Diecezje

18 czerwca 2022 | 23:58

Diecezja sandomierska: „To jest ciało moje za życie świata” – Kongres Eucharystyczny

Pod hasłem „To jest ciało moje za życie świata” (J 6, 56) zorganizowany zostanie IV Kongres Eucharystyczny w dniach 20-26 czerwca na terenie diecezji sandomierskiej.

18 czerwca 2022 | 18:16

Radom: obchody 50. rocznicy rozpoczęcia peregrynacji kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego

Bp Marek Solarczyk przewodniczył 18 czerwca obchodom 50. rocznicy rozpoczęcia peregrynacji kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego. To właśnie przed radomską katedrą Opieki Najświętszej Maryi Panny, po 6 latach uwięzienia przez komunistyczne władze, na szlak nawiedzenia wróciła kopia Cudownego Obrazu Jasnogórskiego.

18 czerwca 2022 | 18:15

Złoty jubileusz kapłaństwa bp. Wiesława Meringa

„Gratuluję Twojej pracy dla dobra Kościoła włocławskiego i Konferencji Episkopatu Polski oraz pasterskiej troski o Bożą trzodę, pamiętając o trudzie wobec powierzonych wiernych i upraszając odpowiedniej łaski od Boga, udzielam pasterskiego błogosławieństwa”, napisał papież Franciszek w liście gratulacyjnym przesłanym do bp. Wiesława Meringa, świętującego złoty jubileusz kapłaństwa.

18 czerwca 2022 | 17:32

37. Pielgrzymka Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ na Jasną Górę

„Ze świętymi przy Bożym Sercu” to hasło tegorocznej 37. Pielgrzymki Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa na Jasną Górę. Stowarzyszenie skupia zarówno duchownych, jak i świeckich, którzy codziennie przez godzinę czuwają przy Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Ich dewizą jest: cześć, miłość i wynagrodzenie Sercu Jezusa.

18 czerwca 2022 | 16:54

Dziewiąta rocznica ingresu abp Kupnego do katedry wrocławskiej

Kto wierzy nigdy nie jest sam – tymi słowami przywitał zebranych na Eucharystii dziękczynnej za dziewięć lat posługi abp Józefa Kupnego w archidiecezji wrocławskiej ks. Paweł Cembrowicz, proboszcz katedry pw. św. Jana Chrziciela. – Ksiądz arcybiskup z pewnością nigdy nie jest sam, gdyż otacza go miłość wielu dalekich i bliskich, a szczególnie przyjaźń świętych, wśród których są ogłoszone tydzień temu błogosławionymi siostry elżbietanki – dodał ks. Cembrowicz.

18 czerwca 2022 | 16:50

Bydgoszcz: błogosławieństwo członków młodszej Służby Liturgicznej

Kościół św. Urszuli Ledóchowskiej na bydgoskim Miedzyniu był miejscem modlitwy, w czasie której bp Krzysztof Włodarczyk pobłogosławił członków młodszej Służby Liturgicznej.

18 czerwca 2022 | 16:03

Rokitno: uroczystości odpustowe z udziałem biskupa polowego

Biskup polowy Wiesław Lechowicz przewodniczył Mszy św. odpustowej w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. 18 czerwca przypadła 33. rocznica koronacji słynącego łaskami obrazu. W tym roku obchodzona jest także 50. rocznica powstania diecezji gorzowskiej i 30. rocznica utworzenia diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

18 czerwca 2022 | 15:56

Bp Wątroba do kapłanów: nie spadliśmy z nieba, nie jesteśmy aniołami

„Bóg wybrał nas z ludu. Nie spadliśmy z nieba. Choć posługujemy rzeczom świętym i robimy czasem robotę aniołów, to nie jesteśmy aniołami, ale zwykłymi kruchymi ludźmi” – mówił bp Jan Wątroba do księży diecezji rzeszowskiej przeżywających Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów.

18 czerwca 2022 | 15:46

Bp Orchowicz o misji szkoły: wiedza, wychowanie, wartości

„W szkole zdobywamy wiedzę, ale i przyswajamy wartości” – mówił w sobotę 18 czerwca w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Wągrowcu bp Radosław Orchowicz. Biskup pomocniczy gnieźnieński przewodniczył Mszy św. z okazji 150-lecia istnienia I Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu.

18 czerwca 2022 | 15:46

Kalisz: podsumowanie rocznej działalności Szkoły Biblijnej

Z inicjatywy biskupa kaliskiego Damiana Bryla we wrześniu rozpoczęła działalność Szkoła Biblijna. W comiesięcznych zajęciach uczestniczyło 130 osób. Dzisiaj odbyło się podsumowanie rocznej działalności połączone z wręczeniem dyplomów.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.