Diecezje

29 maja 2022 | 18:54

Bp Orchowicz: Maryja uczy miłości bez obłudy, modlitwy zamiast złorzeczenia

„Chcemy uczyć się od Maryi miłości bez obłudy, wzajemnej życzliwości i szacunku, oddania Panu Bogu, modlitwy a nie złorzeczenia, zgodności i współodczuwania z innymi” – mówił w niedzielę w Gościeszynie bp Radosław Orchowicz. Biskup pomocniczy gnieźnieński przewodniczył sumie odpustowej w miejscowym sanktuarium Matki Bożej Gościeszyńskiej, gdzie od ponad pięciu stuleci wierni proszą o łaski przed obrazem Madonny z Dzieciątkiem w Ogrodzie Mistycznym.

29 maja 2022 | 17:41

Luxtorpeda, Bisz/Radex oraz Rock and Fire – w Bydgoszczy trwa Festiwal Nowe Spojrzenie

„To święto Kościoła młodych, którzy chcą pokazać, że Kościół jest wciąż żywy i radosny” – mówi ks. Sławomir Bar CM. Luxtorpeda, Bisz/Radex oraz Rock and Fire – to gwiazdy tegorocznego Festiwalu Nowe Spojrzenie, który przy bydgoskiej bazylice św. Wincentego a Paulo zorganizowała Młodzież Misjonarska.

29 maja 2022 | 16:16

Bp Libera do diecezjan: szliśmy szlakiem „niewzruszonej nadziei”

Bp Piotr Libera wystosował do diecezjan list pasterski z okazji 15. rocznicy objęcia przez niego posługi Pasterza Kościoła płockiego, co miało miejsce 31 maja 2007 roku: „Szliśmy wspólną drogą szlakiem «niewzruszonej nadziei», danej ludzkości w Krzyżu, Zmartwychwstaniu i Wniebowstąpieniu Jezusa Chrystusa”. List został odczytany w kościołach diecezji płockiej w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, podczas niedzielnych Mszy św.

29 maja 2022 | 16:13

Bp Libera do diecezjan: szliśmy szlakiem „niewzruszonej nadziei”

Bp Piotr Libera wystosował do diecezjan list pasterski z okazji 15. rocznicy objęcia przez niego posługi Pasterza Kościoła płockiego, co miało miejsce 31 maja 2007 roku. „Szliśmy wspólną drogą szlakiem «niewzruszonej nadziei», danej ludzkości w Krzyżu, Zmartwychwstaniu i Wniebowstąpieniu Jezusa Chrystusa”. List został odczytany w kościołach diecezji płockiej w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, podczas niedzielnych Mszy św.

29 maja 2022 | 14:43

Największa Góralska Majówka dla Jana Pawła II

W Rabie Wyżnej na Podhalu w sobotę 29 maja odbyła się Największa Góralska Majówka w Polsce, a to wszystko za sprawą Małej Armii Janosika, najliczniejszej kapeli regionalnej w naszym kraju. Podczas koncertu odczytano fragmenty „Tryptyku Rzymskiego” Jana Pawła II.

29 maja 2022 | 13:40

Abp Ryś na V Forum Charyzmatycznym: nie ma łatwej ewangelizacji

„Nie szukajcie łatwej ewangelizacji, bo takiej nie ma” – mówił abp Grzegorz Ryś. Msze św., uwielbienie i konferencje wypełniły program dwudniowego Forum Charyzmatycznego, które po raz piąty zorganizowano w Bydgoszczy.

29 maja 2022 | 13:38

Kard. Dziwisz: wspólna modlitwa umacnia rodzinne więzi

– Opierając się na świadectwach rodzin, które podejmują wspólną modlitwę, mogę was zapewnić, że jest ona jednym z najlepszych sposobów do umacniania rodzinnych, małżeńskich i rodzicielskich więzi – mówił kard. Stanisław Dziwisz podczas peregrynacji ikony Świętej Rodziny w parafii św. Jana Chrzciciela w Krakowie-Prądniku Czerwonym. Metropolita senior w czasie liturgii udzielił także sakramentu bierzmowania.

29 maja 2022 | 13:24

Abp Pawłowski w Piekarach: Nie wstydź się nigdy swojej rodziny

– Nie wstydź się nigdy swojej rodziny – apelował w homilii abp Jan Romeo Pawłowski podczas Mszy sprawowanej u stóp Matki Miłości i Sprawiedliwości Społecznej. Uczestniczy on w dorocznej pielgrzymce stanowej mężczyzn do Piekar Śląskich.

29 maja 2022 | 13:21

Zrozumiałem, co może mi dać modlitwa – spotkanie ewangelizacyjne „Wake up”

Opening w wykonaniu wspólnoty Wojsko Gedeona, spowiedź, konferencja dr. Michała Saja z Armii Dzieci, Eucharystia, kazanie „Księdza z Osiedla” i uwielbienie znalazły się w programie spotkania ewangelizacyjnego młodych „Wake up” (obudź się). Odbyło się ono w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie w diecezji płockiej, z udziałem około 300 młodych ludzi z różnych miejscowości.

29 maja 2022 | 13:04

Poznań: 30 lat Fundacji Redemptoris Missio

„Poznań zawsze miał ducha misyjnego. Tutaj powstało pierwsze Akademickie Koło Misjologiczne, potem zarząd krajowy Akademickich Kół Misjologicznych, tutaj odbył się pierwszy zjazd Akademickich Kół, a z inicjatywy Akademii Medycznej powołano Fundację Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio” – mówił dziś bp Szymon Stułkowski. W duchowny przewodniczył Mszy św. z okazji 30-lecia istnienia fundacji Redemptoris Missio.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.