Diecezje
Bp Stułkowski: trzeba przekazywać innym doświadczenie wiary
Mamy iść z wiarą do tych, którzy przyjdą po nas. Mamy przekazywać swoje doświadczenie wiary innym – powiedział biskup płocki Szymon Stułkowski w Szwelicach (diecezja płocka). W parafii tej przeprowadził kanoniczną wizytację pasterską.
Konferencja „Ku trzeźwości narodu –wezwani do działania”
O Narodowym Programie Trzeźwości, roli rodziny, samorządu i państwa w kształtowaniu trzeźwego społeczeństwa będą dyskutować uczestnicy konferencji „Ku trzeźwości narodu –wezwani do działania”, która odbędzie się 10 maja w Poznaniu. Spotkanie rozpocznie Msza św. w poznańskiej katedrze, której będzie przewodniczył abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański.
Radomskie seminarium duchowne czeka na kandydatów do kapłaństwa
– Zachęcam do modlitwy za maturzystów, o dar dobrego rozeznania swojej drogi, oraz za tych, którzy rozważają drogę do kapłaństwa – powiedział ks. Marek Adamczyk, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Uczelnia czeka na kandydatów na nowy rok 6-letnich studiów i formacji do kapłaństwa.
Bp Piotrowski o św. Stanisławie: jego życie było służbą dobrego pasterza
Służbą dobrego pasterza było całe życie św. Stanisława, biskupa, pochodzącego ze Szczepanowa w diecezji tarnowskiej. Oddał on życie w obronie wiary i dobrych obyczajów wiernych Kościoła krakowskiego, którego częścią była nasza diecezja kielecka – mówił bp Jan Piotrowski, sprawując Eucharystię w dniu liturgicznego wspomnienia św. Stanisława BiM – patrona diecezji kieleckiej.
Diecezja świdnicka: uroczystość św. Stanisława z instalacją nowych kanoników
W patronalne święto diecezji świdnickiej do grona kanoników gremialnych kapituły katedralnej zostało włączonych trzech kapłanów. Czwarty natomiast otrzymał tytuł honorowego jej członka.
Strażacy z lotniska w Balicach świętowali Dzień Strażaka
Dziękujemy za waszą odwagę i życzymy wam, drodzy Strażacy, dalszych sukcesów w waszej trudnej, ale szlachetnej pracy – mówił minister infrastruktury Andrzej Adamczyk do strażaków pracujących w podkrakowskim porcie lotniczym w Krakowie-Balicach. Dzień Strażaka odbył się tam 8 maja.
Bydgoszcz: przyparafialny klub seniora skupia osoby starsze z całego miasta
„Seniorzy stanowią ważną część parafii i całego społeczeństwa” – powiedział bp Krzysztof Włodarczyk, który odwiedził Klub Seniora przy bydgoskiej parafii NMP Matki Kościoła.
Kielczanie uczcili 78. rocznicę zakończenia II wojny światowej
Uroczystości na cmentarzach oraz przed Wojewódzkim Domem Kultury, modlitwa za ofiary totalitaryzmu przy pomnikach i podczas Mszy św. w kościołach złożyły się na obchody 78. rocznicy podpisania przez Niemcy bezwarunkowej kapitulacji.
Bydgoszcz: 78. rocznica zakończenia II wojny światowej
„Z okazji 78. rocznicy zakończenia II wojny światowej jesteśmy moralnie zobowiązani wspominać, upamiętniać dokonania i dziękować Bogu za wielkie rzesze polskich żołnierzy, którzy kierowali się ideałami Dobrego Pasterza” – powiedział w bydgoskim kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła bp Krzysztof Włodarczyk.
W Warszawie uczczono 78. rocznicę zakończenia II wojny światowej w Europie
Na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego odbyły się uroczystości z okazji 78. rocznicy zakończenia II wojny światowej w Europie i kapitulacji III Rzeszy, zorganizowane przez Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Odbyła się zmiana posterunku honorowego przed Grobem Nieznanego Żołnierza, a na płycie pomnika złożone zostały kwiaty. W uroczystościach wziął udział biskup polowy Wiesław Lechowicz oraz przedstawiciele duszpasterstw wojskowych ewangelickiego i prawosławnego.


