Diecezje

09 maja 2022 | 03:00

Bp Lechowicz modlił się z okazji Narodowego Dnia Zwycięstwa

Jeżeli człowiek woli słuchać innych ludzi czy siebie, wbrew woli Pana Boga, kończy się to tragicznie – powiedział biskup polowy Wojska Polskiego Wiesław Lechowicz, który 8 maja celebrował mszę świętą w kościele garnizonowym św. Stanisława w Radomiu. W trakcie uroczystości złożono meldunek o gotowości pododdziałów Wojciechowi Skurkiewiczowi, sekretarzowi stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, wciągnięto flagę na maszt i odegrano hymn państwowy.

08 maja 2022 | 22:03

Kapłan z Trembowli dziękuje za pomoc w imieniu ofiar wojny na Ukrainie

Pracujący na Ukrainie ks. Anatol Zajączkowski dziękował Polakom za pomoc w imieniu ofiar wojny. Proboszcz parafii w Trembowli dzielił się osobistymi wspomnieniami, ale także refleksją z uczestnikami niedzielnych Mszy św. w żywieckiej świątyni. Wierni mogli złożyć też ofiarę na wsparcie potrzebujących, którym posługuje duchowny.

08 maja 2022 | 22:03

Marsz dla Życia znów przeszedł ulicami Szczecina

Dźwięk dzwonu „Głos Nienarodzonych” rozpoczął 18. Szczeciński Marsz dla Życia. Największa manifestacja w obronie życia – od poczęcia do naturalnej śmierci – po dwóch latach przeszła znów ulicami miasta. Tysiące ludzi demonstrowało swoje poparcie dla nienarodzonych.

08 maja 2022 | 21:00

Kasprowy Wierch – Msza w intencji pokoju na Ukrainie z udziałem B. Komorowskiego

Pod hasłem „Bliżej nieba i bliżej siebie”, na wysokości niemal 2 tys. metrów nad poziomem morza, odbyło się w niedzielę 8 maja 14. Spotkanie Miłośników Kasprowego Wierchu, którego głównym punktem była Msza św. w intencji pokoju na Ukrainie. Wziął w nim udział były prezydent Bronisław Komorowski wraz z małżonką, a do uczestników list napisał prezydent Andrzej Duda.

08 maja 2022 | 19:42

Gościkowo-Paradyż: Diecezjalna Pielgrzymka „Przyjaciół Paradyża”

Doroczna pielgrzymka wspólnoty Przyjaciół Paradyża do Wyższego Seminarium Duchownego odbyła się 8 maja. Z pielgrzymami, którzy codziennie modlą się o nowo powołania kapłańskie i za kleryków formujących się w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, spotkał się bp Paweł Socha.

08 maja 2022 | 19:39

Jubileuszowe pielgrzymki do katedry opolskiej rozpoczęte

W niedzielę po południu do katedry z okazji 50-lecia diecezji opolskiej pielgrzymowali kapłani i bardzo liczni wierni z 46 parafii z dekanatów Branice, Dobrodzień, Kamień Śląski i Głogówek.

08 maja 2022 | 19:31

Gościkowo-Paradyż: Diecezjalna Pielgrzymka Służby Liturgicznej Ołtarza

Po pandemicznej przerwie w sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich w Gościkowie-Paradyżu 7 maja odbyła się Diecezjalna Pielgrzymka Służby Liturgicznej Ołtarza Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Przewodniczył jej bp Tadeusz Lityński.

08 maja 2022 | 18:14

Bp Bryl: strażacy są narzędziami objawienia Bożej dobroci

Służąc mieszkańcom naszych miast i wsi służycie Panu Bogu, więcej przez waszą służbę i oddanie Pan Bóg chce przychodzić do innych i okazywać im swoją troskę – mówił biskup kaliski Damian Bryl, który przewodniczył Mszy św. w kościele pw. św. Bartłomieja Apostoła w Stawiszynie z okazji wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka. Po Eucharystii biskup poświęcił na rynku 11 nowych wozów strażackich.

08 maja 2022 | 18:14

Noc Muzeów w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej

W sobotę 14 maja w całej Polsce odbędzie się kolejna edycja Nocy Muzeów. Jest to okazja do bezpłatnego zwiedzania muzeów o nietypowej porze. Swoje drzwi dla zwiedzających otworzy także Muzeum Archidiecezji Warszawskiej.

08 maja 2022 | 18:11

Bp Olszowski: jesteśmy w drodze prowadzeni przez Dobrego Pasterza

Jesteśmy w drodze prowadzeni przez Dobrego Pasterza – powiedział w Niedzielę Dobrego Pasterza bp Olszowski. W katedrze Chrystusa Króla przewodniczył on Mszy i wygłosił homilię z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek, Pielęgniarzy i Położnych.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.