Diecezje
„Posłani w pokoju Chrystusa” – XIX Archidiecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców
„Posłani w pokoju Chrystusa” – temat ostatniego roku trzyletniego programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce jest także hasłem XIX Archidiecezjalnej Pielgrzymki Mężczyzn i Młodzieńców do sanktuarium maryjnego w Tulcach k. Poznania, która odbędzie się w niedzielę 19 czerwca. Uroczystej Mszy św. na placu koronacyjnym będzie przewodniczyć bp. Jan Glapiak.
KUL i Areopag Uniwersytetów: Nowy cykl debat o wojnie w Ukrainie
„Starcie wartości? Aksjologiczne aspekty wojny” to tytuł pierwszej debaty Areopagu Uniwersytetów, której głównym tematem – w nowej edycji – będzie agresja Rosji na Ukrainę z wszystkimi tego konsekwencjami dla Polski i świata, także prawnymi, społecznymi i gospodarczymi. Pierwsze spotkanie ekspertów, a także rektorów KUL, UW, UJ, UAM i UWM odbędzie się 24 czerwca w siedzibie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie.
Na ekrany wybranych polskich kin wchodzi film „Żywy”
Film „Żywy” w reżyserii Jorge’a Pareja Trigo ukazuje niezwykłą moc Najświętszego Sakramentu. – Ma uświadamiać, że Jezus Eucharystyczny potrafi całkowicie przemienić życie człowieka nawet w najtrudniejszym jego momencie – podkreśla Andrzej Sobczyk z krakowskiego Rafael Film, który jest dystrybutorem dzieła w Polsce.
„Bo Byłem Przybyszem…”. Muzyka i obchody Światowego Dnia Uchodźcy
To pierwsze polskie utwory dedykowane uchodźcom. W Lublinie powstały muzyczne kompozycje napisane z myślą o uciekających przed wojną. Po raz pierwszy zostaną wykonane w niedzielę 19 czerwca, podczas lubelskich obchodów Światowego Dnia Uchodźcy. Za pomysłem stoi ks. Mieczysław Puzewicz, delegat metropolity lubelskiego ds. osób wykluczonych, a za wykonaniem dwie kompozytorki: Aleksandra Kutrzepa i Natalia Zanni-Lewandowska.
Bp Włodarczyk: ewangelizować można wtedy, kiedy się wyrusza
„Ewangelizować można wtedy, kiedy się wyrusza” – powiedział bp Krzysztof Włodarczyk, który poprowadził „Milczący Marsz Mężczyzn” za Najświętszym Sakramentem z katedry na bydgoską Wyspę Młyńską.
Abp Budzik: Boże Ciało gromadzi nas na Eucharystii, będącej tajemnicą światła
– Uroczystość Bożego Ciała gromadzi nas na Eucharystii, będącej tajemnicą światła. To światło rozprasza ciemności naszych ludzkich dróg, wskazuje ścieżkę Bożej prawdy i miłości, przenika mroki, cierpienia i śmierci – mówił metropolita lubelski abp Stanisław Budzik podczas uroczystości Bożego Ciała.
Siedlce po raz piąty zagrały dla Jezusa
W Boże Ciało odbył się koncert uwielbienia pod hasłem: „Pokój mój daję wam.” Słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana, zebranych uwrażliwiły na znaczenie pokoju w codziennym życiu, poszczególnych osób jak i całych narodów. Spotkanie ewangelizacyjne pokazało znaczenie pokoju w relacjach międzyludzkich jak i to, że tylko Jezus jest jego dawcą.
Jubileuszowe uwielbienie na Górze św. Anny
W Boże Ciało wieczorem w grocie lurdzkiej na Górze św. Anny odbyła się kilkugodzinna modlitwa uwielbienia. Poprowadziła ją opolska Wspólnota Dawid. Wraz z wiernymi modlił się bp Andrzej Czaja.
Za nami XX Koncert Jednego Serca Jednego Ducha
W Rzeszowie po raz dwudziesty odbył się koncert „Jednego Serca Jednego Ducha”. W koncercie zorganizowanym 16 czerwca 2022 r., w Uroczystość Bożego Ciała, w Parku Sybiraków w Rzeszowie wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy osób.
Dyspensa na piątek po Bożym Ciele w archidiecezji warmińskiej
Abp Górzyński udzielił wszystkim przebywającym na terenie archidiecezji warmińskiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek po Bożym Ciele. Informacja ta podana jest na stronie archidiecezji.


