Diecezje
Marsz Papieski w Gorzowie Wielkopolskim
Marsz Papieski w 18. rocznicę śmierci Jana Pawła II przejdzie 2 kwietnia ulicami Gorzowa Wielkopolskiego z katedry Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny do placu papieskiego przy parafii Pierwszych Męczenników Polski, gdzie papież Polak spotkał się z kilkuset tysięcznym tłumem wiernych w 1997 r.
„Golgota Jasnogórska” po raz pierwszy w diecezji bielsko-żywieckiej
„Każdy z nas ma w swoim życiu chwile radości, szczęścia, ale nikomu też nie brakuje cierpienia” – stwierdził dyrektor bielsko-żywieckiej Caritas ks. Robert Kurpios na początku niezwykłego wydarzenia, jakie miało miejsce 24 marca w kościele św. Maksymiliana w bielskich Aleksandrowicach. Była to „Golgota Jasnogórska” – z tekstami poety Ernesta Brylla i muzyką Marcina Stycznia.
Bp Nitkiewicz zaprasza do wspólnego przeżywania rocznicy śmierci św. Jana Pawła II
Księża dziekani zebrani w Sandomierzu wraz z biskupem ordynariuszem Krzysztofem Nitkiewiczem i jego współpracownikami z Kurii Diecezjalnej zapraszają wiernych diecezji sandomierskiej do upamiętnienia 18. rocznicy śmierci św. Jana Pawła II.
Dzień Świętości Życia na Jasnej Górze
Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeżywana jest od 25 lat jako Dzień Świętości Życia. Jedną ze skutecznych form obrony życia jest Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego a Jasna Góra od lat stanowi centrum tej modlitwy.
Dolny Śląsk ze św. Janem Pawłem II
Rusza wspólny projekt archidiecezji wrocławskiej, diecezji legnickiej i świdnickiej oraz eparchii wrocławsko-koszalińskiej Kościoła greckokatolickiego. To kilkadziesiąt wydarzeń o charakterze religijnym i kulturalnym: nabożeństw, spotkań modlitewnych, koncertów, dyskusji panelowych, ukazujących rolę jaką odegrał Karol Wojtyła w historii Polski, Kościoła i świata, ale także będących wyrazem przywiązania do Papieża Polaka.
Bp Pindel erygował Drogę Krzyżową związaną z krakowską „Arką Pana”
Bp Roman Pindel erygował 24 marca w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Węgierskiej Górce koło Żywca Drogę Krzyżową pędzla krakowskiego malarza Mariusza Lipińskiego. 14 stacji przybliżających Mękę Pańską miało pierwotnie być obecne w jednej z najbardziej znanych w całym świecie świątyni – nazywanej „Arką Pana” – w Krakowie-Bieńczycach. Dzięki staraniom proboszcza parafii w Cięcinie ks. Henryka Zątka dzieło po ponad 30 latach nieobecności służyć teraz będzie beskidzkiej wspólnocie na Żywiecczyźnie.
Ekumeniczna Droga Krzyżowa przeszła ulicami Łodzi
Trudno jest być narzędziem jedności dla świata, jeśli samemu nie jest się zjednoczonym – mówił abp Grzegorz Ryś podczas łódzkiej Ekumenicznej Drogi Krzyżowej.
Mieszkańcy Koszalina przeszli Drogę Krzyżową ulicami miasta
Mieszkańcy Koszalina przeszli Drogę Krzyżową ulicami miasta. W nabożeństwie uczestniczyło kilkaset osób. Pokutnej procesji przewodniczył bp Zbigniew Zieliński, ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.
Kielce: bp Jan Piotrowski poprowadzi różaniec przy pomniku papieża w rocznicę śmierci
W rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, 2 kwietnia, w Niedzielę Palmową bp Jan Piotrowski poprowadzi różaniec jako dar wdzięczności za osobę i dzieło życia polskiego papieża, a to duchowe wydarzenie odbędzie się przy papieskim pomniku, zbudowanym obok kieleckiej bazyliki.
Wrocław: Droga Krzyżowa ulicami miasta
Około 1200 osób uczestniczyło w Akademickiej Drodze Krzyżowej, która przeszła przez centrum Wrocławia. Wśród nich wrocławscy biskupi na czele z abp. Józefem Kupnym. – Szedłem z wami i rozważałem z wami mękę i śmierć na krzyżu Jezusa. Modliłem się z wami, ale także modliłem się za was. Trwajcie mocni w wierze – powiedział na zakończenie nabożeństwa metropolita wrocławski.


