Diecezje

15 czerwca 2022 | 13:25

Abp Skworc do wikariuszy: będziecie ubogacać parafie

Odtąd będziesz parafię ubogacał swoją obecnością, modlitwą i posługą – mówił do kapłanów abp Wiktor Skworc. W krypcie katedry Chrystusa Króla metropolita katowicki wręczył dekrety wikariuszom, którzy od 30 sierpnia podejmą obowiązki w nowych placówkach duszpasterskich. Prawie 40 księży, w tym 8 tegorocznych neoprezbiterów, otrzymało dekrety na nowe placówki duszpasterskie. Wcześniej duchowni uczestniczyli w nabożeństwie posłania.

15 czerwca 2022 | 11:58

Rektor KUL: uczelnia katolicka szkołą prawdziwej wolności

Przedstawiciele Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II modlili się we wtorek 14 czerwca podczas wieczornego apelu przed cudownym obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej. Rozważania przygotowane przez rektora KUL ks. prof. Mirosława Kalinowskiego odczytała s. prof. Beata Zarzycka – prorektor KUL ds. nauki i kadr. Ksiądz rektor, który w tym samym czasie przebywa z wizytą we Lwowie, mimo odległości geograficznej, która oddziela Jasną Górę od Lwowa, był obecny w częstochowskim sanktuarium w swoim słowie i dzięki łączności modlitewnej. Osobiście zaś, z siostrą prorektor, czuwali studenci i pracownicy Filii KUL w Stalowej Woli.

15 czerwca 2022 | 09:31

Bp Pindel w Harmężach: dobrze, że pamiętamy

„Dobrze, że jest taki dzień jak dziś, dobrze, że my w cieniu Auschwitz-Birkenau, ale także w wielu innych w całej Polsce, pamiętamy” – podkreślił bp Roman Pindel w Harmężach koło Oświęcimia, gdzie przewodniczył 14 czerwca Mszy św. z okazji 82. rocznicy pierwszego transportu polskich więźniów do KL Auschwitz. W liturgii wzięli udział uczestnicy uroczystości Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady, w tym m.in. byli więźniowie obozów niemieckich.

15 czerwca 2022 | 08:03

Jędrzejów, Kielce: obchody rocznicy I masowego transportu więźniów do KL Auschwitz

W jędrzejowskim archiopactwie cystersów oraz w ielcach odbyły się uroczystości uczczenia pamięci ofiar oraz osób doświadczonych pobytem w niemieckich obozach koncentracyjnych, zorganizowane przez Delegaturę Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach.

15 czerwca 2022 | 07:57

Bp Włodarczyk: w życiu ks. Michała Kozala ukazuje się szczególne umiłowanie Eucharystii

„W życiu ks. Michała Kozala i jego działalności ukazuje się szczególne umiłowanie Eucharystii, którą nazywał «sakramentem miłości»” – mówił w bydgoskiej parafii pod jego wezwaniem bp Krzysztof Włodarczyk.

15 czerwca 2022 | 04:00

Ks. Iżycki: Europa zachodnia słabo reaguje na bestialstwa w Ukrainie

Świat, zwłaszcza Europa zachodnia, słabo reaguje na bestialstwa w Ukrainie – powiedział ks. Marcin Iżycki podczas pierwszego Forum Dobroczynności, które obraduje w Warszawie. Ponadto, zdaniem dyrektora Caritas Polska, Unia Europejska powinna wziąć większą odpowiedzialność za uchodźców z Ukrainy.

14 czerwca 2022 | 18:47

Bielsko-Biała: gala ekumenicznego konkursu biblijnego „Jonasz”

Z udziałem biskupa Romana Pindla, duchownych katolickich i luterańskich oraz uczestników zmagań konkursowych odbyło się dziś w Bielsku-Białej uroczyste podsumowanie 25. Międzynarodowego Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Jonasz”. Tematem tegorocznej edycji konkursu adresowanego do uczniów szkół podstawowych i liceów – w czterech kategoriach wiekowych – była Ewangelia św. Marka.

14 czerwca 2022 | 18:47

Jubileusz 10-lecia punktu wsparcia w warszawskiej Wspólnocie L’Arche

W minioną sobotę, 11 czerwca 2022 r. wspólnota L’Arche w Warszawie świętowała 10. Rocznicę powstania Punktu Wsparcia. Każdego roku, przy zaangażowaniu 5-7 asystentów i ok. 10 wolontariuszy, systematyczne, codzienne wsparcie otrzymuje co najmniej 25 osób z niepełnosprawnością i ich rodzin.

14 czerwca 2022 | 18:47

Bp Milewski w 25-lecie kapłaństwa: jesteśmy zrodzeni z Ewangelii, jesteśmy ludem nadziei

Nie możemy poddawać się przygnębieniu i smutkowi. Jesteśmy zrodzeni z Ewangelii. Jesteśmy ludem nadziei – powiedział bp Mirosław Milewski, biskup pomocniczy diecezji płockiej, który wspólnie z księżmi ze swojego rocznika obchodził 25-lecie kapłaństwa. Mszy św. w Kaplicy Dobrego Pasterza w Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku przewodniczył bp Piotr Libera.

14 czerwca 2022 | 18:47

Spotkanie bp. Lechowicza z emerytowanymi kapelanami inkardynowanymi do Ordynariatu Polowego

W katedrze polowej odbyło się 14 czerwca spotkanie biskupa polowego Wiesława Lechowicza z kapelanami, którzy przeszli na emeryturę i są inkardynowani do Ordynariatu Polowego. Poprzedziła je Msza św., której przewodniczył ordynariusz wojskowy.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.