Diecezje
25. Pielgrzymka Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym
– Dziękujemy tym, którzy nie stracili ducha, dzięki którym jesteśmy wolni. To bohaterowie naszej wolności – powiedział na Jasnej Górze o uczestnikach 25. Pielgrzymki Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym, Jan Józef Kasprzyk, szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. Obok Mszy św. ważnym punktem ich modlitwy było oddanie hołdu bł. Stefanowi Wyszyńskiemu, który pozostał znakiem niezłomności i siły Kościoła i Narodu.
Abp Jan Romeo Pawłowski: Musimy mieć odwagę powiedzieć sobie i innym „nie”
– Solidarność, zakorzeniona w zdrowych wartościach chrześcijańskich, stanowi DNA polskiego narodu – mówił na Skałce abp Jan Romeo Pawłowski. Sekretarz ds. Przedstawicielstw Papieskich w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej przewodniczył na Skałce Mszy św. z okazji ogólnopolskich uroczystości św. Stanisława biskupa i męczennika.
Diecezja opolska ma sześciu nowych diakonów
W kościele seminaryjno-akademickim w Opolu pomocniczy biskup opolski Rudolf Pierskała udzielił święceń diakonatu 6 klerykom piątego roku Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu.
Msza św. w katedrze polowej w intencji obrońców Ojczyzny
Mszą św. w katedrze polowej uczczono pamięć poległych w czasie II wojny światowej. Dziś przypada 77. rocznica zakończenia walk w Europie. W czasie Eucharystii sprawowanej przez ks. płk. SG Zbigniewa Kępy, notariusza Kurii Biskupiej Ordynariatu Polowego wierni modlili się także w intencji poległych, pomordowanych i zmarłych szwoleżerów z 201. ochotniczego pułku szwoleżerów oraz 3. Pułku Szwoleżerów Mazowieckich im. płk. Jana Kozietulskiego. Po Mszy odbyło się złożenie kwiatów pod tablicami pamiątkowymi upamiętniającymi formacje kawaleryjskie.
Abp Galbas: dzięki pracy człowiek bardzo może zbliżać się do Boga
Dzięki pracy człowiek bardzo może zbliżać się do Boga – mówił w parafii św. Józefa Robotnika arcybiskup koadiutor archidiecezji katowickiej Adrian Galbas. Hierarcha w IV Niedzielę Wielkanocną przewodniczył sumie odpustowej w tamtejszej parafii.
Na Jasnej Górze rodzi i kształtuje się niejedno powołanie
– Bez modlitwy nie będzie dobrych i świętych pasterzy – przypominają paulini. Proszą o wołanie do Boga w intencji kapłanów i o nowe powołania. Kustosz Jasnej Góry zauważa, że „gdybyśmy tyle czasu ile spędzamy na narzekaniu na kapłanów poświęcili na modlitwę, to mielibyśmy samych świętych księży”. Dziś w Niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczyna się w Polsce Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Na Jasnej Górze rodzi i kształtuje się niejedno powołanie.
Bp Tadeusz Lityński wydał komunikat ws. święceń diakonatu i prezbiteratu
Podczas niedzielnych Mszy św. 8 maja odczytany został w kościołach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej komunikat bpa Tadeusza Lityńskiego w sprawie święceń diakonatu i prezbiteratu.
Ciechanów: I Pielgrzymka Chorych i Niepełnosprawnych diecezji płockiej
Do parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie pielgrzymowali wierni w I Pielgrzymce Chorych i Niepełnosprawnych diecezji płockiej. Zorganizował ją ks. mgr Jakub Kępczyński, diecezjalny duszpasterz Apostolstwa Chorych. Gościem pielgrzymki był ks. dr Wojciech Bartoszek, krajowy duszpasterz Apostolstwa Chorych: – Chory może przy-jąć i ofiarować swoje cierpienie dla ratowania dusz grzeszników – powiedział duchowny ze Śląska.
Nowa Sól – VIII Bieg do Pustego Grobu
Ponad 500 uczestników z całej Polski stanęło w Poniedziałek Wielkanocny na starcie Biegu do Pustego Grobu. W tym roku patronem 10 km biegi organizowanego przez nowosolskich kapucynów był św. Józef.
Bp Milewski: miłość do Boga motywuje do dawania świadectwa życia
O tym, że miłość do Boga motywuje do odwagi i dawania świadectwa życia, co pokazał św. Stanisław Biskup i Męczennik, powiedział bp Mirosław Milewski w parafii Lekowo, której patronuje ten święty. Biskup przewodniczył Mszy św. w dzień odpustu tej wspólnoty parafialnej.


