Diecezje

20 czerwca 2022 | 04:31

Zostań klerykiem na 24 godziny

Po raz drugi młodzi mężczyźni zainteresowani formacją w seminarium duchownym zostali zaproszeni do udziału w akcji „Zostań klerykiem na 24 godziny”. Zdecydowało się na to 4 młodych mężczyzn. Trwające dobę spotkanie odbyło się 18 i 19 czerwca w domu propedeutycznym WSD w Szczecinku.

20 czerwca 2022 | 04:30

Szczecinek: zakończenie roku propedeutycznego WSD

Klerycy roku propedeutycznego w Szczecinku zakończyli rok formacyjny. Uroczystej Mszy św. wieńczącej formację rocznika propedeutycznego koszalińskiego WSD przewodniczył 19 czerwca w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinku rektor ks. Jarosław Kwiecień.

20 czerwca 2022 | 04:30

Bp Ozga: dzięki akcji „Dzieci komunijne – dzieciom misji” Kameruńczycy mogą się kształcić

Dzięki akcji pomocowej „Dzieci komunijne – dzieciom misji” organizowanej w parafiach młodzież kameruńska może się kształcić – mówił dzisiaj w Tarnobrzegu bp Jan Ozga, ordynariusz diecezji Doumé – Abong Mbang w Kamerunie.
Podczas Eucharystii dziękczynnej sprawowanej w kościele pw. Chrystusa Króla bp Janowi Ozdze, obchodzącemu w tym roku 25-lecie przyjęcia sakry biskupiej, dzieci pierwszokomunijne przekazały zebrane przez siebie datki na wsparcie misji w diecezji, którą zarządza.

20 czerwca 2022 | 04:29

Klerycy roku propedeutycznego wystawili spektakl „Śmierć porucznika”

Klerycy roku propedeutycznego formujący się w Wyższym Seminarium Duchownym w Kaliszu wystawili spektakl „Śmierć porucznika” Sławomira Mrożka w reżyserii Tomasza Mielocha. Spektakl obejrzeli: biskup kaliski Damian Bryl oraz rodzice, rodzeństwo i dziadkowie aktorów.

20 czerwca 2022 | 04:29

Ratułów na Podhalu: kapelani strażaków OSP z orderami św. Floriana

Aż dwa nowe samochody o wartości 920 tys. zł otrzymali druhowie OSP Ratułów Górny na Podhalu, a ich kapelani uhonorowani zostali orderami św. Floriana za zasługi dla pożarnictwa. W wydarzeniach przy remizie OSP Ratułów Górny wziął udział minister Edward Siarka z Warszawy.

20 czerwca 2022 | 04:27

Abp Ryś konsekrował kościół św. Faustyny w Łasku

W niedzielę 19 czerwca br. w parafii pw. św. Faustyny Kowalskiej w Łasku miała miejsce uroczystość dedykacji świątyni i ołtarza. Głównym konsekratorem był metropolita łódzki ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś, który w homilii zwracał uwagę na znaczenie jedności wspólnoty Kościoła.

20 czerwca 2022 | 04:19

Jedyna w Polsce klerycka drużyna WOPR

W niedzielę 19 czerwca w Jabłowie koło Pelplina odbyły się niezwykłe obchody 25-lecia działalności Kleryckiej Drużyny Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Podczas Mszy św. w miejscowym kościele biskup diecezjalny Ryszard Kasyna wyraził nadzieję, że kolejne grupy ratowników „z radością i zaangażowaniem będą służyć dzieciom i młodzieży”.

20 czerwca 2022 | 04:16

Koniec ADM-ów w Chojnie. Za rok młodzi spotkają się w Wolinie

Wolin będzie organizatorem przyszłorocznych Archidiecezjalnych Dni Młodych. Miasto nowego gospodarza ogłoszono podczas tegorocznej edycji ADM-ów. Kilkaset osób modliło się i bawiło przez trzy dni w Chojnie.

20 czerwca 2022 | 02:00

W biznesie. W kryzysie. W wierze – IV Pielgrzymka Przedsiębiorców na Jasną Górę

W wierze odkrywać inspiracje i siłę do podejmowania wciąż nowych i trudnych wyzwań, które niesie zmieniająca się sytuacja gospodarcza, kryzys, także ten związany z sytuacją za wschodnią granicą – na Jasnej Górze odbyła się Ogólnopolska Pielgrzymka Przedsiębiorców. Towarzyszyło jej hasło: „W biznesie. W kryzysie. W wierze”. To także okazja to modlitwy w intencji środowisk gospodarczych, przedsiębiorców, pracodawców i pracowników.

19 czerwca 2022 | 18:48

Opole: odpust Matki Bożej Opolskiej w katedrze Podwyższenia Krzyża Świętego

W katedrze Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu obchodzony był dziś odpust Matki Bożej Opolskiej. Sumie odpustowej przewodniczył i kazanie wygłosił metropolita wrocławski, abp Józef Kupny. W sobotni wieczór przez Opole przeszła po raz VI Procesja Wdzięczności za opiekę Matki Bożej nad miastem.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.