Diecezje
Podwórkowe Kółka Różańcowe Dzieci na Jasnej Górze
Podwórkowe Kółka Różańcowe Dzieci (PKRD) działające przy Radiu Maryja angażują najmłodszych w modlitwę już od 25 lat i jak zaznaczają ich opiekunowie – na różańcu wychowuje się kolejne pokolenie a modlitwa dziecka jest w stanie wyprosić wiele cudów. Spotkanie na Jasnej Górze to czas modlitwy i świadectw. Z najmłodszymi zaśpiewał bp Antoni Długosz oraz Arka Noego. Bp Długosz sprawował Eucharystię z udziałem dzieci.
Diecezja sandomierska ma 9 nowych księży
Z rąk biskupa sandomierskiego Krzysztof Nitkiewicza 9 diakonów przyjęło dzisiaj święcenia kapłańskie. Uroczystość odbyła się w bazylice katedralnej w Sandomierzu.
Abp Skworc: Budujemy przyszłość Polski i Kościoła duchem ofiary
Budujemy przyszłość Polski i Kościoła duchem ofiary, służby i bezinteresowności – mówił w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach abp Wiktor Skworc. Metropolita katowicki wygłosił słowo podczas mszy św. sprawowanej w 100. rocznicę przyłączenia części Górnego Śląska do Polski. Liturgii przewodniczył prymas Polski abp Wojciech Polak.
Bp Wątroba: Rodzina musi być zdrowa duchowo
„Dzisiaj tak wiele zależy od kondycji rodziny. Wszystko zaczyna się w rodzinie. Ważne aby były one zdrowe, nie tylko fizycznie ale i duchowo, aby były silne wiarą” – mówił bp Jan Wątroba w kolegiacie pw. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej. 19 czerwca 2022 r. odbyło się poświęcenie Bulwarów nad Nilem im. bł. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego z amfiteatrem i parkingiem, Dziennego Domy Pobytu Seniora, Domu Wsparcia Rodziny z ogrodem, zabytkowej krypty pod Kościołem a także wikarówki.
Abp Głódź nie należy już do Zakonu Maltańskiego
W odpowiedzi na pytanie redakcji KAI – potwierdzam, że Arcybiskup Sławoj-Leszek Głódź od 9 lutego 2022 roku nie jest członkiem Związku Polskich Kawalerów Maltańskich i Zakonu Maltańskiego. Kompetencje przyjmowania i odwoływania członków Suwerennego Zakonu Maltańskiego należą do Rady Suwerennej. Jednocześnie wyjaśniam, że ZPKM nie komentuje spraw personalnych, zwłaszcza osób, które nie są członkami Związku – oświadczył Tomasz Tarnowski, rzecznik ZPKM.
Abp Gądecki: przesłanie życia abp. Szczęsnego Felińskiego wciąż aktualne
„Abp Zygmunt Szczęsny Feliński posiadał dalekowzroczną wizję przyszłości, nie lekceważył bieżącej sytuacji, potrafił powiedzieć rodakom rzeczy trudne, nie obnosząc się ze swoją wyższością moralną. Jego przesłanie życia jest wciąż aktualne, ponieważ także dzisiaj nasza wiara musi dojrzewać wśród ciężkich prób, także dzisiaj trzeba być przygotowanym na złożenie ofiary ze swojego życia zwłaszcza wtedy, kiedy się jest przywódcą duchowym” – mówił w Poznaniu abp Stanisław Gądecki.
„Posłani – Trzeźwi – Wolni” – 41. Pielgrzymka Apostolstwa Trzeźwości
Za bł. kard. Stefanem Wyszyńskim przypomniano, że „trzeźwość jest polską racją stanu”, bo troska o wolność od pijaństwa i uzależnień jest troską o przyszłość całego narodu. Pod hasłem POSŁANI-TRZEŹWI-WOLNI na Jasnej Górze odbyła się 41. Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolstwa Trzeźwości. To czas ekspiacji za grzechy pijaństwa i modlitwy o odnowienie ducha wolności od nałogów.
Bp Andrzej Jeż do rodzin: budujcie życie małżeńskie i rodzinne na Chrystusie
Rodziny diecezji tarnowskiej modliły się przy Papieskim Ołtarzu w Starym Sączu. Wzięły udział w Mszy św., podczas której małżonkowie odnowili przyrzeczenia złożone przed laty. W homilii biskup tarnowski Andrzej Jeż prosił, żeby życie małżeńskie i rodzinne budować na trwałym fundamencie, którym jest Chrystus. Diecezjalne Święto Rodziny to także koncerty i atrakcje dla dużych i małych.
Abp Polak: pracowitość, zaangażowanie i odwaga – śląskim wianem dla dobra narodu
Pracowitość i zaangażowanie, twórczość i odwaga są szczególnym śląskim wianem dla dobra naszego narodu – mówił w homilii Prymas Polski abp Wojciech Polak, podczas Mszy sprawowanej w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach z okazji 100. rocznicy przyłączenia części Górnego Śląska do powstałej po latach zaborów niepodległej Polski.
„Jezus spotyka Buddę” – druga edycja festiwalu duchowości
„Jezus spotyka Buddę”, to tytuł drugiej edycji Festiwalu Duchowość – Rekapitulacje, który odbędzie się w dniach 22-26 czerwca w Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu Kielcach.


