Diecezje

10 czerwca 2022 | 20:47

Nasielsk – już jutro jubileuszowy XXV Sacrosong diecezji płockiej

Schole, chóry, zespoły młodzieżowe i inne zespoły wezmą udział w jubileuszowym XXV Sacrosongu diecezji płockiej, który odbędzie się 11 czerwca w Nasielsku. Uczestnicy finału okazali się najlepszymi wykonawcami w eliminacjach rejonowych na terenie diecezji. W Sacrosongu weźmie udział około czterystu osób.

10 czerwca 2022 | 20:47

Wiślica – wkrótce otwarcie Muzeum Archeologicznego z artefaktami sakralnymi

Nowocześnie skonstruowany podziemny szlak, łączący artefakty z czasów wczesnochrześcijańskich będzie atrakcją Muzeum Archeologicznego w Wiślicy, które po czterech latach prac modernizacyjnych stanie się dostępne dla zwiedzających, a oficjalne otwarcie zapowiedziano na 26 czerwca. Wiślica to historyczny gród związany z najstarszą kolebką chrześcijaństwa na ziemiach polskich.

10 czerwca 2022 | 20:10

Abp Gądecki: studiowanie myśli Ratzingera ważne szczególnie w czasach zamętu

„Studiowanie myśli ks. prof. Ratzingera, potem kardynała i Ojca Świętego, jest niezmiernie ważne, szczególnie w czasach zamętu” – powiedział abp Stanisław Gądecki. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski wziął udział w briefingu prasowym z okazji 10. rocznicy działalności Centrum Studiów Ratzingera i współpracy Fundacji Watykańskiej z Kujawsko-Pomorską Szkołą Wyższą w Bydgoszczy.

10 czerwca 2022 | 17:38

„Od żebrania do dawania” – 50-lecie Pallotyńskiego Sekretariatu Misyjnego

Pod hasłem „Od beneficjanta do partnera” odbywa się w Warszawie konferencja z okazji 50 – lecia Pallotyńskiego Sekretariatu Misyjnego. O pomocy świadczonej Polakom w latach – 80 tych, o okolicznościach powstania Sekretariatu Misyjnego i jego pracy oraz o misjach pallotynów w Afryce opowiadali uczestnicy pierwszej części spotkania, zatytułowanej „Od żebrania do dawania”. Konferencję, która odbywa się w domu Arcybiskupów Warszawskich organizuje Pallotyński Sekretariat Misyjny.

10 czerwca 2022 | 17:33

Rozdano nagrody w konkursach Wydziału Katechetycznego krakowskiej kurii

– Im więcej będziecie poznawali Pana Boga przez Pismo Święte, ale także poprzez to, jak żyli pośród nas wspaniali święci ludzie, tym bardziej sami będziecie mądrzy, szczęśliwi i dobrzy – mówił abp Marek Jędraszewski do laureatów konkursów organizowanych przez Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Krakowie.

10 czerwca 2022 | 17:20

Benedykt XVI pozdrowił uczestników obchodów 10-lecia Fundacji Watykańskiej

„Jestem poruszony Waszą sympatią do mnie, a przede wszystkim działaniami na rzecz zasadniczego dostosowania wszystkiego, co czynimy, naszych osiągnięć i naszych niedociągnięć, naszemu Panu” – napisał Benedykt XVI w krótkim przesłaniu do uczestników obchodów 10. rocznicy działalności Fundacji Watykańskiej Joseph Ratzinger-Benedykt XVI w Polsce i Europie Środkowej.

10 czerwca 2022 | 16:45

Kraków – karetka i paczki od Rycerzy Kolumba dla Ukrainy

Już w najbliższy weekend z inicjatywy krakowskich Rycerzy Kolumna w krakowskim Sanktuarium św. Jana Pawła II odbędzie akcja pakowania 3 tysięcy paczek, które zostaną wysłane do najbardziej potrzebujących w Ukrainie. Organizacja prowadzi także zbiórkę na zakup ambulansu.

10 czerwca 2022 | 16:19

Radomskie Dni Godności: modlitwa za niepełnosprawnych i ich opiekunów

Biskup Marek Solarczyk zawierzył Bogu osoby niepełnosprawne i ich opiekunów, jak również organizacje pozarządowe, które zajmują się opieką nad nimi. Dziś rozpoczęły się Radomskie Dni Godności. Centralnym punktem obchodów była Msza święta w radomskiej katedrze.

10 czerwca 2022 | 16:03

Gdańsk: Piąta rocznica sakry abp. Tadeusza Wojdy

Mija pięć lat od przyjęcia sakry przez abp. Tadeusza Wojdę SAC. Z tej okazji metropolita gdański sprawował dziś dziękczynną Mszę św. w archikatedrze oliwskiej. W liturgii uczestniczyli m.in. bp Wiesław Szlachetka, kapłani, siostry zakonne, klerycy Gdańskiego Seminarium Duchownego i wierni.

10 czerwca 2022 | 15:35

Abp Polak: Benedykt XVI wskazywał na ponadczasowość potrzeby szukania Boga

„Trzeba nam wciąż powracać do źródeł, przymierza z Bogiem, do tego, co naprawdę ocala” – mówił w Katedrze św. Marcina i Mikołaja w Bydgoszczy Prymas Polski abp Wojciech Polak. Msza św. zainaugurowała obchody 10. rocznicy działalności Fundacji Watykańskiej Joseph Ratzinger-Benedykt XVI i Centrum Studiów Ratzingera.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.