Diecezje
Siedmiu nowych prezbiterów w archidiecezji łódzkiej
W 39. rocznicę wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Łodzi, w sobotę 13 czerwca br. siedmiu diakonów archidiecezji łódzkiej w katedrze św. Stanisława Kostki przyjęło sakrament święceń. Liturgii katedralnej przewodniczył kard. Konrad Krajewski, a towarzyszyli mu arcybiskup senior Władysław Ziółek, bp Ireneusz Pękalski, bp Marek Marczak, bp Piotr Kleszcz, bp Zbigniew Wołkowicz oraz rektorzy łódzkich seminariów. W Eucharystii wzięli udział księża diecezjalni i zakonni, siostry zakonne oraz rodzice, rodzina i przyjaciele neoprezbiterów.
Bp Włodarczyk do członków młodszej służby liturgicznej: Eucharystia nie może być dla nas jedynie zbiorem gestów, funkcji i obowiązków
„Eucharystia nie może być dla nas jedynie zbiorem gestów, funkcji i obowiązków. Wszystko zaczyna się od serca, od spotkania z Bogiem i odpowiedzi na Jego miłość” – mówił bp Krzysztof Włodarczyk podczas Mszy Świętej. W sobotę 13 czerwca, we wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi ministranci z całej diecezji spotkali się katedrze, by przeżywać diecezjalny dzień młodszej służby liturgicznej.
Diecezja płocka gospodarzem XI Ogólnopolskiej pielgrzymki służby liturgicznej
Modlitwa, wspólne pielgrzymowanie, Eucharystia i radosne spotkanie we wspólnocie – tak przebiegała XI Ogólnopolska Pielgrzymka Służby Liturgicznej do Sanktuarium św. Stanisława Kostki w Rostkowie. W wydarzeniu, wpisującym się w obchody 300. rocznicy kanonizacji patrona dzieci i młodzieży, urodzonego w diecezji płockiej, uczestniczyło około 500 ministrantów, lektorów i ceremoniarzy z 12 diecezji Polski. Spotkanie odbyło się pod hasłem: „Kostka po kostce – budujemy wiarę!”.
Mężczyźni z całej Polski modlili się u św. Józefa
Pod hasłem „Przez Niepokalane Serce Maryi i Przeczyste Serce Józefa ku chwale Trójcy Świętej” odbyła się Ogólnopolska Pielgrzymka Mężczyzn do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Mszy św. przewodniczył biskup kaliski Damian Bryl, który zachęcał mężczyzn, aby ich życie było spójne i przeniknięte Słowem Bożym.
Kard. Grzegorz Ryś podczas święceń w Kalwarii Zebrzydowskiej: głoście słowo Boże, nie swoje
– Niech słowo Ewangelii będzie pierwszym słowem, którym reagujecie na każdą ludzką sytuację – mówił kard. Grzegorz Ryś podczas udzielania sakramentu święceń w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej. W liturgiczne święto św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła święcenia prezbiteratu przyjęli o. dk. Dyzma i o. dk. Florian a święcenia diakonatu – br. Leopold i br. Elias.
Kielce – Caritas urządziła Wspinaczkowe Garden Party na rzecz hospicjum dla dzieci
Na potrzeby i wsparcie hospicjum dziecięcego prowadzonego przez Caritas kielecką, na Tyrolce na Kadzielni odbyło się dzisiaj Wspinaczkowe Garden Party. Całkowity dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na wsparcie Hospicjum dla Dzieci w Kielcach.
Bp Marek Mendyk z młodymi o wolontariacie i budowaniu dobra
O sposobach łączenia formacji duchowej młodzieży z budowaniem relacji rówieśniczych, higieną cyfrową i zaangażowaniem społecznym z biskupem świdnickim Markiem Mendykiem rozmawiali 12 czerwca br. w Kolegium Jezuickim przedstawiciele Synodu Młodych, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Świdnickiej oraz Wolontariatu Misyjnego. W dyskusji uczestniczyła również Kinga Stawińska, przewodnicząca Prezydium Krajowej Rady KSM.
Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów
Około dwustu księży diecezji rzeszowskiej zgromadziło się 13 czerwca 2026 r. w rzeszowskiej katedrze, aby wspólnie przeżywać Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Spotkaniu przewodniczył biskup rzeszowski Jan Wątroba. Konferencję oraz homilię do duchowieństwa wygłosił ks. prof. Adam Rybicki, który w swoich rozważaniach nad tajemnicą Niepokalanego Serca Maryi zachęcał kapłanów do troski o czystość serca, intencji oraz roztropności w otwieraniu się na współczesną kulturę i napływające treści.
Abp Przybylski: nie możemy pozwolić, by rodzinie narzucano ideologie
– Niedzielny protest nauczycieli i rodziców w Warszawie to przede wszystkim przypomnienie, że rodzice mają pierwsze prawo i obowiązek decydowania o wychowaniu swoich dzieci – powiedział na antenie archidiecezjalnego Radia eM abp Andrzej Przybylski.
Abp Szal pobłogosławił nowych animatorów parafialnych, ceremoniarzy, lektorów i ministrantów ołtarza
O potrzebie kształtowania czystego, mężnego i mądrego serca na wzór Niepokalanego Serca Maryi mówił abp Adam Szal podczas Eucharystii z obrzędem błogosławieństwa nowych animatorów parafialnych, ceremoniarzy, lektorów i ministrantom ołtarza. Spotkanie odbyło się we wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.


