Diecezje
Kościół łódzki ma dziesięciu nowych kapłanów
– Zamieszkajcie w waszym kapłaństwie. Poczujcie się w nim jak w domu. Nie traktujcie kapłaństwa, które można zdjąć z siebie razem z sutanną na dwa miesiące wakacji. Teraz nie jestem księdzem, bo zdjąłem sutannę. Zamieszkajcie w kapłaństwie, zamieszkajcie w tym, co je określa! Trwaj na modlitwie, trwaj w Eucharystii, trwaj w spowiadaniu, trwaj w celibacie, trwaj w posłuszeństwie – mówił zwracając się do kandydatów do święceń kapłańskich arcybiskup Grzegorz Ryś.
32. Jasnogórskie Spotkania Dla Uzależnionych rozpoczęte
Po pandemicznej dwuletniej przerwie na Jasnej Górze rozpoczęły się 32. Spotkania Dla Uzależnionych. To przede wszystkim czas wspólnej modlitwy o trzeźwe życie wolne nie tylko od alkoholu, ale także od innych używek i nałogowych zachowań. Ich uczestnicy, których są tysiące, przekonują, że trwając przy Matce Bożej można wyzwolić się z niewoli nałogu. Trwa modlitwa i mitingi, czyli grupowe spotkania ze świadectwami, których zaplanowano aż dziewięć. Spotkaniom towarzyszą słowa „Użycz mi pogody ducha”.
Diecezja rzeszowska ma 11 nowych księży
„Na swoje życie i swoje kapłaństwo trzeba popatrzeć w świetle Bożej miłości. Inaczej go nie pojmiemy ani my, ani ci, którzy będą na nas patrzeć” – mówił bp Jan Wątroba podczas Mszy św. z udzieleniem święceń prezbiteratu. 4 czerwca 2022 r. w kościele katedralnym jedenastu diakonów diecezji rzeszowskiej przyjęło sakrament kapłaństwa.
Bydgoszcz: buddyjska fundacja wsparła ofiary wojny w Ukrainie
Osiemset osób, które uciekły, przed wojną w Ukrainie, otrzymało w Bydgoszczy wsparcie od buddyjskiej Fundacji Tzu Chi. Jej wolontariusze, którzy zorganizowali spotkanie przy bazylice św. Wincentego a Paulo, wręczyli zaproszonym m.in. bony na zakupy, każdy o wartości dwóch tysięcy złotych.
Biskup Andrzej Czaja: Bez lęku, bez obaw idźcie i głoście
Ordynariusz opolski w wigilię Zesłania Ducha Świętego udzielił w katedrze święceń kapłańskich ośmiu diakonom. Na zakończenie Mszy św. wręczył nowo wyświęconym dekrety, kierując ich do pracy w parafiach.
Sandomierz: prawie 500 osób wzięło udział w rowerowym rajdzie papieskim
Prawie 500 rowerzystów wzięło udział w XIII Sandomierskim Rajdzie Papieskim, który odbył się z udziałem bp. Krzysztofa Nitkiewicza 4 czerwca na 38 – kilometrowej trasie z Sandomierza do Stanów Bojanowskich.
Włocławek: Msza św. przed nowenną poprzedzającą nawiedzenie Matki Bożej i jubileusz diecezji
„Przez Matkę do Syna – 900 lat Diecezji Włocławskiej”. Pod tym hasłem diecezja włocławska przeżywać będzie nawiedzenie Matki Bożej w znaku ikony jasnogórskiej, połączone z jubileuszem 900-lecia istnienia diecezji. Do tych uroczystości przygotowywać będzie nowenna, która rozpocznie się 7 sierpnia.
Sokółka: IX Pielgrzymka Dzieci Pierwszokomunijnych
Do zaangażowania w życie wspólnoty Kościoła zachęcał abp Józef Guzdek dzieci pierwszokomunijne, które wraz z rodzicami i katechetami pielgrzymowały do Sanktuarium św. Antoniego w Sokółce. Do dzieci z archidiecezji białostockiej dołączyli mali pielgrzymi z diecezji siedleckiej oraz z Litwy.
Bp Kaszak: stary dąb, któremu na imię Kościół, wypuszcza nowe pączki
– Stary dąb, któremu na imię Kościół, wypuścił nowe pączki, a szczególnie na tej gałęzi, która nazywa się Kościół lokalny, diecezja sosnowiecka. Bardzo potrzebujemy kapłanów – powiedział bp Grzegorz Kaszak w homilii podczas święceń prezbiteratu, które odbyły się w 4 czerwca w parafii katedralnej w Sosnowcu.
Abp Depo podczas święceń kapłańskich: „Kochać Kościół to obowiązek chwili”
„Kochać Kościół to obowiązek chwili”, te słowa św. Pawła VI przypomniał w homilii abp Wacław Depo. Metropolita częstochowski 4 czerwca przewodniczył Mszy św. w archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie, podczas której udzielił święceń prezbiteratu diakonowi Piotrowi Fedoryszakowi z Wyższego Seminarium Duchownego archidiecezji częstochowskiej.


