Diecezje

25 kwietnia 2022 | 14:42

Płoccy wierni pielgrzymowali do miejsca kultu św. Joanny Beretty Molli

Wierni płockich parafii pielgrzymowali pieszo do miejsca kultu św. Joanny Beretty Molli w parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Płocku – Imielnicy. Wspólnie modlono się za rodziny, a także w intencji pokoju w Ukrainie. – Jesteśmy za „Ewangelią Życia” – podkreślił ks. dr Wojciech Kućko, diecezjalny duszpasterz rodzin.

25 kwietnia 2022 | 13:28

Pielgrzymi ewangelizowali w parku oliwskim

Pielgrzymi z Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki nie tylko co roku podążają na Jasną Górę. W niedzielę podjęli również trud ewangelizacji w parku Oliwskim. Tym samym rozpoczęli duchowe przygotowania do jubileuszowej, 40. pielgrzymki, która latem wyruszy do Matki Bożej Częstochowskiej.

25 kwietnia 2022 | 13:24

Abp Ryś zamknął drzwi święte w łódzkiej katedrze

W łódzkiej katedrze św. Stanisława Kostki odbyły się uroczystości związane z zakończeniem jubileuszu 100- lecia Diecezji Łódzkiej. Mszy Świętej połączonej z zamknięciem drzwi świętych przewodniczył metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś. Na zakończenie Mszy św. poinformował o projekcie wybudowania kilkunastu domów dla uchodźców z Ukrainy i zachęcił wszystkich do włączenia się w to dzieło.

25 kwietnia 2022 | 13:17

Sakrament pokuty tematem spotkania formacyjnego dla kapłanów w Górce Klasztornej

„Współczesny kontekst sprawowania sakramentu pokuty” oraz „Sytuacje spotykane w konfesjonale” – to tematy wykładów o. prof. Andrzeja Derdziuka OFMCap, które zostały zaprezentowane podczas spotkania dla kapłanów w ramach „formacji stałej”, które odbywało się w Górce Klasztornej.

25 kwietnia 2022 | 12:30

Licheń. Solidarność drogą pokoju

Po dwóch latach nieobecności spowodowanych pandemią, w dniach 23-24 kwietnia w Licheniu odbyła się XXI Ogólnopolska Pielgrzymka Niezależnego Samorządowego Związku Zawodowego „Solidarność”. W spotkaniu pod hasłem: „Matko Miłości obdarz nas pokojem” udział wzięli przedstawiciele związku z całego kraju należący do różnych zawodów, m.in.: górnicy, energetycy, stoczniowcy, hutnicy czy kolejarze.

25 kwietnia 2022 | 12:28

Obchody „Dnia Dobra” z Caritas w Bielsku-Białej

Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpoczęły się 24 kwietnia w dwóch miejscach jednocześnie – w Bielskim Centrum Kultury w Bielsku-Białej oraz w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu – patronalne obchody diecezjalnej Caritas. Tym razem, po raz pierwszy w historii, pod nazwą „Dzień Dobra”. „Było to radosne świętowanie Niedzieli Bożego Miłosierdzia, a jednocześnie także święto największej charytatywnej organizacji pozarządowej w Polsce.

25 kwietnia 2022 | 11:39

Bp Nitkiewicz: Boże Miłosierdzie jest nadzieją świata

Nie traćmy nigdy nadziei, gdyż Boże Miłosierdzie jest nadzieją świata – mówił bp Krzysztof Nitkiewicz 24 kwietnia w Stalowej Woli. Po zakończeniu Eucharystii odbył się koncert muzyczny i zbierane były datki na rzecz ofiar wojny w Ukrainie.

25 kwietnia 2022 | 09:44

Caritas Archidiecezji Poznańskiej świętowała „Dzień Dobra”

Dwa tysiące osób uczestniczyło w Niedzielę Bożego Miłosierdzia w obchodach patronalnego święta Caritas, obchodzonego w tym roku jako „Dzień Dobra”. Wydarzenie modlitewno-muzyczne, połączone z wręczeniem wyróżnień osobom i instytucjom szczególnie zaangażowanym w charytatywne dzieła, odbyło się w kościele pw. Nawiedzenia NMP w Poznaniu.

25 kwietnia 2022 | 09:26

Caritas Archidiecezji Gdańskiej dziękuje wolontariuszom

W piątkowy wieczór aula św. Jana Pawła II w Gdańsku – Oliwie wypełniła się wolontariuszami i osobami, które dotychczas angażowały się w pomoc Ukrainie poprzez udział w licznych akcjach i projektach organizowanych przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Koncert uświetnił Gdański Chór Gospel. W programie nie zabrakło również loterii z nagrodami, prezentacji form wolontariatu i poczęstunku.

25 kwietnia 2022 | 09:09

Myślibórz: setki wiernych na Święcie Miłosierdzia

Setki wiernych przybyły 24 kwietnia do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Myśliborzu w diecezji szczecińsko – kamieńskiej. Wypraszanie łask z okazji przypadającego święta Miłosierdzia rozpoczęło się w przeddzień, czuwaniem modlitewnym przed Najświętszym Sakramentem i Mszą św. o północy. Pielgrzymi przybyli m.in. z Lublina, Szczecina i Gorzowa Wielkopolskiego.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.