Diecezje
Pielgrzymka chorych na Górę Świętej Anny
Chorzy z diecezji opolskiej pielgrzymowali dziś na Górę św. Anny. Mszy św. w bazylice przewodniczył biskup Rudolf Pierskała. Uczestnicy modlili się także na różańcu i uczestniczyli w nabożeństwie drogi krzyżowej. Bardzo w siłę modlitwy wierzymy – mówili.
Pielgrzymka Amazonek z Małopolski do Ludźmierza
Blisko 150 Amazonek, czyli kobiet po chorobie nowotworowej piersi pielgrzymowało dziś z różnych części Małopolski do sanktuarium Matki Boskiej Ludźmierskiej, gdzie Amazonki z Nowego Targu świętowały swoje 10-lecie. Była wspólna modlitwa i zawierzenie Maryi.
Młodzi diecezji ełckiej chwytają za różaniec
Pod hasłem „Ślady Boga”, w sobotę odbył się tegoroczny Diecezjalny Dzień Młodzieży Diecezji Ełckiej, który jednocześnie był Stacją Młodzieżową I Kongresu Różańcowego Diecezji Ełckiej. Gospodarzem spotkania był Ełk. To pierwsze od dwóch lat spotkanie w takiej skali, na które przybyło ponad tysiąc młodych ludzi. Spotkaniu towarzyszyły świadectwa, modlitwa, katecheza oraz Msza Święta, której przewodniczył bp Jerzy Mazur, biskup ełcki.
Kongres Eucharystyczny na Jasnej Górze
Pod hasłem „Eucharystia daje życie” na Jasnej Górze trwa Kongres Eucharystyczny dzieci komunijnych i Liturgicznej Służby Ołtarza arch. częstochowskiej. Mszy św. przewodniczył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. Było uwielbienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Kongres zakończy się koncertem zespołu Arka Noego.
Bp Szamocki do diakonów: Nie lękajcie się! To my wam wszyscy chcemy powiedzieć.
To z ludu wybiera Bóg młodych mężczyzn, aby stawali się w Jego imieniu tymi, którzy w imieniu Chrystusa będą zanosić do Pana Boga modlitwę, będą także służyć tajemnicom miłości – mówił bp Józef Szamocki podczas święceń diakonatu, które odbyły się 11 czerwca w toruńskiej katedrze. Święcenia w stopniu diakonatu przyjęło sześciu akolitów Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu.
Pielgrzymka Sportowców na Jasną Górę
O zakończenie wojny na Ukrainie, by jak najszybciej młodzież i zawodnicy mogli wrócić do uprawiania sportu i dalszego kształtowania charakterów modlą się na Jasnej Górze zawodnicy, trenerzy i pasjonaci różnych dyscyplin sportowych. 32. Ogólnopolska Pielgrzymka Sportowców rozpoczęła się w Sali Papieskiej wręczeniem wyróżnień przedstawicielom samorządów i różnych instytucji za wychowywanie dzieci i młodzieży poprzez sport oparte na etyce chrześcijańskiej. Uczestnicy pielgrzymki podkreślają, że sport to nie tylko rywalizacja, ale także przestrzeń służąca rozwojowi duchowemu, patriotycznemu, pogłębianiu przyjaźni. O godz. 11.00 w Bazylice oprawiona została Msza św. w intencji wszystkich sportowców.
Wyjątkowe przedmioty związane z Eucharystią w Muzeum Diecezjalnym
Wyjątkowe przedmioty z czasów Chrystusa, obraz Jana Brueghela Starszego, czy oryginalny hełm legionisty z epoki Ukrzyżowania – pełną niezwykłych eksponatów wystawę Ars Eucharistica można od 14 czerwca zobaczyć w Muzeum Diecezjalnym w Kielcach.
Magdalena i Piotr Ogrodowczykowie: Rozmawiaj z dzieckiem o seksie
– Wymiar prawidłowego budowania seksualności dziecka, nastolatka, a później młodego człowieka jest zadaniem i obowiązkiem rodzica – mówią Magdalena i Piotr Ogrodowczykowie. Specjaliści ds. profilaktyki problemów u dzieci i młodzieży są autorami kolejnego wykładu z cyklu Bioethics Lab organizowanego przez Interdyscyplinarną Akademię Bioetyki.
Kard. Semeraro: męczeństwo elżbietanek przywodzi na myśl obecną sytuację w Ukrainie
Męczeństwo dziesięciu elżbietanek przywodzi na myśl przemoc, okrucieństwo i nienawiść, które teraz dotknęły Ukrainę – powiedział w katedrze we Wrocławiu kard. Marcello Semeraro. Prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych przewodniczy uroczystości beatyfikacyjnej zakonnic, które zostały zamordowane zostały przez żołnierzy radzieckich na Dolnym Śląsku w 1945 r.
Jubileusz stulecia parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku – Brzeźnie
– Pozostańcie zawsze wierni krzyżowi, a on będzie dla was znakiem zbawienia – powiedział abp Tadeusz Wojda podczas obchodów stulecia powstania parafii pw. Św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku-Brzeźnie. Uroczystą Mszę św. w sobotę, 11 czerwca koncelebrowali kapłani, a uczestniczyli w niej siostry zakonne, osoby konsekrowane, członkowie wspólnot i ruchów, przedstawiciele władz samorządowych, poczty sztandarowe oraz licznie zgromadzeni wierni.


