Diecezje
Diecezja sandomierska: „To jest ciało moje za życie świata” – Kongres Eucharystyczny
Pod hasłem „To jest ciało moje za życie świata” (J 6, 56) zorganizowany zostanie IV Kongres Eucharystyczny w dniach 20-26 czerwca na terenie diecezji sandomierskiej.
Radom: obchody 50. rocznicy rozpoczęcia peregrynacji kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego
Bp Marek Solarczyk przewodniczył 18 czerwca obchodom 50. rocznicy rozpoczęcia peregrynacji kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego. To właśnie przed radomską katedrą Opieki Najświętszej Maryi Panny, po 6 latach uwięzienia przez komunistyczne władze, na szlak nawiedzenia wróciła kopia Cudownego Obrazu Jasnogórskiego.
Złoty jubileusz kapłaństwa bp. Wiesława Meringa
„Gratuluję Twojej pracy dla dobra Kościoła włocławskiego i Konferencji Episkopatu Polski oraz pasterskiej troski o Bożą trzodę, pamiętając o trudzie wobec powierzonych wiernych i upraszając odpowiedniej łaski od Boga, udzielam pasterskiego błogosławieństwa”, napisał papież Franciszek w liście gratulacyjnym przesłanym do bp. Wiesława Meringa, świętującego złoty jubileusz kapłaństwa.
37. Pielgrzymka Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ na Jasną Górę
„Ze świętymi przy Bożym Sercu” to hasło tegorocznej 37. Pielgrzymki Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa na Jasną Górę. Stowarzyszenie skupia zarówno duchownych, jak i świeckich, którzy codziennie przez godzinę czuwają przy Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Ich dewizą jest: cześć, miłość i wynagrodzenie Sercu Jezusa.
Dziewiąta rocznica ingresu abp Kupnego do katedry wrocławskiej
Kto wierzy nigdy nie jest sam – tymi słowami przywitał zebranych na Eucharystii dziękczynnej za dziewięć lat posługi abp Józefa Kupnego w archidiecezji wrocławskiej ks. Paweł Cembrowicz, proboszcz katedry pw. św. Jana Chrziciela. – Ksiądz arcybiskup z pewnością nigdy nie jest sam, gdyż otacza go miłość wielu dalekich i bliskich, a szczególnie przyjaźń świętych, wśród których są ogłoszone tydzień temu błogosławionymi siostry elżbietanki – dodał ks. Cembrowicz.
Bydgoszcz: błogosławieństwo członków młodszej Służby Liturgicznej
Kościół św. Urszuli Ledóchowskiej na bydgoskim Miedzyniu był miejscem modlitwy, w czasie której bp Krzysztof Włodarczyk pobłogosławił członków młodszej Służby Liturgicznej.
Rokitno: uroczystości odpustowe z udziałem biskupa polowego
Biskup polowy Wiesław Lechowicz przewodniczył Mszy św. odpustowej w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. 18 czerwca przypadła 33. rocznica koronacji słynącego łaskami obrazu. W tym roku obchodzona jest także 50. rocznica powstania diecezji gorzowskiej i 30. rocznica utworzenia diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.
Bp Wątroba do kapłanów: nie spadliśmy z nieba, nie jesteśmy aniołami
„Bóg wybrał nas z ludu. Nie spadliśmy z nieba. Choć posługujemy rzeczom świętym i robimy czasem robotę aniołów, to nie jesteśmy aniołami, ale zwykłymi kruchymi ludźmi” – mówił bp Jan Wątroba do księży diecezji rzeszowskiej przeżywających Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów.
Bp Orchowicz o misji szkoły: wiedza, wychowanie, wartości
„W szkole zdobywamy wiedzę, ale i przyswajamy wartości” – mówił w sobotę 18 czerwca w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Wągrowcu bp Radosław Orchowicz. Biskup pomocniczy gnieźnieński przewodniczył Mszy św. z okazji 150-lecia istnienia I Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu.
Kalisz: podsumowanie rocznej działalności Szkoły Biblijnej
Z inicjatywy biskupa kaliskiego Damiana Bryla we wrześniu rozpoczęła działalność Szkoła Biblijna. W comiesięcznych zajęciach uczestniczyło 130 osób. Dzisiaj odbyło się podsumowanie rocznej działalności połączone z wręczeniem dyplomów.


