Diecezje
Bp Bryl: klęknięcie przed Chrystusem traktujmy na serio
Jeżeli klękamy przed Chrystusem eucharystycznym i traktujemy to na serio to nie możemy już klękać przed nikim, ani niczym innym – mówił biskup kaliski Damian Bryl podczas uroczystości Bożego Ciała w Ostrowie Wielkopolskim.
Przyznano statuetki „Przyjaciel Życia”
Maria Chodkiewicz, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich, oraz Marta i Maciej Komorowscy, rodzice trojga dzieci, w tym córeczki z zespołem Downa, otrzymali statuetki „Przyjaciel Życia”.
Procesje Bożego Ciała z widokiem na Giewont
Górale w strojach regionalnych uczestniczą 16 czerwca w procesjach Bożego Ciała w swoich parafiach. W wielu z ich roztacza się niezwykle piękny krajobraz na tatrzańskie szczyty. Podhalanie i goście przeszli też bardzo tłumnie w procesji po słynnym deptaku – zakopiańskich Krupówkach.
Bp Solarczyk: niech Eucharystia przemienia nasze życie
– Stajemy z pragnieniem, aby Eucharystia przemieniała nasze życie – mówił bp Marek Solarczyk, który w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa celebrował Mszę świętą w katedrze Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu. Następnie ulicami centrum miasta przeszła główna procesja Bożego Ciała. Najświętszy Sakrament niesiony był przez ordynariusza w zabytkowej, ponad stuletniej monstrancji będącej własnością kościoła farnego.
Bp Lityński: Podzielenie się tym, co mamy to piękny ołtarz, na którym uobecnia się cud Eucharystii
„Każda, pomocnie wyciągnięta dłoń, prosty uśmiech, podzielenie się tym, co mamy to piękny ołtarz, na którym uobecnia się cud Eucharystii – cud miłości” – przypomniał bp Tadeusz Lityński podczas homilii w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Główna procesja eucharystyczna w Zielonej Górze przeszła z kościoła pw. Najświętszego Zbawiciela do konkatedry.
Abp Górzyński: Eucharystia daje życie
W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie odbyła się centralna Msza św. w archidiecezji warmińskiej. Eucharystii przewodniczył abp Józef Górzyński, metropolita warmiński. Po liturgii ulicami miasta przeszła procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Tradycyjne ołtarze zbudowano były na olsztyńskiej starówce, przed ratuszem, na placu Xawerego Dunikowskiego oraz przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Bp Dajczak: potrzebujemy czuć głód Boga
– Ten głód jest tęsknotą za bliskością z Jezusem. Jeżeli go nie ma w sercu, to nie wyruszymy ani z naszych domów, ani z innych miejsc – powiedział bp Dajczak podczas procesji Bożego Ciała w Koszalinie.
Kołobrzeg – tysiące wiernych w procesji Bożego Ciała
Tysiące wiernych wzięło udział w procesji Bożego Ciała, która wyruszyła po Mszy św. w konkatedrze WNMP w Kołobrzegu. Eucharystii przewodniczył bp Zbigniew Zieliński, koadiutor diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.
Abp Gądecki: Boże Ciało przynagla do świadectwa
Niech Kościół, kontemplując ewangeliczny obraz Maryi podążającej do Elżbiety i niosącej w swoim łonie Jezusa, odbywającej – można powiedzieć – pierwszą procesję Bożego Ciała, spieszy na spotkanie współczesnego człowieka, aby z odnowioną miłością głosić mu dobrą nowinę zbawienia – mówił abp Stanisław Gądecki w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.
Bp Włodarczyk: nie jesteśmy kibicami na Eucharystii, a uczestnikami Uczty
„«Bierzcie i jedzcie», a nie «bierzcie i patrzcie». Nie jesteśmy kibicami na Eucharystii, a uczestnikami Uczty” – powiedział w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Katedrze św. Marcina i Mikołaja w Bydgoszczy bp Krzysztof Włodarczyk.


