Diecezje
Bp Orchowicz: Maryja uczy miłości bez obłudy, modlitwy zamiast złorzeczenia
„Chcemy uczyć się od Maryi miłości bez obłudy, wzajemnej życzliwości i szacunku, oddania Panu Bogu, modlitwy a nie złorzeczenia, zgodności i współodczuwania z innymi” – mówił w niedzielę w Gościeszynie bp Radosław Orchowicz. Biskup pomocniczy gnieźnieński przewodniczył sumie odpustowej w miejscowym sanktuarium Matki Bożej Gościeszyńskiej, gdzie od ponad pięciu stuleci wierni proszą o łaski przed obrazem Madonny z Dzieciątkiem w Ogrodzie Mistycznym.
Luxtorpeda, Bisz/Radex oraz Rock and Fire – w Bydgoszczy trwa Festiwal Nowe Spojrzenie
„To święto Kościoła młodych, którzy chcą pokazać, że Kościół jest wciąż żywy i radosny” – mówi ks. Sławomir Bar CM. Luxtorpeda, Bisz/Radex oraz Rock and Fire – to gwiazdy tegorocznego Festiwalu Nowe Spojrzenie, który przy bydgoskiej bazylice św. Wincentego a Paulo zorganizowała Młodzież Misjonarska.
Bp Libera do diecezjan: szliśmy szlakiem „niewzruszonej nadziei”
Bp Piotr Libera wystosował do diecezjan list pasterski z okazji 15. rocznicy objęcia przez niego posługi Pasterza Kościoła płockiego, co miało miejsce 31 maja 2007 roku: „Szliśmy wspólną drogą szlakiem «niewzruszonej nadziei», danej ludzkości w Krzyżu, Zmartwychwstaniu i Wniebowstąpieniu Jezusa Chrystusa”. List został odczytany w kościołach diecezji płockiej w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, podczas niedzielnych Mszy św.
Bp Libera do diecezjan: szliśmy szlakiem „niewzruszonej nadziei”
Bp Piotr Libera wystosował do diecezjan list pasterski z okazji 15. rocznicy objęcia przez niego posługi Pasterza Kościoła płockiego, co miało miejsce 31 maja 2007 roku. „Szliśmy wspólną drogą szlakiem «niewzruszonej nadziei», danej ludzkości w Krzyżu, Zmartwychwstaniu i Wniebowstąpieniu Jezusa Chrystusa”. List został odczytany w kościołach diecezji płockiej w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, podczas niedzielnych Mszy św.
Największa Góralska Majówka dla Jana Pawła II
W Rabie Wyżnej na Podhalu w sobotę 29 maja odbyła się Największa Góralska Majówka w Polsce, a to wszystko za sprawą Małej Armii Janosika, najliczniejszej kapeli regionalnej w naszym kraju. Podczas koncertu odczytano fragmenty „Tryptyku Rzymskiego” Jana Pawła II.
Abp Ryś na V Forum Charyzmatycznym: nie ma łatwej ewangelizacji
„Nie szukajcie łatwej ewangelizacji, bo takiej nie ma” – mówił abp Grzegorz Ryś. Msze św., uwielbienie i konferencje wypełniły program dwudniowego Forum Charyzmatycznego, które po raz piąty zorganizowano w Bydgoszczy.
Kard. Dziwisz: wspólna modlitwa umacnia rodzinne więzi
– Opierając się na świadectwach rodzin, które podejmują wspólną modlitwę, mogę was zapewnić, że jest ona jednym z najlepszych sposobów do umacniania rodzinnych, małżeńskich i rodzicielskich więzi – mówił kard. Stanisław Dziwisz podczas peregrynacji ikony Świętej Rodziny w parafii św. Jana Chrzciciela w Krakowie-Prądniku Czerwonym. Metropolita senior w czasie liturgii udzielił także sakramentu bierzmowania.
Abp Pawłowski w Piekarach: Nie wstydź się nigdy swojej rodziny
– Nie wstydź się nigdy swojej rodziny – apelował w homilii abp Jan Romeo Pawłowski podczas Mszy sprawowanej u stóp Matki Miłości i Sprawiedliwości Społecznej. Uczestniczy on w dorocznej pielgrzymce stanowej mężczyzn do Piekar Śląskich.
Zrozumiałem, co może mi dać modlitwa – spotkanie ewangelizacyjne „Wake up”
Opening w wykonaniu wspólnoty Wojsko Gedeona, spowiedź, konferencja dr. Michała Saja z Armii Dzieci, Eucharystia, kazanie „Księdza z Osiedla” i uwielbienie znalazły się w programie spotkania ewangelizacyjnego młodych „Wake up” (obudź się). Odbyło się ono w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie w diecezji płockiej, z udziałem około 300 młodych ludzi z różnych miejscowości.
Poznań: 30 lat Fundacji Redemptoris Missio
„Poznań zawsze miał ducha misyjnego. Tutaj powstało pierwsze Akademickie Koło Misjologiczne, potem zarząd krajowy Akademickich Kół Misjologicznych, tutaj odbył się pierwszy zjazd Akademickich Kół, a z inicjatywy Akademii Medycznej powołano Fundację Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio” – mówił dziś bp Szymon Stułkowski. W duchowny przewodniczył Mszy św. z okazji 30-lecia istnienia fundacji Redemptoris Missio.


