Diecezje

15 maja 2022 | 18:13

Starają się zostawić świat trochę lepszym – ZHP po raz 27 na Jasnej Górze

Idąc za wskazaniem założyciela skautingu Roberta Baden-Powella, starają się zostawić świat trochę lepszym niż go zastali. Na Jasnej Górze zakończyła się trzydniowa 27. Pielgrzymka Związku Harcerstwa Polskiego. Był to czas zaczerpnięcia ducha do dalszej wytrwałej, codziennej służby, czego harcerze dali przykład w czasie pandemii i teraz wojny na Ukrainie. Hasłem pielgrzymki były słowa zmartwychwstałego Jezusa „Pokój wam” (J 20,19).

15 maja 2022 | 15:15

Suwałki: wprowadzenie relikwii św. Andrzeja Boboli do Konkatedry pw. św. Aleksandra

W przeddzień 375 rocznicy narodzin dla nieba św. Andrzeja Boboli, 15 maja 2022 r. do Konkatedry pw. św. Aleksandra w Suwałkach, zostały wprowadzone relikwie I stopnia – ex ossibus – Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Mszy św. przewodniczył ks. kan. dr Antoni Skowroński, proboszcz miejsca, natomiast homilię wygłosił ks. kan. Jan Adam Dargiewicz, wieloletni misjonarz i duszpasterz Polonii i Polaków w Diecezji Odesko – Symferopolskiej w Ukrainie.

15 maja 2022 | 15:15

Włocławek: sześciu alumnów przyjęło święcenia diakonatu

– W świecie, który na pierwszym miejscu stawia sukces, powodzenie i zaszczyty, macie być sługami miłości i prawdy – mówił w niedzielę bp Krzysztof Wętkowski, podczas święceń diakonatu we włocławskiej katedrze. Przyjęło je sześciu alumnów Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku.

15 maja 2022 | 14:37

Rektor KUL w Paryżu: niebawem oferta edukacyjna dla Polonii

W najbliższym czasie przedstawimy konkrety dotyczące oferty edukacyjnej dla Polonii i Polaków za granicą oraz rozpoczniemy rekrutację – zapowiedział rektor Katolickiego Uniwersytetu Jana Pawła II ks. prof. Mirosław Kalinowski podczas spotkania w Ambasadzie RP w Paryżu.

15 maja 2022 | 13:16

Ks. prałat Marek Podyma z tytułem Buskowianina Roku

Za działalność charytatywną w duchu św. Brata Alberta, za promowanie kultury, inicjatywy duszpasterskie i patriotyczne, ks. prałat Marek Podyma, dziekan dekanatu buskiego i proboszcz parafii św. Brata Alberta, otrzymał tytuł Buskowianina Roku i statuetkę „Siewcy”, symbolizującą rzetelność, dobroć, ofiarność.

15 maja 2022 | 13:04

Archidiecezja wrocławska: Siódma Pielgrzymka Świata Ludzi Pracy do Henrykowa

Po przerwie spowodowanej pandemią pracownicy, przedsiębiorcy oraz przedstawiciele władz i związków zawodowych ponownie spotkali się w Henrykowie. – Odkryjmy duchowość pracy oraz bogactwo tej duchowości i starajmy się poprzez dobrze wykonywaną pracę dawać świadectwo naszej miłości Boga i bliźniego – mówił do uczestników abp Józef Kupny.

15 maja 2022 | 12:52

Ruszył proces beatyfikacyjny ks. Jana Marszałka

Biskup bielsko-żywiecki Roman Pindel w specjalnym edykcie poinformował o rozpoczęciu procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego sługi Bożego ks. Jana Marszałka, niezwykłego kapłana, wieloletniego proboszcza w Łodygowicach na Żywiecczyźnie, zmarłego w opinii świętości 33 lata temu. Jak zaznaczył w dokumencie hierarcha, kapłaństwo kandydata na ołtarze „było przeniknięte duchem miłosierdzia wobec potrzebujących”. „Ofiarnie wspierał wymagających pomocy – zarówno w potrzebach duchowych, jak i materialnych” – stwierdził biskup.

15 maja 2022 | 12:24

Konferencja naukowa na 50-lecie diecezji

W koszalińskim Wyższym Seminarium Duchownym odbyła się konferencja naukowa pod hasłem „50 lat Kościoła koszalińsko-kołobrzeskiego”. Uczestniczyli w niej przedstawiciele ośrodków naukowych z całego kraju, biskupi, księża, klerycy, samorządowcy oraz studenci teologii.

15 maja 2022 | 12:15

I Chóralny Konkurs Pieśni Maryjnej w Niemczu

Żeński Chór Kameralny „Iuvenes Corda” z Białegostoku pod dyr. Anny Olszewskiej zdobył Złote Pasmo i Grand Prix I Chóralnego Konkursu Pieśni Maryjnej w podbydgoskim Niemczu.

15 maja 2022 | 11:30

Członkowie dzieła „Oremus” pielgrzymowali na Górę św. Anny

Jest ich w diecezji opolskiej ponad pięć tysięcy. Modlą się za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie. W sobotę wieczorem członkowie dzieła „Oremus” wypełnili bazylikę św. Anny na Górze Świętej Anny.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.