Diecezje
Bp Lechowicz modlił się z okazji Narodowego Dnia Zwycięstwa
Jeżeli człowiek woli słuchać innych ludzi czy siebie, wbrew woli Pana Boga, kończy się to tragicznie – powiedział biskup polowy Wojska Polskiego Wiesław Lechowicz, który 8 maja celebrował mszę świętą w kościele garnizonowym św. Stanisława w Radomiu. W trakcie uroczystości złożono meldunek o gotowości pododdziałów Wojciechowi Skurkiewiczowi, sekretarzowi stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, wciągnięto flagę na maszt i odegrano hymn państwowy.
Kapłan z Trembowli dziękuje za pomoc w imieniu ofiar wojny na Ukrainie
Pracujący na Ukrainie ks. Anatol Zajączkowski dziękował Polakom za pomoc w imieniu ofiar wojny. Proboszcz parafii w Trembowli dzielił się osobistymi wspomnieniami, ale także refleksją z uczestnikami niedzielnych Mszy św. w żywieckiej świątyni. Wierni mogli złożyć też ofiarę na wsparcie potrzebujących, którym posługuje duchowny.
Marsz dla Życia znów przeszedł ulicami Szczecina
Dźwięk dzwonu „Głos Nienarodzonych” rozpoczął 18. Szczeciński Marsz dla Życia. Największa manifestacja w obronie życia – od poczęcia do naturalnej śmierci – po dwóch latach przeszła znów ulicami miasta. Tysiące ludzi demonstrowało swoje poparcie dla nienarodzonych.
Kasprowy Wierch – Msza w intencji pokoju na Ukrainie z udziałem B. Komorowskiego
Pod hasłem „Bliżej nieba i bliżej siebie”, na wysokości niemal 2 tys. metrów nad poziomem morza, odbyło się w niedzielę 8 maja 14. Spotkanie Miłośników Kasprowego Wierchu, którego głównym punktem była Msza św. w intencji pokoju na Ukrainie. Wziął w nim udział były prezydent Bronisław Komorowski wraz z małżonką, a do uczestników list napisał prezydent Andrzej Duda.
Gościkowo-Paradyż: Diecezjalna Pielgrzymka „Przyjaciół Paradyża”
Doroczna pielgrzymka wspólnoty Przyjaciół Paradyża do Wyższego Seminarium Duchownego odbyła się 8 maja. Z pielgrzymami, którzy codziennie modlą się o nowo powołania kapłańskie i za kleryków formujących się w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, spotkał się bp Paweł Socha.
Jubileuszowe pielgrzymki do katedry opolskiej rozpoczęte
W niedzielę po południu do katedry z okazji 50-lecia diecezji opolskiej pielgrzymowali kapłani i bardzo liczni wierni z 46 parafii z dekanatów Branice, Dobrodzień, Kamień Śląski i Głogówek.
Gościkowo-Paradyż: Diecezjalna Pielgrzymka Służby Liturgicznej Ołtarza
Po pandemicznej przerwie w sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich w Gościkowie-Paradyżu 7 maja odbyła się Diecezjalna Pielgrzymka Służby Liturgicznej Ołtarza Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Przewodniczył jej bp Tadeusz Lityński.
Bp Bryl: strażacy są narzędziami objawienia Bożej dobroci
Służąc mieszkańcom naszych miast i wsi służycie Panu Bogu, więcej przez waszą służbę i oddanie Pan Bóg chce przychodzić do innych i okazywać im swoją troskę – mówił biskup kaliski Damian Bryl, który przewodniczył Mszy św. w kościele pw. św. Bartłomieja Apostoła w Stawiszynie z okazji wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka. Po Eucharystii biskup poświęcił na rynku 11 nowych wozów strażackich.
Noc Muzeów w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej
W sobotę 14 maja w całej Polsce odbędzie się kolejna edycja Nocy Muzeów. Jest to okazja do bezpłatnego zwiedzania muzeów o nietypowej porze. Swoje drzwi dla zwiedzających otworzy także Muzeum Archidiecezji Warszawskiej.
Bp Olszowski: jesteśmy w drodze prowadzeni przez Dobrego Pasterza
Jesteśmy w drodze prowadzeni przez Dobrego Pasterza – powiedział w Niedzielę Dobrego Pasterza bp Olszowski. W katedrze Chrystusa Króla przewodniczył on Mszy i wygłosił homilię z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek, Pielęgniarzy i Położnych.


