Diecezje
Jasna Góra: 38. Ogólnopolska Pielgrzymka Ogrodników i Sadowników
– Dziś, kiedy boimy się, że będziemy musieli zamknąć nasze gospodarstwa i w sytuacji zagrożenia światowym kryzysem, błagamy o opiekę Matkę Bożą. Jest naszą jedyną nadzieją – podkreślali. Na Jasną Górę przybyła 38. Ogólnopolska Pielgrzymka Ogrodników i Sadowników.
Bp Greger do rodzin: Trójca jest tajemnicą bliską i ważną dla codziennego życia
„Tajemnica Trójcy Świętej jest afirmacją, że jesteśmy równi, a zarazem różni: równi pod względem godności, ale różni odnośnie co do posiadanych cech” – podkreślił bp Piotr Greger, który 12 czerwca przewodniczył Mszy św. w sanktuarium św. abp. Józefa Bilczewskiego w Wilamowicach z udziałem Domowego Kościoła diecezji bielsko-żywieckiej. Hierarcha, wskazując, że Trójca nie jest tajemnicą odległą czy nieważną dla codziennego życia, zachęcił, by uchwycić „wielką i cudowną naukę życiową”, jaka płynie z prawdy o Trójjedynym Bogu.
Bp Włodarczyk: charyzmaty są z Ducha Świętego, a nie ludzkich ambicji
„Charyzmaty są z Ducha Świętego, a nie ludzkich ambicji” – powiedział bp Krzysztof Włodarczyk, spotykając się z liderami odpowiedzialnymi za poszczególne duszpasterstwa ogólnodiecezjalne.
Abp Kupny: wierność złożonym ślubom ma sens
Pan Jezus mówi do nas „Oznajmiłem wam wszystko”, to że życie tych młodych zakonnic się nie skończyło, że w rzeczywistości to one zwyciężyły a nie ci, którzy w ich kierunku kierowali lufy karabinów i pistoletów, że to one cieszą się chwałą zbawionych, że to o ich bohaterstwie, wierności, miłości do Boga i drugiego człowieka będzie się uczył świat – mówił abp Józef Kupny we wrocławskiej katedrze w czasie diecezjalnego dziękczynienia za beatyfikację s. M. Paschalis Jahn i jej dziewięciu towarzyszek.
Bp Śmigiel: potrzebna modlitwa o wybór nowego pasterza
„Proszę duchowieństwo, osoby życia konsekrowanego i wszystkich wiernych świeckich o wytrwałą modlitwę w intencji wyboru nowego pasterza oraz we wszystkich potrzebach diecezji” – napisał bp Wiesław Śmigiel, administrator apostolski diecezji płockiej w słowie, które jest dziś czytane w kościołach podczas niedzielnych Mszy św.
Konferencja nt. męczeństwa kleryków diecezjalnych w czasie II wojny światowej
„Pomimo cierpienia, bólu i poniżenia, jakiego doświadczyli młodzi adepci sztuki duchowej w obozie, nie utracili jednego – pragnienia kapłaństwa” – mówił ks. dr Paweł Hoppe w czasie konferencji nt. męczeństwa kleryków diecezjalnych w czasie II wojny światowej, jaka odbywała się w Bydgoszczy.
Nasielsk – jubileuszowy XXV Sacrosong diecezji płockiej
Zespoły muzyczne i chóry z Rypina, Żmijewa, Dobrzynia nad Drwęcą i Pułtuska zajęły pierwsze miejsca w jubileuszowym XXV Sacrosongu diecezji płockiej, jaki odbył się 11 czerwca w Nasielsku. W wydarzeniu uczestniczyło około czterystu osób: – Niech muzyka w naszych kościołach przenosi nas w świat ducha, modlitwy i piękna – powiedział podczas Mszy bp Mirosław Milewski.
Abp Jędraszewski: bł. Maria Teresa Ledóchowska wypełniła Chrystusowe wezwanie
– Miłość do Boga kazała robić jej wszystko, aby pomagać w zdobywaniu ludzkich serc, ludzkich umysłów, które mogłyby, poznawszy Ewangelię, wysławiać Jedynego Boga w Trzech Osobach – mówił abp Marek Jędraszewski w czasie Mszy św. sprawowanej w 100-lecie śmierci bł. Marii Teresy Ledóchowskiej w kaplicy klasztornej Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.
Bp Przybylski spotkał się z uczestnikami Jezusa na Lodowisku
„Ja jestem drogą i prawdą i życiem” – ten cytat z Ewangelii św. Jana był mottem tegorocznego spotkania pod hasłem Jezus na Lodowisku, które od trzech lat odbywa się w ogrodach parafii św. Katarzyny w Nowym Targu. Z uczestnikami spotkał się bp Andrzej Przybylski z Częstochowy.
Biskup Włodarczyk pasowany na Wojownika Maryi
„Dziękuję za świadectwo wiernej modlitwy i trzymanie się różańca” – mówił w Górce Klasztornej bp Krzysztof Włodarczyk, który jako pierwszy biskup na świecie, został pasowany na Wojownika Maryi.


