Diecezje
Kielce – nowe zasady wydawania żywności dla Ukraińców
Od 4 maja Punkt Pomocy Humanitarnej dla osób z Ukrainy przy ul. Paderewskiego nie będzie wydawał artykułów żywnościowych. Otrzymać je można jedynie w dwóch miejscach w Kielcach – przy ul. Turystycznej oraz Wiśniowej, który prowadzi Caritas kielecka.
Siedlce: projekt Caritas dla seniorów 60+
„Seniorze odkryj swoje Siedlce na nowo” to tytuł projektu, który jest realizowany przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Zadanie skierowane jest do mieszkańców Siedlec powyżej 60. roku życia i współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Siedlce. Organizacja informuje o wolnych miejscach i zaprasza do wzięcia udziału.
W Kielcach trwają obchody Święta Flagi
Msza św. u kapucynów i złożenie wiązanek przy pomniku powstańców listopadowych, capstrzyk i oficjalne uroczystości na Rynku złożyły się na obchody Dnia Święta Flagi Rzeczypospolitej.
Niedziela Biblijna w sanktuarium w Licheniu
1 maja w bazylice licheńskiej obchodzono Niedzielę Biblijną. Za wstawiennictwem św. Józefa, Rzemieślnika modlono się w intencji pracujących. Modlitwą ogarniano także młodzież, która przystąpi w najbliższych dniach do egzaminu dojrzałości.
Kard. Dolan w Bibicach: Widzę Kościół gotowy do pomocy
„To, co widzę, sprawia, że jestem niezmiernie wdzięczny” – mówił ks. kad. Timothy Dolan w Bibicach (woj. małopolskie), gdzie spotkał się z uchodźcami z Ukrainy, przy pomocy którym polska sekcja PKWP współpracuje z miejscową parafią.
Główne obchody Roku Jubileuszowego 200 -lecia Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie
Kościół tarnowski dziękuje dziś za 200 lat Wyższego Seminarium Duchownego. Bp Andrzej Jeż przewodniczył Mszy św. w seminaryjnej kaplicy, zorganizowano także ogólnopolską konferencję historyczną. W tarnowskim WSD kształci się 97 alumnów.
Wkrótce uroczystości pogrzebowe biskupa Adama Lepy
Uroczystości pogrzebowe śp. Bp. Adama Lepy odbędą się 6 i 7 maja br. Bp Lepa, biskup pomocniczy senior archidiecezji łódzkiej zmarł opatrzony świętymi sakramentami w środę 27 2022r. w 84 roku życia, 60 roku kapłaństwa i 34 roku biskupstwa.
Wyruszyła piesza pielgrzymka Ruchu Trzeźwości do Rokitna
Po porannej Mszy św. 2 maja w katedrze Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gorzowie Wielkopolskim wyruszyła piesza pielgrzymka Ruchu Trzeźwości do sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie.
Otwarto nowe Sanktuarium św. Józefa
„Sanktuarium jest najlepszym miejscem formacji sumień, tak, aby bardziej słuchać Boga niż ludzi” – powiedział bp Jan Wątroba podczas Mszy św. w nowoutworzonym Sanktuarium św. Józefa w Rzeszowie.
Mniejszość ormiańska tematem spotkania w synagodze w Chmielniku
Mniejszość ormiańska w Polsce była tematem spotkania z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim, które 1 maja odbyło się w synagodze w Chmielniku, przy bardzo dużym zainteresowaniu publiczności.


