Diecezje

28 maja 2022 | 21:15

Kard. Nycz: bł. Stefan Wyszyński jest nam potrzebny jako orędownik na trudne czasy

Prymas nie tylko głosił miłość Boga i bliźniego, ale przekładał tę postawę na konkrety w życiu. Czy dziś, niszcząc Ukrainę, Rosja nie wykopuje nie tylko rowów materialnych, ale także rowy między ludźmi, narodami, wyznaniami? Czy nie są to już rowy nienawiści? Kto sprawi, żebyśmy jako chrześcijanie żyli Ewangelią? Do takich trudnych spraw jest nam potrzebny taki patron jak bł. kard. Wyszyński – mówił kard. Kazimierz Nycz w archikatedrze warszawskiej, przewodnicząc Mszy św. w pierwsze wspomnienie liturgiczne bł. Stefana Wyszyńskiego.

28 maja 2022 | 21:15

Jasna Góra: Prawykonanie oratorium „…to Polska” do słów bł. Prymasa Wyszyńskiego

Muzyczny akord zakończył uroczyste obchody pierwszego liturgicznego wspomnienia bł. kard. Staefana Wyszyńskiego na Jasnej Górze. W bazylice zabrzmiało oratorium „…to Polska” Wincentego z Krakowa do słów Prymasa „Dla nas po Bogu, największa miłość to Polska!”. Utwór wykonali artyści z Krakowa: AUDIVI Cracow Vocal Quartet z Zespołem Kameralnym. Organizatorem koncertu był Jasnogórski Instytut Maryjny.

28 maja 2022 | 21:15

Jasna Góra: Młodzi Radia Maryja od bł. Prymasa Wyszyńskiego uczą się, że „życie, to COŚ WIĘCEJ!”

„Życie, to COŚ WIĘCEJ!” – pod takim hasłem na Jasnej Górze odbywa się 23. Pielgrzymka Młodych z Radiem Maryja. Modlitwie towarzyszą relikwie bł. kard. S. Wyszyńskiego i obraz Matki Bożej Częstochowskiej, który był z Prymasem przez kilkadziesiąt lat. Jasnogórskie spotkanie młodzieży to czas modlitwy, koncertów i świadectw. O swoim doświadczeniu przebaczenia i wiary mówił TAU nawrócony raper, wokalista i producent muzyczny. Mszy św. przewodniczył bp Leszek Leszkiewicz z Tarnowa.

28 maja 2022 | 19:09

Jasna Góra – z bł. Prymasem Wyszyńskim modlitwa za Ojczyznę i pokój

Na Jasnej Górze trwają obchody pierwszego wspomnienia liturgicznego bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Uroczystości rozpoczęły się muzycznie – koncertem poświęconym dwóm wielkim synom polskiej ziemi bł. Prymasowi Wyszyńskiemu i św. Janowi Pawłowi II. Z modlitwą za Ojczyznę, o pokój na świecie i z rozważaniami Prymasa Wyszyńskiego uczestnicy Pielgrzymki Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” odprawili Drogę Krzyżową.

28 maja 2022 | 19:07

Bp Włodarczyk: kapłan nie może wypuszczać Ewangelii z rąk

„Nie ma większej tragedii, gdy kapłanowi wypadnie z ręki Ewangelia. Dziś trzeba odwagi, by wziąć ją i iść” – mówił bp Krzysztof Włodarczyk, który w bydgoskiej Katedrze św. Marcina i Mikołaja udzielił diakonowi święceń kapłańskich.

28 maja 2022 | 19:00

Generał paulinów: bł. Prymas Wyszyński uczył wytrwałej pracy nad chrześcijańskim kształtem Ojczyzny

Na Jasnej Górze pierwsze wspomnienie bł. Prymasa Wyszyńskiego, który „wszystko postawił na Maryję” i to jak sam mówił jasnogórską, obchodzone jest bardzo uroczyście. Do Kaplicy Matki Bożej wprowadzone zostały jego relikwie, które znalazły swoje miejsce obok częstochowskiego Wizerunku. Za jego heroiczne i wierne Bogu życie dziękowali częstochowianie i pielgrzymi podczas Mszy św., której przewodniczył o. Samuel Pacholski, przeor Jasnej Góry. Homilię wygłosił o. Arnold Chrapkowski, przełożony generalny Zakonu Paulinów.

28 maja 2022 | 18:53

Bp Bryl: synodalność to wspólna troska o Kościół

Doświadczenie tych spotkań synodalnych to doświadczenie wspólnej troski o Kościół, także wspólnego mierzenia się z tym, co jest trudne w naszych wspólnotach, ale z miłością, z pragnieniem szukania dobra, szukania dobrych rozwiązań – mówił biskup kaliski Damian Bryl, który przewodniczył Mszy św. w katedrze św. Mikołaja w Kaliszu w ramach podsumowania etapu diecezjalnego XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów.

28 maja 2022 | 18:29

Bp Kasyna do neoprezbiterów: kapłan ma być transparentem Imienia Boga we współczesnym świecie

Biskup pelpliński Ryszard Kasyna 28 maja udzielił święceń prezbiteratu pięciu diakonom. W homilii powiedział, że kapłan „winien być nosicielem Bożego Imienia, jest transparentem i fotografią Imienia Pana Boga”.

28 maja 2022 | 18:03

Diecezja zielonogórsko-gorzowska ma trzech nowych księży

Trzech diakonów Wyższego Seminarium Duchownego w Gorzowie Wlkp. przyjęło w sobotę w gorzowskiej katedrze święcenia kapłańskie. Sakramentu udzielił im biskup zielonogórsko-gorzowski Tadeusz Lityński.

28 maja 2022 | 18:03

Diecezja rzeszowska: pięciu kleryków przyjęło święcenia diakonatu

„Wszystko zależy od wiary. Od wiary, która jest wydarzeniem, spotkaniem z Najwyższym. (…) Modlitwa to nie tylko powinność, ale to przywilej, zaszczyt, a zarazem potężne źródło duchowej siły” – powiedział bp Jan Wątroba 28 maja w kościele parafialnym w Niebylcu. Hierarcha udzielił tam święceń diakonatu 5 klerykom Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.