Diecezje

03 czerwca 2022 | 16:00

Abp Ryś do przyszłych księży: będziecie musieli zawalczyć o jedność ludzi, którzy są przy was

Od niedzieli w domu rekolekcyjnym wspólnoty Ogniska Miłości w Olszy k. Rogowa trwają rekolekcje dla dziewięciu diakonów Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. W czwartkowe popołudnie łódzkich diakonów odwiedził ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś, który spotkał się z duchownymi i celebrował dla nich Mszę św.

03 czerwca 2022 | 15:44

Płock: X Marsz dla Życia i Rodziny (zapowiedź)

X Marsz dla Życia i Rodziny oraz konferencja naukowa „Dziedzictwo społeczne bł. kard. Stefana Wyszyńskiego” złożą się na obchody zakończenia Roku „Rodzina Amoris laetitia” w diecezji płockiej. Do udziału w tych wydarzeniach zostały zaproszone rodziny z całej diecezji. Inicjatorami diecezjalnego święta są wydziały Kurii Diecezjalnej, zajmujące się rodziną oraz Stowarzyszenie Rodzin Katolickich diecezji płockiej.

03 czerwca 2022 | 15:37

Jasna Góra: pielgrzymka Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich

Z dziękczynieniem za miniony rok nauki, za pracę szkół i przedszkoli na Jasną Górę w 24. ogólnopolskiej pielgrzymce przybyli przedstawiciele Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich. SPSK powstało w Częstochowie w 1990 r. jako odpowiedź na wezwanie Jana Pawła II „ku nowej ewangelizacji”. Patronką Stowarzyszenia jest Matka Boża Jasnogórska.

03 czerwca 2022 | 15:00

Bp Czaja: przestańmy bać się świeckich w Kościele

– W świeckich trzeba obudzić świadomość, że nie tylko są w Kościele, ale są Kościołem. Wraz z poczuciem podmiotowości przychodzi odpowiedzialność – mówi KAI bp Andrzej Czaja. W tym roku diecezja opolska obchodzi jubileusz 50-lecia. Główne uroczystości, w których weźmie udział Episkopat Polski, odbędą się w październiku. Jednocześnie bp Czaja odnosi się do skutków kryzysu powołań, jaki mamy obecnie w Polsce, na skutek czego – jak podkreśla – za kilkanaście lat „jeden kapłan w niektórych miejscach będzie obsługiwał dwie parafie”.

03 czerwca 2022 | 14:52

Jubileuszowa pielgrzymka ruchu Equipes Notre-Dame

W dniach 04-05 czerwca 2022 r. na Jasnej Górze zgromadzą się małżeństwa z ruchu Equipes Notre-Dame, żeby świętować jubileusz 20-lecia ruchu w Polsce. Pielgrzymka małżonków z całej Polski jak również zza granicy – Ukrainy, Białorusi, Litwy, Węgier, Niemiec – będzie miała charakter dziękczynny. Organizatorzy spodziewają się ponad pół tysiąca uczestników.

03 czerwca 2022 | 13:50

Damian Stayne na zakończenie Triduum kapłańskiego: modlitwa wzmaga miłość

„Wzrastać w radości świętości”, to temat konferencji, którą na zakończenie Triduum kapłańskiego przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego w archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie wygłosił Damian Stayne, katolicki ewangelizator z Anglii, założyciel Wspólnoty „Cor et Lumen Christi”.

03 czerwca 2022 | 13:28

Wraca diecezjalna pielgrzymka na Kaplicówkę

Do udziału w pielgrzymce na Kaplicówkę do Skoczowa zaprasza wiernych bp Roman Pindel. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią tegoroczne diecezjalne uroczystości ku czci św. Jana Sarkandra odbędą się w niedzielę, 5 czerwca br. W czasie Eucharystii ustanowieni zostaną także nowi Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej.

03 czerwca 2022 | 13:27

Zakończył się III Synod Diecezji Sandomierskiej

Uroczyste zakończenie III Synodu Diecezji Sandomierskiej odbyło się 2 czerwca w Sandomierzu. Bp Krzysztof Nitkiewicz podkreślał, że owocem pięcioletniej drogi synodalnej jest nie tylko 946 uchwał synodalnych zawartych na 300 stronach książki, ale wspólne wsłuchiwanie się w głos Boga, aby zrozumieć, kim jesteśmy, gdzie się znajdujemy i co mamy czynić.

03 czerwca 2022 | 13:10

KUL – wernisaż wystawy „Prawda w Miłości. Dzieło ks. Idziego Radziszewskiego”

„Prawda w Miłości. Dzieło ks. Idziego Radziszewskiego” to nowa wystawa przygotowana na 100- lecie śmierci ks. Idziego Radziszewskiego a jednocześnie 100- lecie Towarzystwa Przyjaciół KUL. Wernisaż wystawy odbędzie się 3 czerwca o godz. 17:00 w Muzeum KUL.

03 czerwca 2022 | 12:30

Bp Dziuba: Jan Paweł II troszczył się o przyszłość ojczyzny

– Dziękujemy św. Janowi Pawłowi II za pielgrzymowanie do Kalisza i za słowa, które tutaj wypowiedziane były kierowane do całego świata – mówił biskup łowicki Andrzej Dziuba, który 2 czerwca przewodniczył w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu comiesięcznym modlitwom w intencji rodzin i obrony życia poczętego.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.