Diecezje
„Reaktywowane” Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży chce rozwijać struktury
„Być podobnym do Mistrza w każdej przestrzeni swojego życia” – to kierunek, w jakim chcą podążać uczestnicy zjazdu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, który odbywał się w Bydgoszczy.
Abp Jędraszewski: nie ulegajmy fałszywym ideologiom szczęścia – gender i LGBT
– Bóg jest miłością, a człowiek stworzony na Jego obraz i podobieństwo powołany jest by kochać. Ta miłość ma przynosić owoce. Ma być miłością płodną – mówił abp Marek Jędraszewski podczas peregrynacji ikony Świętej Rodziny w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie-Płaszowie. Zachęcał, by nie ulec ideologiom gender i LGBT oraz, by chronić przed nimi dzieci.
Bp Muskus do młodych: Jezus chce, byście byli Jego przyjaciółmi
Wielu młodych odchodzi z Kościoła nie dlatego, że usłyszeli lepsze propozycje, ale dlatego, że tak naprawdę nie poznali Jezusa – mówił bp Damian Muskus OFM podczas odpustowej Mszy św. w bernardyńskim kościele św. Brata Alberta w Lublinie. Krakowski biskup pomocniczy udzielił sakramentu bierzmowania tamtejszej młodzieży.
Wigry: Pielgrzymka Pracowników Pomocy Społecznej
Dziś, w liturgiczne wspomnienie św. Brata Alberta, odbyła się VI Pielgrzymka Pracowników Pomocy Społecznej i ich podopiecznych do Pokamedulskiego Klasztoru w Wigrach. Wydarzenie co roku gromadzi kilkaset osób, także podopiecznych pomocy społecznej.
Bp Siemieniewski: Może nas dzielić granica, ale łączy nas wiara
Zgorzelecka świątynia św. Bonifacego, stała się wczoraj miejscem międzynarodowej modlitwy. Msza św. została odprawiona pod przewodnictwem biskupa Görlitz Wolfganga Ipolta z udziałem biskupa legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego oraz księży z obu nadgranicznych parafii.
Ruszyła rejestracja dla polskich uczestników na ŚDM 2023 w Lizbonie
Ruszyła rejestracja polskich uczestników na 37. Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. Wydarzenia centralne odbędą się w dniach 1-6 sierpnia przyszłego roku. Ks. Tomasz Koprianiuk dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego (KBO) ŚDM przy Konferencji Episkopatu Polski szacuje, że do Portugalii wybierze się co najmniej 4 tys. młodych Polaków.
Wspierają kleryków ze Sri Lanki. Pielgrzymowali na Jasną Górę
Dziękczynna Msza św. za wszystkich wspierających duchowo i materialnie kleryków ze Sri Lanki sprawowana była dziś na Jasnej Górze. Uczestniczyły w niej osoby z całej Polski zaangażowane w pomoc oraz przedstawiciele Misyjnego Towarzystwa św. Andrzeja Apostoła z przełożonym generalnym.
Bp Włodarczyk: Brat Albert patrzył głębiej, dalej i szerzej
„Brat Albert patrzył głębiej, dalej i szerzej” – powiedział o św. Adamie Chmielowskim bp Krzysztof Włodarczyk. Ordynariusz bydgoski przewodniczył Mszy św. w kaplicy Domu Sue Ryder w Bydgoszczy, której patronuje artysta, zakonnik oraz orędownik biednych i ubogich. W uroczystości odpustowej wzięli udział chorzy, pracownicy hospicjum, rodziny i opiekunowie.
„Enter … The Church” – wirtualny „kościół zagadek”
Parafia pw. św. Władysława w Szydłowie – jedyna pod tym wezwaniem w diecezji – aby zachęcić wiernych i turystów do wizyty w odpust parafialny 27 czerwca w unikatowym kościele, proponuje wirtualny „kościół zagadek” pn. „Enter… The Church”.
Konferencja o abp. Szczęsnym Felińskim – „wzorze na dzisiejsze czasy”
To wzór świętości na dzisiejsze czasy – powiedział kard. Kazimierz Nycz otwierając konferencję: „Święty abp Zygmunt Szczęsny Feliński – patriota, sybirak, metropolita warszawski”. Spotkanie odbywa się w Domu Generalnym Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Warszawie. Wydarzenie, w którym uczestniczy rodzina Świętego, organizowane jest w związku z przypadającą w tym roku 200. rocznicą Jego urodzin.


