Diecezje

14 marca 2026 | 23:52

Bydgoszcz: „Via Crucis – Stacja VIII” – słowo, obraz i muzyka w Domu Polskim

W Domu Polskim, siedzibie Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej w Bydgoszczy, odbyła się 14 marca inauguracja kolejnej odsłony tematycznej wystawy „Via Crucis”. To czternastoletnie kontinuum artystyczno‑duchowe, trwające od 2019 roku, prowadzi ku jubileuszowi dwutysiąclecia Odkupienia Pańskiego w roku 2033. Tegoroczna prezentacja poświęcona została ósmej stacji Drogi Krzyżowej – „Jezus pociesza płaczące niewiasty”.

14 marca 2026 | 23:00

Bp Marczak podczas liturgii stacyjnej w Łodzi: Bóg może nas uwolnić z niewidzenia

Ostatnia liturgia stacyjna III tygodnia Wielkiego Postu, której przewodniczył bp Marek Marczak, celebrowana była w kościele pw. Matki Boskiej Bolesnej w Łodzi, gdzie posługuję duszpasterską pełnią ojcowie pasjoniści.

14 marca 2026 | 21:48

Przewodniczący episkopatu Niemiec spotkał się z abp. Wojdą

Biskup dr Heiner Wilmer, przewodniczący Niemieckiej Konferencji Biskupów, przebywa w ten weekend w Polsce wraz z niewielką delegacją diecezji Hildesheim. Skorzystał przy tej okazji z możliwości odbycia nieformalnego spotkania z przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski, arcybiskupem Tadeuszem Wojdą – informuje na portalu X episkopat Niemiec.

14 marca 2026 | 21:41

Młodzi z bliska i z daleka – maturzyści archidiecezji częstochowskiej i gdańskiej na Jasnej Górze

Jedni mogli dotrzeć „z buta”, inni sporo nocnych godzin „zaliczyli” w pociągu lub samochodzie. Dziś z pielgrzymką na Jasną Górę przybyli maturzyści archidiecezji częstochowskiej i archidiecezji gdańskiej. Młodzi proszą o spokojną przyszłość dla Polski, bo jak twierdzą „maturę zdaje się po coś, a nie po to, żeby na wojnę iść”.

14 marca 2026 | 21:36

Oława – ponad 100 osób wzięło udział w Rodzinnej Drodze Krzyżowej

Ponad sto osób uczestniczyło w trzeciej edycji Rodzinnej Drogi Krzyżowej zorganizowanej przez parafię pw. Miłosierdzia Bożego w Oławie. W nabożeństwie, które połączyło modlitwę z kilkukilometrową wędrówką, wzięły udział całe rodziny, osoby starsze oraz indywidualni uczestnicy.

14 marca 2026 | 20:31

Bp Bryl do sołtysów: niech wasza praca zawsze będzie zgodna z Ewangelią

Ponad 1000 sołtysów z Wielkopolski i diecezji kaliskiej przybyło w X Pielgrzymce Sołtysów do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. – Chcemy razem z wami modlić się o światło Bożego Ducha, byście umieli rozpoznawać, co rzeczywiście jest dobre, słuszne, potrzebne dla waszych społeczności i abyście umieli znaleźć sposób, jak tę potrzebę podjąć, ale dbajmy też o to, żeby sposób zaradzenia zawsze był dobry i zgodny z Ewangelią i przykazaniami – mówił do sołtysów biskup kaliski Damian Bryl, który przewodniczył Mszy św. 

14 marca 2026 | 18:39

Poznań – Archidiecezjalny Dzień Lektora

Podejmujecie dzisiaj posługę lektora we wspólnocie Kościoła, jakimi są wasze parafie. Bądźcie wierni tej służbie – mówił w poznańskiej katedrze bp Grzegorz Balcerek do uczestników Archidiecezjalnego Dnia Lektora. Błogosławieństwo na pełnienie służby liturgicznej otrzymało ponad pięćdziesięciu nowych lektorów i psałterzystów.

14 marca 2026 | 18:19

Uzdrowienia Jezusa tematem marcowego zjazdu Ekumenicznej Szkoły Biblijnej

Marcowy zjazdu Ekumenicznej Szkoły Biblijnej rozpoczął się od modlitwy poprowadzonej przez ks. Michała Makulę – proboszcza luterańskiej parafii Świętego Mateusza w Łodzi, przewodniczącego łódzkiego oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej. Podczas dzisiejszych zajęć słuchacze wysłuchali trzech wykładów nawiązujących do cudów Jezusa zapisanych w Ewangeliach Synoptycznych św. Marka, św. Mateusza i św. Łukasza. 

14 marca 2026 | 17:39

Lublin – ok. 4 tys. uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej

W piątek, 13 marca, w Lublinie odbyła się 12. edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 19.00 Mszą Świętą w Archikatedrze Lubelskiej. Liturgii przewodniczył bp Adam Bab, biskup pomocniczy archidiecezji lubelskiej. Po Eucharystii uczestnicy wyruszyli na nocne trasy, by w ciszy, modlitwie i skupieniu przeżyć Drogę Krzyżową.

14 marca 2026 | 17:32

Sandomierz – nowi ceremoniarze i animatorzy Liturgicznej Służby Ołtarza

W kościele seminaryjnym pw. św. Michała Archanioła w Sandomierzu odbyła się uroczystość ustanowienia nowych ceremoniarzy i animatorów Liturgicznej Służby Ołtarza. Wzięło w niej udział 118 ministrantów pochodzących z różnych stron diecezji sandomierskiej.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.