Diecezje
Jasna Góra: „Po stronie życia” – Marsz dla Życia i Rodziny
Na Jasnej Górze zakończył się Marsz dla Życia i Rodziny archidiecezji częstochowskiej, który dziś przeszedł ulicami miasta. W tym roku odbywał się pod hasłem: „Po stronie życia”. – To czas, w którym szczególnie powinniśmy doceniać życie i to, że możemy się nim cieszyć w wolności i pokoju – podkreślali organizatorzy. Był to też czas modlitwy o pokój na świecie i za wschodnią granicą. Zostali też zaproszeni ukraińscy uchodźcy.
Kalisz: obchody 25. rocznicy pobytu Jana Pawła II (zapowiedź)
Pięć lat po utworzeniu w 1992 r. diecezji kaliskiej, jej stolicę spotkał wielki zaszczyt, bowiem znalazła się ona na trasie V Pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny. Było to dokładnie 4 czerwca 1997 r. W związku z jubileuszem w dniach 2-5 czerwca w Kaliszu odbędą się uroczyste obchody połączone z dziękczynieniem.
Kielce: w czerwcu III Kongres Eucharystyczny
Rozważanie daru, jakim jest Eucharystia jest głównym celem III Kongresu Eucharystycznego, który pod hasłem „Mocą Chrystusa Eucharystycznego jesteś świadkiem wiary” rozpocznie się 9 czerwca – w Dzień Kapłański, z zaangażowaniem parafii diecezji kieleckiej w eucharystyczną sztafetę. Kongres potrwa do 25 czerwca.
Prawie tysiąc kobiet uczestniczyło w nocnej pielgrzymce z Radomia do Starej Błotnicy
Prawie tysiąc kobiet uczestniczyło w VII Nocnej Pielgrzymce Kobiet z Radomia do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy. Wydarzenie odbyło się pod hasłem „Twórcza odwaga” a jego organizatorem była Rada Rycerzy Kolumba przy parafii MB Częstochowskiej w Radomiu.
Tysiące mężczyzn pielgrzymowało do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej
Tysiące mężczyzn pielgrzymowały w niedzielę 29 maja do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. Tego dnia – po dwóch latach pandemii – już bez obostrzeń odbyła się doroczna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców. Słowo społeczne do pątników wygłosił abp Wiktor Skworc. Gościem specjalnym był abp Jan Romeo Pawłowski z Watykanu, który wygłosił homilię.
Bp Kasyna na Kalwarii we Wielu: naśladujcie wiarę przodków
Do tysięcy pielgrzymów zebranych 29 maja na uroczystościach na Kalwarii we Wielu biskup pelpliński Ryszard Kasyna zachęcał do naśladowania wiary przodków, dodając, że „ta ziemia staje się jeszcze piękniejsza przez wiarę ludzi”.
Abp Galbas: nie jesteśmy sierotami, mamy w niebie Matkę
Nie jesteśmy sierotami, mamy w niebie Matkę – mówił w Piekarach Śląskich arcybiskup koadiutor Adrian Galbas SAC. Hierarcha prowadził rozważanie podczas nabożeństwa majowego w czasie Pielgrzymki Stanowej Mężczyzn i Młodzieńców do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej.
Ząb: relikwie Jana Pawła II dla najwyższej położonej parafii w Polsce
– Bądźcie jak piąta Ewangelia, bądźcie wzorem dla innych. Żyjcie zgodnie z Bożymi Przykazaniami – mówił kard. Stanisław Dziwisz do młodzieży z podhalańskiej parafii św. Anny w Zębie. To najwyżej położona parafia w Polsce. Były metropolita krakowski udzielił tam sakramentu bierzmowania i przekazał relikwie z krwi św. Jana Pawła II.
Bydgoszcz: Caritas zorganizowało Dzień Dziecka w Fabryce Lloyda
Teren Fabryki Lloyda nad Brdą był miejscem festynu „Bądźmy razem”, jaki zorganizowała z okazji Dnia Dziecka Caritas Diecezji Bydgoskiej.
Bp Lechowicz: weterani misji pokojowych to ludzie solidarni i odpowiedzialni
29 maja obchodzony jest Dzień Weterana Działań Poza Granicami Państwa, święto państwowe ustanowione przez Sejm RP. Centralne obchody święta odbyły się wczoraj w Katowicach oraz Chorzowie. Zainaugurowała je Msza św. sprawowana w kościele garnizonowym pw. św. Kazimierza w Katowicach przez biskupa polowego Wiesława Lechowicza w intencji weteranów misji.


