Diecezje

17 maja 2022 | 06:00

Bp Kamiński: św. Andrzej Bobola staje się bliższy i potrzebniejszy

Im dalej posuwamy się w czasie, tym bardziej ten święty staje się nam bliższy i potrzebniejszy – powiedział bp Romuald Kamiński podczas Mszy św. w 20. rocznicę ustanowienia kościoła pw. Andrzeja Boboli – sanktuarium narodowym. W poniedziałek 16 maja, w uroczystość ku czci tego świętego, modlono się w świątyni na warszawskim Mokotowie o dar pokoju i jedności w Polsce, Ukrainie i na całym świecie. – Nawet, jeśli myślimy, że nie jesteśmy fizycznie doświadczeni wojną, to na różny sposób uczestniczymy w tym ludzkim dramacie – nawiązywał do sytuacji za naszą wschodnią granicą bp Kamiński.

16 maja 2022 | 20:54

Stradów: wkrótce koronacja wizerunku Matki Bożej Stradowskiej z Dzieciątkiem

Koronacji słynącego łaskami obrazu Matki Bożej z Dzieciątkiem z XVII w. dokona bp Jan Piotrowski 31 maja w kościele św. Bartłomieja w Stradowie. Trwają przygotowania do tego aktu.

16 maja 2022 | 19:15

Sny o potędze ks. Galusa – „pustelnika” w Czatachowie

W Czatachowie ks. Daniel Galus i wierzący w jego „boskie moce” katolicy nie tylko odmówili uznania decyzji watykańskiej Kongregacji ds. Duchowieństwa. Krytykują biskupa miejsca abp. Wacława Depo, ostentacyjnie ignorują jego polecenia, rzucają oszczerstwa. De facto odrzucają tradycję swojej wspólnoty religijnej, jej prawo i wartości.

16 maja 2022 | 19:06

Prymas spotkał się z delegatami ds. ochrony dzieci i młodzieży

Prymas Polski abp Wojciech Polak spotkał się w poniedziałek 16 maja z diecezjalnymi i zakonnymi delegatami ds. ochrony dzieci i młodzieży, którzy od niedzieli uczestniczą w Gnieźnie w szkoleniu – pierwszym po pandemii odbywającym się stacjonarnie.

16 maja 2022 | 19:00

Bp Nitkiewicz do strażaków: wasza służba niesie ludziom ratunek i buduje jedność

Bezinteresowna i pełna poświęcenia strażacka służba niesie ludziom ratunek i buduje jedność – podkreślił bp Krzysztof Nitkiewicz podczas uroczystości związanej z powiatowymi obchodami Dnia Strażaka, która odbyła się 16 maja w Sandomierzu.

16 maja 2022 | 18:58

Apel duszpasterza z Przemyśla: uchodźcy potrzebują psychologów

Musimy być gotowi na drugą falę uchodźców – powiedział KAI ks. Marek Machała, z ramienia archidiecezji przemyskiej odpowiedzialny za pomoc uchodźcom z Ukrainy. Jego zdaniem, obecnie kluczowym wyzwaniem jest zapewnienie im opieki psychologicznej, bo niemal wszyscy są w stanie stresu pourazowego.

16 maja 2022 | 18:55

Ks. Borzyszkowski SJ: kult św. Andrzeja Boboli wzrósł w latach pandemii

Św. Andrzej Bobola, Patron Polski to patron jedności i patron na trudne czasy. Nic dziwnego, że w ostatnich latach zaobserwować można rozwój jego kultu. Wzrósł on zwłaszcza w latach pandemii – mówi ks. Waldemar Borzyszkowski SJ, proboszcz parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Warszawie. Dziś, w 20. rocznicę ogłoszenia św. Andrzej Boboli patronem Polski, uroczystościom w narodowym sanktuarium jego imienia przewodniczyć będzie kard. Kazimierz Nycz.

16 maja 2022 | 15:19

Diecezja płocka przekazała środki na pomoc ludności w Ukrainie

Diecezja płocka przekazała kwotę 3 tysięcy euro na pomoc mieszkańcom Ukrainy. Środki otrzymała archidiecezja kijowska Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego. Pieniądze zostaną przeznaczone na potrzeby humanitarne ludności, która padła ofiarą strasznej wojny i zbrodni przeciwko ludności.

16 maja 2022 | 12:24

Przyznano nagrodę im. sługi Bożej Wandy Malczewskiej

Maria Kośmińska-Wójtowicz została laureatką nagrody im. sługi Bożej Wandy Malczewskiej. Wyróżnienie zostało przyznane po raz pierwszy z okazji 200. rocznicy urodzin mistyczki i wizjonerki z Radomia. Mszy świętej w kościele farnym w Radomiu przewodniczył biskup Marek Solarczyk. W koncelebrze uczestniczył bp Piotr Turzyński.

16 maja 2022 | 11:21

Beskid Mały: przewodnicy turystyczni na Groniu Jana Pawła II

Około pół tysiąca osób uczestniczyło 15 maja br. w 16. Pielgrzymce Przewodników Turystycznych i Ludzi Gór na Groniu Jana Pawła II, u podnóża Leskowca w Beskidzie Małym. Mszy św. w górskiej kaplicy przewodniczył duszpasterz turystów i przewodników w archidiecezji katowickiej ks. Piotr Wenzel.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.