Diecezje

03 czerwca 2022 | 22:14

Masłów: zakończyło się diecezjalne spotkanie chorych i niepełnosprawnych

Szkoły i klasy specjalne, grupy terapii zajęciowej, artyści i sportowcy niepełnosprawni z różnych środowisk uczestniczyli w zorganizowanym już po raz 15. Integracyjnym Spotkaniu Chorych i Niepełnosprawnych z Województwa Świętokrzyskiego i Diecezji Kieleckiej. Podczas Mszy św. na lotnisku w Masłowie upamiętniono wizytę św. Jana Pawła II na Kielecczyźnie. Organizatorem spotkania, którego celem integracja i wspólna modlitwa był, jak co roku, bp Marian Florczyk.

03 czerwca 2022 | 22:13

Zakopane: Kard. Dziwisz przekazał parafii św. Krzyża rękopis niewygłoszonej homilii św. Jana Pawła II

Kard. Stanisław Dziwisz sprawował Mszę św. w kościele św. Krzyża w Zakopanem, gdzie przed 25 laty, w drodze pod Wielką Krokiew, św. Jan Paweł II spotkał się z chorymi i osobami starszymi. Wieloletni papieski sekretarz przekazał parafii rękopis homilii, którą Ojciec Święty miał wygłosić w tym miejscu w 1991 r.

03 czerwca 2022 | 22:01

Abp Jędraszewski o św. Zygmuncie Szczęsnym Felińskim: Wspaniały pasterz na trudne czasy

– Prosimy św. abp. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, aby nam w naszych zmaganiach towarzyszył i błogosławił jasną myślą, zdecydowaną postawą, niezłomnością w służbie Kościoła i ojczyzny – mówił abp Marek Jędraszewski w katedrze na Wawelu, gdzie sprawował Mszę św. w 200-lecie urodzin i 20-lecie beatyfikacji metropolity warszawskiego i założyciela Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi.

03 czerwca 2022 | 19:41

Kard. Kurt Koch doktorem honoris causa Uniwersytetu Opolskiego

Szwajcarski hierarcha, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan, wybitnym teolog i orędownik pojednania i pokoju w świecie, odebrał dzisiaj dyplom doktorski z rąk rektora uniwersytetu, prof. Marka Masnyka. Uroczystość w auli Wydziału Teologicznego UO – z udziałem gości z wielu uczelni i wydziałów teologicznych oraz przedstawicieli siostrzanych Kościołów – została poprzedzona Mszą św. pod przewodnictwem kardynała w opolskim kościele seminaryjno-akademickim.

03 czerwca 2022 | 19:38

Lednica gotowa na spotkanie młodych

Około pięciuset osób – organizatorzy, wolontariusze, żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej – jest zaangażowanych w ostatnie przygotowania do spotkania młodych na Lednicy. Jutrzejsze wydarzenie pod hasłem „Na krańce świata” – po przerwie związanej z pandemią koronawirusa – odbędzie się w tradycyjnej formie na Polach Lednickich. Swoją obecność potwierdziło już ponad 15 tysięcy młodych m.in. z Polski, Ukrainy i Niemiec.

03 czerwca 2022 | 19:27

Bielsko-Biała: Caritas wręcza dzieciom „Pudełka Szczęścia” z prezentami

560 dzieci otrzymało w Bielskim Centrum Kultury „Pudełka Szczęścia” od bielsko-żywieckiej Caritas i Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Wśród obdarowanych prezentami z okazji Dnia Dziecka były nie tylko dzieci podopiecznych Towarzystwa, ale znaleźli się też uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych z Łodygowic oraz Czechowic-Dziedzic.

03 czerwca 2022 | 17:12

KUL otrzymał relikwie św. Charbela

Relikwie libańskiego mnicha i pustelnika św. Charbela będą umieszczone w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Ojciec Tannous Nehme, opat maronitów w Libanie, przekazał je rektorowi ks. prof. Mirosławowi Kalinowskiemu.

03 czerwca 2022 | 16:51

Brakuje księży. Bp Czaja połączy parafie

O niedostatku powołań kapłańskich i zakonnych w diecezji opolskiej pisze w odezwie do diecezjan bp Andrzej Czaja. „Dopadła nas jedna straszna bieda” – przyznaje biskup informując, że w tym roku nie zdoła obsadzić personalnie wszystkich parafii i dlatego sześć zostanie połączonych z innymi.

03 czerwca 2022 | 16:09

Sołtyków: zakończono pierwszy etap budowy Domu Hospicyjnego

Zakończono pierwszy etap budowy Domu Hospicyjnego, który powstaje w Sołtykowie koło Radomia. Inwestorem jest Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu, które 4 czerwca będzie obchodzić swoje święto związane z patronką dzieła – Maryją Królową Apostołów.

03 czerwca 2022 | 16:08

Lublin: 9 czerwca ustanowienie Sanktuarium Świętej Rodziny

9 czerwca zostanie ustanowione Sanktuarium Świętej Rodziny w Lublinie. Dokonane to zostanie podczas uroczystej Mszy św. pod przewodnictwem metropolity lubelskiego abp. Stanisława Budzika. Sanktuarium zostanie ustanowione na bazie dotychczasowej parafii św. Rodziny, która jest jedną z najprężniejszych wspólnot w tym mieście. Jej proboszczem od 2012 r. jest ks. Tadeusz Pajurek.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.