męczennika
„Święty Andrzej Bobola jest znakiem dla nas i naszych czasów” – mówił bp Krzysztof Włodarczyk w Szubinie, który przewodniczył uroczystościom ku czci patrona Polski w parafii pod jego wezwaniem.
Abp Szal: św. Andrzej Bobola jest patronem trudnych czasów
Patronem trudnych czasów określił św. Andrzeja Bobolę abp Adam Szal podczas uroczystości odpustowych w Strachocinie na Podkarpaciu, miejscu urodzin tego świętego. Metropolita przemyski zwrócił uwagę, że patron Polski żył w okresie bardzo niespokojnym, targanym wojnami, waśniami wewnętrznymi oraz konfliktami na tle religijnym. Podobnie – jak zauważył – jest obecnie.
Kielce: rozstrzygnięto diecezjalne konkursy – plastyczny i biblijny
Uczniowie szkół podstawowych uczestniczyli w rozstrzygniętym wczoraj konkursie biblijnym i plastycznym. Konkursy zorganizował Wydział Katechetyczny przy kieleckiej Kurii.


