Diecezje

27 maja 2022 | 21:10

Abp Jędraszewski: pomagając ukraińskim uchodźcom całe społeczeństwo pokazało ewangelicznego ducha

Pomoc uchodźcom z Ukrainy była odruchem serca zdecydowanej większości polskiego narodu, niezależnie od tego, jak ci niosący pomoc są blisko lub daleko od Kościoła – powiedział abp Marek Jędraszewski w Nowym Sączu. Podczas Mszy św. z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego metropolita krakowski ocenił, że „wszyscy pokazali, że głęboko w swych pokładach człowieczeństwa są z ducha ludźmi Ewangelii”.

27 maja 2022 | 19:01

Pierwsze liturgiczne wspomnienie bł. kard. Wyszyńskiego

W sobotę 28 maja przypada pierwsze liturgiczne wspomnienie bł. Stefana Wyszyńskiego we wszystkich polskich diecezjach, wyniesionego na ołtarze 12 września 2021 r. Jest to zarazem 41. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia.

27 maja 2022 | 18:42

Konferencja o wyjeździe międzyreligijnej i międzynarodowej delegacji do Kijowa

Po powrocie z Kijowa europejscy i światowi chrześcijańscy, muzułmańscy i żydowscy liderzy religijni przedstawili swoje reakcje na to, co widzieli w Ukrainie. Była to pierwsza i – jak powiedział zwierzchnik ukraińskiego Kościoła grekokatolickiego, abp Światosław Szewczuk – najważniejsza do tej pory międzynarodowa i międzyreligijna delegacja tego typu, która odwiedziła stolicę Ukrainy.

27 maja 2022 | 18:34

Synodalna debata parlamentarzystów i samorządowców

O potrzebie współpracy Kościoła i państwa, integracji i szukaniu wspólnego mianownika w życiu społecznym, a także o dobru wspólnym mówili w Bielsko-Białej uczestnicy spotkania synodalnego w ramach duszpasterstwa parlamentarzystów i samorządowców. Wśród uczestników debaty byli m.in. prezydenci i burmistrzowie miast, naczelnicy gmin, starostowie oraz radni rad gminnych, miejskich i powiatowych.

27 maja 2022 | 17:29

Bp Bryl: w szkole najważniejszy jest konkretny człowiek

– Chciałbym razem z wami dzisiaj modlić się, byśmy umieli młodym towarzyszyć w rozwoju ich talentów, a przede wszystkim człowieczeństwa – mówił bp Damian Bryl, który przewodniczył Mszy św. w kościele pw. NMP Wniebowziętej z okazji obchodów 100-lecia Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrzeszowie.

27 maja 2022 | 17:27

Diecezjalne spotkanie chorych i niepełnosprawnych

Upamiętnienie wizyty św. Jana Pawła II na Kielecczyźnie, integracja i wspólna modlitwa – temu służy organizowane po raz 15. z inicjatywy bp. Mariana Florczyka Integracyjne Spotkanie Chorych i Niepełnosprawnych z Województwa Świętokrzyskiego i Diecezji Kieleckiej na lotnisku w Masłowie. Spotkanie odbędzie się 3 czerwca.

27 maja 2022 | 17:11

Spotkanie autorskie z s. Michaelą Rak i Małgorzatą Terlikowską

Wydawnictwo Esprit serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z siostrą Michaelą Rak oraz Małgorzatą Terlikowską, które odbędzie się 29 maja o godz. 18:00 w Auli Wielkiej Akademii Katolickiej w Warszawie Collegium Bobolanum (ul. Rakowiecka 61). Siostra Michaela Rak jest założycielką i dyrektorem hospicjum w Wilnie, gdzie od lat towarzyszy drugiemu człowiekowi w trudnych momentach choroby i […]

27 maja 2022 | 16:17

Bp Solarczyk razem z kolegami ze swojego rocznika święceń obchodził 30. rocznicę święceń kapłańskich

– Dzisiaj dziękujemy Bogu za pieśń miłości, jaką wpisał w nasze serca – mówił bp Marek Solarczyk, który celebrował Mszę świętą w kościele św. Stefana w Radomiu. Ordynariusz radomski wraz z księżmi ze swojego rocznika święceń, odprawił liturgię dziękczynną w 30. rocznicę święceń kapłańskich. Dziękowano również za beatyfikację bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, bowiem w sobotę, 28 maja w Kościele w Polsce, będzie pierwsze wspomnienie liturgiczne Prymasa Tysiąclecia.

27 maja 2022 | 15:24

Gala konkursu Fundacji im. Heleny Kmieć

W Auli św. Jana Pawła II przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbyła się gala finałowa IV edycji projektu edukacyjnego inspirowanego życiem zamordowanej w Boliwii wolontariuszki Heleny Kmieć. W tegorocznym konkursie wzięły udział 34 grupy z całej Polski.

27 maja 2022 | 13:40

Rektor radomskiego seminarium: diakoni wchodzą w kapłaństwo pełni radości

– Formacja seminaryjna nie może być łatwa, bo zwyczajnie życie księży do którego przygotowuje jest pełne wymagań – powiedział ks. dr Marek Adamczyk, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. 28 maja bp Marek Solarczyk udzieli święceń kapłańskie czterem diakonom seminarium duchownego. Uroczystość odbędzie się w katedrze Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu w Radomiu.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.