Diecezje

18 marca 2023 | 17:45

Bydgoszcz: rekolekcje dla stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

„Kocham Kościół Chrystusowy” – pod takim hasłem w Bydgoszczy zorganizowano rekolekcje dla stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

18 marca 2023 | 17:39

Nowy Targ: około tysiąca osób przeszło w marszu w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II

Przez Nowy Targ, stolicę Podhala w sobotę 18 marca górale przeszli w marszu w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II. Wielu z nich uczestniczyło w wydarzeniu w strojach regionalnych, powiewały flagi papieskie, narodowe i maryjne. Nie zabrakło podhalańskich parlamentarzystów, samorządowców i przedstawicieli Związku Podhalan.
Decyzję o marszu w obronie św. Jana Pawła II podjęło wspólnie prezydium Rady Powiatu Nowotarskiego wraz z proboszczem sanktuarium św. Jana Pawła II w Nowym Targu ks. Janem Karlakiem, a także działaczami Związku Podhalan w Polsce.

18 marca 2023 | 17:01

Prewencja wykorzystywania seksualnego małoletnich – szkolenie dla duchownych archidiecezji łódzkiej

Dziś przed południem w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi odbyła się Sesja Duszpasterska kapłanów Archidiecezji Łódzkiej dotycząca Prewencji wykorzystywania seksualnego małoletnich. Jest to już kolejne szkolenie skierowane do duchownych diecezjalnych i zakonnych, którzy pracują w duszpasterstwie na terenie Archidiecezji Łódzkiej.

18 marca 2023 | 14:36

Sztafeta modlitwy w obronie dobrego imienia Świętego Jana Pawła II

W odpowiedzi na ataki wymierzone w św. Jana Pawła II, Akcja Katolicka Diecezji Tarnowskiej włącza się w działania mające na celu obronę dobrego imienia Papieża-Polaka. W kościołach odbędzie się sztafeta modlitewna.

18 marca 2023 | 14:23

W łódzkiej katedrze rozpoczęła się papieska inicjatywa 24 godziny dla Pana!

– Żaden grzesznik nie czuje się poniżony, czy sponiewierany w obecności Jezusa. Żaden grzesznik nie przeżywa takiego upokorzenia w obecności Jezusa – powiedział abp Grzegorz Ryś. Nabożeństwem pokutnym celebrowanym w łódzkiej katedrze pod przewodnictwem metropolity łódzkiego rozpoczęły się „24 godziny dla Pana”.

18 marca 2023 | 12:14

Nowa Droga Krzyżowa w Archikatedrze Warszawskiej – wywiad z artystą

Kard. Kazimierz Nycz poświęcił stacje Drogi Krzyżowej, pierwsze w kilkusetletnich dziejach świątyni. A Następnie bp Michał Janocha wraz z ich autorem, rzeźbiarzem Łukaszem Krupskim, twórcą wszystkich Stacji, poprowadzili nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Z tej okazji publikujemy wywiad z Łukaszem Krupskim:

18 marca 2023 | 12:10

W archikatedrze warszawskiej zawieszono stacje Drogi Krzyżowej

Na ścianach warszawskiej archikatedry zawisły w piątek stacje Drogi Krzyżowej, pierwsze w kilkusetletniej historii tej świątyni. Stacje zostały poświęcone przez kard. Kazimierza Nycza, następnie bp Michał Janocha poprowadził nabożeństwo, do którego rozważania przygotował autor i wykonawca projektu artysta rzeźbiarz Łukasz Krupski. – Jestem jest imieniem Boga; istnienie, życie jest Jego imieniem. I to jest najważniejsze przesłanie tej Drogi Krzyżowej, która nie jest drogą śmierci, ale życia – mówił artysta.

18 marca 2023 | 11:53

Bp Bryl poświęcił drogę krzyżową przy Domu Księży Emerytów

– Niech ta droga krzyżowa będzie znakiem, że nigdy nie jesteśmy sami. Ta droga jest trudna, ale jest drogą miłości i nadziei, bo prowadzi ku zmartwychwstaniu. Niech to będzie umocnienie i pociecha na te wszystkie doświadczenia, które na co dzień wam towarzyszą – mówił bp Damian Bryl podczas poświęcenia drogi krzyżowej w parku Domu Księży Emerytów im. św. Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim. Biskup kaliski wraz z księżmi seniorami odprawił nabożeństwo drogi krzyżowej.

18 marca 2023 | 11:50

Beskidzkie Muzeum Rozproszone Diecezji Bielsko-Żywieckiej już gotowe

Realizowany od 2019 roku unikalny i nowatorski projekt Beskidzkiego Muzeum Rozproszone (MuRo) Diecezji Bielsko-Żywieckiej został ukończony, a zabytkowe obiekty sakralne regionu na terenie Śląska i Małopolski odzyskały swój dawny blask. Uroczyste otwarcie muzeum zaplanowano na 11 maja br. w Nidku, jednak już od 1 kwietnia będzie można odwiedzać poszczególne obiekty.

17 marca 2023 | 22:56

7 lat Muzeum Polaków Ratujących Żydów im. Rodziny Ulmów

Dziś, 17 marca, mija 7 lat od otwarcia Muzeum Polaków Ratujących Żydów im. Rodziny Ulmów w Markowej na Podkarpaciu. Jest to pierwsza instytucja muzealna poświęcona Polakom, którzy z narażeniem życia nieśli pomoc prześladowanym w czasach niemieckiej okupacji Żydom. Placówka przyciąga rzesze zwiedzających z kraju i zagranicy, a od dnia ogłoszenia dekretu beatyfikacyjnego ich Patronów, turystów jest jeszcze więcej.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.