Diecezje

04 czerwca 2022 | 19:53

Kościół łódzki ma dziesięciu nowych kapłanów

– Zamieszkajcie w waszym kapłaństwie. Poczujcie się w nim jak w domu. Nie traktujcie kapłaństwa, które można zdjąć z siebie razem z sutanną na dwa miesiące wakacji. Teraz nie jestem księdzem, bo zdjąłem sutannę. Zamieszkajcie w kapłaństwie, zamieszkajcie w tym, co je określa! Trwaj na modlitwie, trwaj w Eucharystii, trwaj w spowiadaniu, trwaj w celibacie, trwaj w posłuszeństwie – mówił zwracając się do kandydatów do święceń kapłańskich arcybiskup Grzegorz Ryś.

04 czerwca 2022 | 19:51

32. Jasnogórskie Spotkania Dla Uzależnionych rozpoczęte

Po pandemicznej dwuletniej przerwie na Jasnej Górze rozpoczęły się 32. Spotkania Dla Uzależnionych. To przede wszystkim czas wspólnej modlitwy o trzeźwe życie wolne nie tylko od alkoholu, ale także od innych używek i nałogowych zachowań. Ich uczestnicy, których są tysiące, przekonują, że trwając przy Matce Bożej można wyzwolić się z niewoli nałogu. Trwa modlitwa i mitingi, czyli grupowe spotkania ze świadectwami, których zaplanowano aż dziewięć. Spotkaniom towarzyszą słowa „Użycz mi pogody ducha”.

04 czerwca 2022 | 19:51

Diecezja rzeszowska ma 11 nowych księży

„Na swoje życie i swoje kapłaństwo trzeba popatrzeć w świetle Bożej miłości. Inaczej go nie pojmiemy ani my, ani ci, którzy będą na nas patrzeć” – mówił bp Jan Wątroba podczas Mszy św. z udzieleniem święceń prezbiteratu. 4 czerwca 2022 r. w kościele katedralnym jedenastu diakonów diecezji rzeszowskiej przyjęło sakrament kapłaństwa.

04 czerwca 2022 | 19:51

Bydgoszcz: buddyjska fundacja wsparła ofiary wojny w Ukrainie

Osiemset osób, które uciekły, przed wojną w Ukrainie, otrzymało w Bydgoszczy wsparcie od buddyjskiej Fundacji Tzu Chi. Jej wolontariusze, którzy zorganizowali spotkanie przy bazylice św. Wincentego a Paulo, wręczyli zaproszonym m.in. bony na zakupy, każdy o wartości dwóch tysięcy złotych.

04 czerwca 2022 | 19:51

Biskup Andrzej Czaja: Bez lęku, bez obaw idźcie i głoście

Ordynariusz opolski w wigilię Zesłania Ducha Świętego udzielił w katedrze święceń kapłańskich ośmiu diakonom. Na zakończenie Mszy św. wręczył nowo wyświęconym dekrety, kierując ich do pracy w parafiach.

04 czerwca 2022 | 19:29

Sandomierz: prawie 500 osób wzięło udział w rowerowym rajdzie papieskim

Prawie 500 rowerzystów wzięło udział w XIII Sandomierskim Rajdzie Papieskim, który odbył się z udziałem bp. Krzysztofa Nitkiewicza 4 czerwca na 38 – kilometrowej trasie z Sandomierza do Stanów Bojanowskich.

04 czerwca 2022 | 19:05

Włocławek: Msza św. przed nowenną poprzedzającą nawiedzenie Matki Bożej i jubileusz diecezji

„Przez Matkę do Syna – 900 lat Diecezji Włocławskiej”. Pod tym hasłem diecezja włocławska przeżywać będzie nawiedzenie Matki Bożej w znaku ikony jasnogórskiej, połączone z jubileuszem 900-lecia istnienia diecezji. Do tych uroczystości przygotowywać będzie nowenna, która rozpocznie się 7 sierpnia.

04 czerwca 2022 | 18:34

Sokółka: IX Pielgrzymka Dzieci Pierwszokomunijnych

Do zaangażowania w życie wspólnoty Kościoła zachęcał abp Józef Guzdek dzieci pierwszokomunijne, które wraz z rodzicami i katechetami pielgrzymowały do Sanktuarium św. Antoniego w Sokółce. Do dzieci z archidiecezji białostockiej dołączyli mali pielgrzymi z diecezji siedleckiej oraz z Litwy.

04 czerwca 2022 | 17:05

Bp Kaszak: stary dąb, któremu na imię Kościół, wypuszcza nowe pączki

– Stary dąb, któremu na imię Kościół, wypuścił nowe pączki, a szczególnie na tej gałęzi, która nazywa się Kościół lokalny, diecezja sosnowiecka. Bardzo potrzebujemy kapłanów – powiedział bp Grzegorz Kaszak w homilii podczas święceń prezbiteratu, które odbyły się w 4 czerwca w parafii katedralnej w Sosnowcu.

04 czerwca 2022 | 17:04

Abp Depo podczas święceń kapłańskich: „Kochać Kościół to obowiązek chwili”

„Kochać Kościół to obowiązek chwili”, te słowa św. Pawła VI przypomniał w homilii abp Wacław Depo. Metropolita częstochowski 4 czerwca przewodniczył Mszy św. w archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie, podczas której udzielił święceń prezbiteratu diakonowi Piotrowi Fedoryszakowi z Wyższego Seminarium Duchownego archidiecezji częstochowskiej.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.