Diecezje
Amerykański dyplomata z wizytą w bielsko-żywieckiej Caritas
„Chcę podziękować Caritas za wyjątkową pracę humanitarną, jaką Wasza organizacja wykonuje nie tylko tutaj, ale także poza Polską, wspierając działania humanitarne na rzecz pomocy Ukraińcom w wojnie z inwazją rosyjską” – powiedział konsul ds. politycznych i administracyjnych USA w Barcelonie Steven Bremner podczas wizyty w siedzibie diecezjalnej Caritas w Janowicach koło Bielska-Białej. Dyplomata przybył na spotkanie w towarzystwie Marka Guzika, specjalisty ds. polityczno-ekonomicznych z Konsulatu Generalnego USA w Krakowie.
Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych w Trąbkach Wielkich
Szczególnym wydarzeniem związanym z Dniem Godności Osób Niepełnosprawnych był festyn integracyjny zorganizowany 12 maja przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej w sanktuarium Matki Bożej w Trąbkach Wielkich. W spotkaniu uczestniczył abp Tadeusz Wojda.
Europejska Noc Muzeów w diecezji sandomierskiej
Wystawa dzieł artystów Młodej Polski w Muzeum Diecezjalnym, „Poszukiwanie Skarbu” w Zamku Królewskim, „Celtycka Noc Muzeów w Rezerwacie Krzemionki, koncert Reni Jusis i „Spacer po przedwojennych ulicach” w Stalowej Woli – to tylko niektóre atrakcje Europejskiej Nocy Muzeów, która odbędzie się 14 maja w placówkach muzealnych znajdujących się na terenie diecezji sandomierskiej.
Kolejny transport darów dotarł do diecezji kijowsko-żytomierskiej
Transport z darami dotarł do potrzebujących Ukraińców w diecezji kijowsko-żytomierskiej. Jego organizatorem było Stowarzyszenie Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu, które od początku wojny zorganizowało 11 transportów.
Namalować katolicyzm od nowa. Niezwykły konkurs na odnowę sztuki sakralnej
10 maja przy ul. Floriańskiej w Warszawie odbyło się spotkanie z proboszczami z Diecezji Warszawsko-Praskiej, na którym zostały zaprezentowane obrazy przedstawiające Jezusa Miłosiernego, namalowane przez znakomitych artystów uczestniczących w projekcie „Namalować katolicyzm od nowa”. W efekcie tego spotkania aż sześć z dziesięciu obrazów trafi do warszawskich parafii już w przyszłym roku.
„Na krańce świata” – spotkanie młodych na Lednicy
„Na krańce świata” – to hasło, które będzie towarzyszyć XXVI Spotkaniu Młodych na Lednicy. Wydarzenie odbędzie się 4 czerwca w tradycyjnej formie. Przez ostatnie dwa lata organizowane było w formule online z powodu pandemii koronawirusa. Mszy św. podczas spotkania będzie przewodniczył abp Wojciech Polak, Prymas Polski.
Bp Buzun do diakonów: jesteście powołani do służby człowiekowi
– Jesteście powołani do służby każdemu człowiekowi, którego spotkacie na swojej drodze – mówił bp Łukasz Buzun podczas święceń diakonatu w konkatedrze w Ostrowie Wielkopolskim.
Bp Nitkiewicz: uczmy się od Chrystusa języka miłości
Uczmy się od Chrystusa języka miłości – apelował bp Krzysztof Nitkiewicz 12 maja podczas uroczystości poświęcenia sztandaru Niepublicznego Technikum Zawodowego im. gen. Władysława Andersa w Opatowie.
Ks. Marek Blaza SJ: dzieci zapamiętają z wojny dwie rzeczy
„Dzieci ukraińskie z wojny będą pamiętać dwie rzeczy: kto zrzucał bomby i kto pomagał. I myślę, że to zaowocuje w późniejszych relacjach polsko-ukraińskich” – mówi w rozmowie z KAI ks. Marek Blaza, jezuita, który jako kapłan trirytualista posługuje w parafii greckokatolickiej w Warszawie.
Spotkanie Młodych z Biblią w Częstochowie
Spotkanie Młodych z Biblią jest okazją do zgłębienia treści Pisma Świętego podczas warsztatów, które poprowadzi dla uczestników ks. dr Roman Mazur SDB oraz poznania nowych osób. Spotkanie zawsze organizowane jest w okolicach 13 maja, by w sposób symboliczny przypominać o cudzie ocalenia życia papieża Jana Pawła II, który na Jasnej Górze pozostawił jedną z najcenniejszych relikwii – przestrzelony pas swej papieskiej sutanny.


