Diecezje

17 marca 2023 | 21:30

Bydgoszcz: Muzyczna Droga Krzyżowa

Kościół Świętego Krzyża w Bydgoszczy był miejscem Muzycznej Drogi Krzyżowej. Nabożeństwu, które zostało przygotowane przez chór pod dyrekcją Jana Chęsego, przewodniczył biskup Krzysztof Włodarczyk.

17 marca 2023 | 21:29

Rekolekcje Zawierzenia Rodzin w diecezji siedleckiej (zapowiedź)

– Chcemy przez te rozważania pomóc rodzinom w odkrywaniu prawd o nas samych, naszym życiu, powołaniu jakie realizujemy i zadaniach jakie mamy do spełnienia jako małżonkowie, rodzice, ludzie wierzący. To wszystko chcemy osadzić w kontekście świata, w którym dziś żyjemy – powiedział ks. Grzegorz Suwała – diecezjalny Duszpasterz Osób Zawierzonych. W diecezji siedleckiej w dniach 4 kwietnia – 6 maja będą trwały Rekolekcje Zawierzenia.

17 marca 2023 | 19:41

Bł. Edmund Bojanowski patronem Lubonia

Błogosławiony Edmund Bojanowski, pedagog, twórca ochronek, działacz społeczny, kulturoznawca, tłumacz i poeta, założyciel sióstr służebniczek, został ogłoszony patronem miasta Lubonia. Decyzję w tej sprawie, za aprobatą Stolicy Apostolskiej, podjęła 16 marca Rada Miasta Lubonia.

17 marca 2023 | 19:39

Płock: Droga Krzyżowa w Domu Pomocy Społecznej

Biskup płocki Szymon Stułkowski wziął udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej na terenie Domu Pomocy Społecznej im. Bł. Abp. Antoniego J. Nowowiejskiego w Brwilnie koło Płocka: – Każdy z was na swój sposób doświadcza krzyża. Wasz patron bł. Antoni Julian Nowowiejski też przeszedł swoją drogą krzyżową – zwrócił się do uczestników modlitewnego nabożeństwa.

17 marca 2023 | 19:39

Rudnik: uroczystości 90-lecia konsekracji abp. Józefa Gawliny, biskupa polowego w czasie II wojny

W niedzielę 19 marca minie 90. rocznica konsekracji biskupa Józefa Gawliny na Biskupa Wojsk Polskich. W związku z obchodami w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rudniku (woj. śląskie), parafii sąsiadującej z miejscem narodzin Józefa Gawliny, odprawiona została Msza św., której przewodniczył biskup polowy Wiesław Lechowicz. Po Mszy św. na grobie rodziców abp. Józefa Gawliny złożone zostały kwiaty. Uroczystości odbyły się także w Ogrodzie Gawliny, miejscu, w którym znajdował się jego dom rodzinny.

17 marca 2023 | 17:19

Droga Krzyżowa w miejscu, gdzie był św. Jan Paweł II

Odprawiana od lat z inicjatywy bp Mariana Florczyka, Msza św. i terenowa Droga Krzyżowa w miejscach, gdzie w 1991 r. gościł polski papież, ma w tym roku, z racji ataków na Jana Pawła II wymiar szczególny. Odbędzie się w piątek 31 marca.

17 marca 2023 | 17:13

Prymas Polski będzie przewodniczyć mszy św. w intencji pokoju

W poniedziałek 20 marca o 18.00 w katedrze gnieźnieńskiej sprawowana będzie Msza św. w intencji pokoju. Eucharystii przewodniczyć będzie Prymas Polski abp Wojciech Polak. Modlitwa o pokój rozbrzmiewać będzie tego dnia w kościołach w całej Polsce. To część ogólnoeuropejskiej inicjatywy „Łańcuch Eucharystyczny” trwającej 39 dni.

17 marca 2023 | 15:31

Katowicki KIK protestuje przeciwko próbom zniesławiania św. Jana Pawła II

Zarząd Klubu Inteligencji Katolickiej w Katowicach protestuje przeciwko próbom zniesławiania osoby i dzieła św. Jana Pawła II. W przesłanym KAI oświadczeniu przekonuje, że oskarżające papieża publikacje pozbawione są niezbędnego warsztatu historycznego. Apeluje tez do wszystkich ludzi dobrej woli o studiowanie nauczenia Papieża – Polaka oraz o modlitwę.

17 marca 2023 | 14:17

Wadowice – msza w obronie czci Jana Pawła II

O tym, że dzięki Janowi Pawłowi II krzywda wyrządzona dziecku w sferze seksualnej została uznana za jedno najcięższych przestępstw kościelnych przypomniał w Wadowicach ks. dr Andrzej Scąber, delegat metropolity krakowskiego w procesach kanonizacyjnych Emilii i Karola Wojtyłów. Kapłan przewodniczył 16 marca Mszy św. w wadowickiej bazylice. Modlitewne spotkanie miało był wyrazem obrony czci papieża-Polaka zaatakowanego przez telewizję TVN24 i inne środowiska medialne.

17 marca 2023 | 14:10

Młodzi modlili się na różańcu w intencji ojczyzny za przyczyną św. Jana Pawła II

Młodzież modliła na różańcu na placu przed radomską katedrą, gdzie stoi pomnik św. Jana Pawła II. Na koniec uczestnicy nabożeństwa zostali pobłogosławieni relikwiami papieża-Polaka.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.