Diecezje
100 lat posługi duszpasterskiej i wychowawczej salezjanów
Chwalimy Boga za to miejsce i ufamy, że jest ono przestrzenią, w której wszyscy mogą odkryć sens pracy, aktywności, działania. Mogą tu uczyć się takiej pracy, która prowadzi do Boga, uczy sensownej miłości do siebie i faktycznie łączy z innymi. Tego życzę wszystkim salezjanom, szczególnie tym pracującym w Łodzi – powiedział dziś abp Grzegorz Ryś podczas jubileuszu posługi tego zgromadzenia.
Abp Gądecki ustanowił nadzwyczajne szafarki i szafarzy Komunii świętej
Głównym motywem wprowadzenia posługi nadzwyczajnego szafarza Komunii św. w Kościele pozostaje duchowe dobro wiernych – mówił abp Stanisław Gądecki podczas uroczystego ustanowienia nowych szafarzy i szafarek w katedrze poznańskiej. Do pełnienia tej funkcji w archidiecezji poznańskiej przygotowało się 89 mężczyzn i 54 siostry zakonne, odbywając specjalne studium przygotowawcze i uczestnicząc w rekolekcjach.
Bp Lityński: Świętość to nie idealność, ale powstawanie z grzechu
„Świętość to nie idealność, ale powstawanie z grzechu, upadków nie tyle o naszych siłach, które tak często zawodzą, ale o potędze i sile Bożej miłości! – mówił bp Tadeusz Lityński do uczestników Diecezjalnych Dni Młodzieży, które odbyły się 17 czerwca w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie.
Diecezja opolska otwarła kolejny Dom Nadziei
Biskup Andrzej Czaja pobłogosławił Dom Nadziei w Dylakach. Nowa placówka została utworzona w dawnym klasztorze sercanek.
Abp Ryś: Kościół jako przestrzeń głoszenia Dobrej Nowiny, a nie stróż moralności
Z inicjatywy Księży Jezuitów z Piotrkowa Trybunalskiego w sanktuarium Matki Boskiej Trybunalskiej odbyło się spotkanie modlitewne dla młodych zatytułowane: Czy Ewangelia to radosna nowina?
Biskup bydgoski odwiedził obóz Skautów Europy
„Chcemy doznać umocnienia, by wzrastać wewnętrznie, w sprawnościach i we wspólnocie” – mówił bp Krzysztof Włodarczyk, spotykając się z uczestnikami obozu Skautów Europy w Olimpinie.
„Reaktywowane” Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży chce rozwijać struktury
„Być podobnym do Mistrza w każdej przestrzeni swojego życia” – to kierunek, w jakim chcą podążać uczestnicy zjazdu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, który odbywał się w Bydgoszczy.
Abp Jędraszewski: nie ulegajmy fałszywym ideologiom szczęścia – gender i LGBT
– Bóg jest miłością, a człowiek stworzony na Jego obraz i podobieństwo powołany jest by kochać. Ta miłość ma przynosić owoce. Ma być miłością płodną – mówił abp Marek Jędraszewski podczas peregrynacji ikony Świętej Rodziny w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie-Płaszowie. Zachęcał, by nie ulec ideologiom gender i LGBT oraz, by chronić przed nimi dzieci.
Bp Muskus do młodych: Jezus chce, byście byli Jego przyjaciółmi
Wielu młodych odchodzi z Kościoła nie dlatego, że usłyszeli lepsze propozycje, ale dlatego, że tak naprawdę nie poznali Jezusa – mówił bp Damian Muskus OFM podczas odpustowej Mszy św. w bernardyńskim kościele św. Brata Alberta w Lublinie. Krakowski biskup pomocniczy udzielił sakramentu bierzmowania tamtejszej młodzieży.
Wigry: Pielgrzymka Pracowników Pomocy Społecznej
Dziś, w liturgiczne wspomnienie św. Brata Alberta, odbyła się VI Pielgrzymka Pracowników Pomocy Społecznej i ich podopiecznych do Pokamedulskiego Klasztoru w Wigrach. Wydarzenie co roku gromadzi kilkaset osób, także podopiecznych pomocy społecznej.


