Diecezje

11 czerwca 2022 | 20:55

Pielgrzymka chorych na Górę Świętej Anny

Chorzy z diecezji opolskiej pielgrzymowali dziś na Górę św. Anny. Mszy św. w bazylice przewodniczył biskup Rudolf Pierskała. Uczestnicy modlili się także na różańcu i uczestniczyli w nabożeństwie drogi krzyżowej. Bardzo w siłę modlitwy wierzymy – mówili.

11 czerwca 2022 | 20:47

Pielgrzymka Amazonek z Małopolski do Ludźmierza

Blisko 150 Amazonek, czyli kobiet po chorobie nowotworowej piersi pielgrzymowało dziś z różnych części Małopolski do sanktuarium Matki Boskiej Ludźmierskiej, gdzie Amazonki z Nowego Targu świętowały swoje 10-lecie. Była wspólna modlitwa i zawierzenie Maryi.

11 czerwca 2022 | 18:09

Młodzi diecezji ełckiej chwytają za różaniec

Pod hasłem „Ślady Boga”, w sobotę odbył się tegoroczny Diecezjalny Dzień Młodzieży Diecezji Ełckiej, który jednocześnie był Stacją Młodzieżową I Kongresu Różańcowego Diecezji Ełckiej. Gospodarzem spotkania był Ełk. To pierwsze od dwóch lat spotkanie w takiej skali, na które przybyło ponad tysiąc młodych ludzi. Spotkaniu towarzyszyły świadectwa, modlitwa, katecheza oraz Msza Święta, której przewodniczył bp Jerzy Mazur, biskup ełcki.

11 czerwca 2022 | 17:50

Kongres Eucharystyczny na Jasnej Górze

Pod hasłem „Eucharystia daje życie” na Jasnej Górze trwa Kongres Eucharystyczny dzieci komunijnych i Liturgicznej Służby Ołtarza arch. częstochowskiej. Mszy św. przewodniczył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. Było uwielbienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Kongres zakończy się koncertem zespołu Arka Noego.

11 czerwca 2022 | 17:21

Bp Szamocki do diakonów: Nie lękajcie się! To my wam wszyscy chcemy powiedzieć.

To z ludu wybiera Bóg młodych mężczyzn, aby stawali się w Jego imieniu tymi, którzy w imieniu Chrystusa będą zanosić do Pana Boga modlitwę, będą także służyć tajemnicom miłości – mówił bp Józef Szamocki podczas święceń diakonatu, które odbyły się 11 czerwca w toruńskiej katedrze. Święcenia w stopniu diakonatu przyjęło sześciu akolitów Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu.

11 czerwca 2022 | 16:46

Pielgrzymka Sportowców na Jasną Górę

O zakończenie wojny na Ukrainie, by jak najszybciej młodzież i zawodnicy mogli wrócić do uprawiania sportu i dalszego kształtowania charakterów modlą się na Jasnej Górze zawodnicy, trenerzy i pasjonaci różnych dyscyplin sportowych. 32. Ogólnopolska Pielgrzymka Sportowców rozpoczęła się w Sali Papieskiej wręczeniem wyróżnień przedstawicielom samorządów i różnych instytucji za wychowywanie dzieci i młodzieży poprzez sport oparte na etyce chrześcijańskiej. Uczestnicy pielgrzymki podkreślają, że sport to nie tylko rywalizacja, ale także przestrzeń służąca rozwojowi duchowemu, patriotycznemu, pogłębianiu przyjaźni. O godz. 11.00 w Bazylice oprawiona została Msza św. w intencji wszystkich sportowców.

11 czerwca 2022 | 16:42

Wyjątkowe przedmioty związane z Eucharystią w Muzeum Diecezjalnym

Wyjątkowe przedmioty z czasów Chrystusa, obraz Jana Brueghela Starszego, czy oryginalny hełm legionisty z epoki Ukrzyżowania – pełną niezwykłych eksponatów wystawę Ars Eucharistica można od 14 czerwca zobaczyć w Muzeum Diecezjalnym w Kielcach.

11 czerwca 2022 | 16:41

Magdalena i Piotr Ogrodowczykowie: Rozmawiaj z dzieckiem o seksie

– Wymiar prawidłowego budowania seksualności dziecka, nastolatka, a później młodego człowieka jest zadaniem i obowiązkiem rodzica – mówią Magdalena i Piotr Ogrodowczykowie. Specjaliści ds. profilaktyki problemów u dzieci i młodzieży są autorami kolejnego wykładu z cyklu Bioethics Lab organizowanego przez Interdyscyplinarną Akademię Bioetyki.

11 czerwca 2022 | 15:20

Kard. Semeraro: męczeństwo elżbietanek przywodzi na myśl obecną sytuację w Ukrainie

Męczeństwo dziesięciu elżbietanek przywodzi na myśl przemoc, okrucieństwo i nienawiść, które teraz dotknęły Ukrainę – powiedział w katedrze we Wrocławiu kard. Marcello Semeraro. Prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych przewodniczy uroczystości beatyfikacyjnej zakonnic, które zostały zamordowane zostały przez żołnierzy radzieckich na Dolnym Śląsku w 1945 r.

11 czerwca 2022 | 15:16

Jubileusz stulecia parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku – Brzeźnie

– Pozostańcie zawsze wierni krzyżowi, a on będzie dla was znakiem zbawienia – powiedział abp Tadeusz Wojda podczas obchodów stulecia powstania parafii pw. Św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku-Brzeźnie. Uroczystą Mszę św. w sobotę, 11 czerwca koncelebrowali kapłani, a uczestniczyli w niej siostry zakonne, osoby konsekrowane, członkowie wspólnot i ruchów, przedstawiciele władz samorządowych, poczty sztandarowe oraz licznie zgromadzeni wierni.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.