Diecezje
Płoccy wierni pielgrzymowali do miejsca kultu św. Joanny Beretty Molli
Wierni płockich parafii pielgrzymowali pieszo do miejsca kultu św. Joanny Beretty Molli w parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Płocku – Imielnicy. Wspólnie modlono się za rodziny, a także w intencji pokoju w Ukrainie. – Jesteśmy za „Ewangelią Życia” – podkreślił ks. dr Wojciech Kućko, diecezjalny duszpasterz rodzin.
Pielgrzymi ewangelizowali w parku oliwskim
Pielgrzymi z Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki nie tylko co roku podążają na Jasną Górę. W niedzielę podjęli również trud ewangelizacji w parku Oliwskim. Tym samym rozpoczęli duchowe przygotowania do jubileuszowej, 40. pielgrzymki, która latem wyruszy do Matki Bożej Częstochowskiej.
Abp Ryś zamknął drzwi święte w łódzkiej katedrze
W łódzkiej katedrze św. Stanisława Kostki odbyły się uroczystości związane z zakończeniem jubileuszu 100- lecia Diecezji Łódzkiej. Mszy Świętej połączonej z zamknięciem drzwi świętych przewodniczył metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś. Na zakończenie Mszy św. poinformował o projekcie wybudowania kilkunastu domów dla uchodźców z Ukrainy i zachęcił wszystkich do włączenia się w to dzieło.
Sakrament pokuty tematem spotkania formacyjnego dla kapłanów w Górce Klasztornej
„Współczesny kontekst sprawowania sakramentu pokuty” oraz „Sytuacje spotykane w konfesjonale” – to tematy wykładów o. prof. Andrzeja Derdziuka OFMCap, które zostały zaprezentowane podczas spotkania dla kapłanów w ramach „formacji stałej”, które odbywało się w Górce Klasztornej.
Licheń. Solidarność drogą pokoju
Po dwóch latach nieobecności spowodowanych pandemią, w dniach 23-24 kwietnia w Licheniu odbyła się XXI Ogólnopolska Pielgrzymka Niezależnego Samorządowego Związku Zawodowego „Solidarność”. W spotkaniu pod hasłem: „Matko Miłości obdarz nas pokojem” udział wzięli przedstawiciele związku z całego kraju należący do różnych zawodów, m.in.: górnicy, energetycy, stoczniowcy, hutnicy czy kolejarze.
Obchody „Dnia Dobra” z Caritas w Bielsku-Białej
Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczęły się 24 kwietnia w dwóch miejscach jednocześnie – w Bielskim Centrum Kultury w Bielsku-Białej oraz w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu – patronalne obchody diecezjalnej Caritas. Tym razem, po raz pierwszy w historii, pod nazwą „Dzień Dobra”. „Było to radosne świętowanie Niedzieli Bożego Miłosierdzia, a jednocześnie także święto największej charytatywnej organizacji pozarządowej w Polsce.
Bp Nitkiewicz: Boże Miłosierdzie jest nadzieją świata
Nie traćmy nigdy nadziei, gdyż Boże Miłosierdzie jest nadzieją świata – mówił bp Krzysztof Nitkiewicz 24 kwietnia w Stalowej Woli. Po zakończeniu Eucharystii odbył się koncert muzyczny i zbierane były datki na rzecz ofiar wojny w Ukrainie.
Caritas Archidiecezji Poznańskiej świętowała „Dzień Dobra”
Dwa tysiące osób uczestniczyło w Niedzielę Bożego Miłosierdzia w obchodach patronalnego święta Caritas, obchodzonego w tym roku jako „Dzień Dobra”. Wydarzenie modlitewno-muzyczne, połączone z wręczeniem wyróżnień osobom i instytucjom szczególnie zaangażowanym w charytatywne dzieła, odbyło się w kościele pw. Nawiedzenia NMP w Poznaniu.
Caritas Archidiecezji Gdańskiej dziękuje wolontariuszom
W piątkowy wieczór aula św. Jana Pawła II w Gdańsku – Oliwie wypełniła się wolontariuszami i osobami, które dotychczas angażowały się w pomoc Ukrainie poprzez udział w licznych akcjach i projektach organizowanych przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Koncert uświetnił Gdański Chór Gospel. W programie nie zabrakło również loterii z nagrodami, prezentacji form wolontariatu i poczęstunku.
Myślibórz: setki wiernych na Święcie Miłosierdzia
Setki wiernych przybyły 24 kwietnia do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Myśliborzu w diecezji szczecińsko – kamieńskiej. Wypraszanie łask z okazji przypadającego święta Miłosierdzia rozpoczęło się w przeddzień, czuwaniem modlitewnym przed Najświętszym Sakramentem i Mszą św. o północy. Pielgrzymi przybyli m.in. z Lublina, Szczecina i Gorzowa Wielkopolskiego.


