Diecezje
Kielce: rekolekcje powołaniowe w Wyższym Seminarium Duchownym
Za udane organizatorzy i uczestnicy uznają dotyczące odwagi w głoszeniu Chrystusa, rekolekcje powołaniowe dla młodych mężczyzn, które trwały od 22 do 24 kwietnia. Wzięło w nich udział dziewięciu uczestników z różnych stron diecezji.
Ponad 100 tys. pielgrzymów modliło się w Łagiewnikach
Tysiące wiernych z kraju i ze świata przybyło do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, by po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią modlić się w Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Tegoroczne obchody święta odbywały się pod hasłem „Miłosierdzie źródłem nadziei”.
Kraków-Łagiewniki: modlitwa o pokój w Godzinie Miłosierdzia
Tysiące wiernych z kraju i ze świata zgromadziło się w Godzinie Miłosierdzia w łagiewnickim sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach podczas niedzielnych obchodów święta Miłosierdzia. Pielgrzymi modlili się o dar pokoju i pojednania we współczesnym świecie. Od wczorajszego wieczoru w łagiewnickim sanktuarium modliło się ok. 80 tys. czcicieli Bożego Miłosierdzia z Polski i zagranicy.
Bp Libera: prawdziwym DNA Boga jest miłosierdzie
Na objawionym w Płocku obliczu Jezusa jaśnieje prawda, że prawdziwym DNA Boga jest miłosierdzie. Zbawiciel przyszedł, by obdarować świat Jego miłosierną miłością – powiedział bp Piotr Libera w Święto Bożego Miłosierdzia w Płocku. W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia – miejscu pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego – sprawował ją dziękczynnie za dar Bożego miłosierdzia oraz w intencji pokoju w Ukrainie.
Abp Jędraszewski w parafii Miłosierdzia Bożego w Nowym Prokocimiu
Ilekroć będziecie przekraczać bramy tej świątyni, wiedzcie: wchodzicie w szczególny krąg Bożego miłosierdzia – Bożej miłości, która pragnie dźwigać każdego człowieka w górę, po to, by nie żyć już codziennością i nie tylko płakać nad trudnościami codzienności, ale by wznosić oczy ku górze, gdzie króluje nasz Pan Jezus Chrystus – mówił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski w czasie konsekracji kościoła w parafii Miłosierdzia Bożego w Nowym Prokocimiu.
Abp Guzdek: daru miłosierdzia nie można zatrzymywać w sobie i dla siebie
„Poczujmy się posłani i nieśmy prawdę o Bożym miłosierdziu całemu światu. Dawajmy świadectwo, że wiara bez uczynków miłosiernych jest martwa. Tak bardzo tego potrzeba w dzisiejszym świecie, w którym jest tyle zła, wrogości i nienawiści. To od nas zależy, jakie będzie jutro tego świata – od każdej i każdego z nas. Przemiana świata zaczyna się tu i teraz i zależy od nas” – mówił abp Józef Guzdek podczas Mszy św. w białostockim Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie spoczywają relikwie Apostoła Bożego Miłosierdzia, bł. ks. Michała Sopoćki.
Ostrów Wielkopolski: bp Bryl przewodniczył Mszy św. na zakończenie tryptyku „Jak wygrać życie”
Wygrać życie to nie zatrzymać się tylko na sobie, na swoich potrzebach, swoich pragnieniach, swoich przeżyciach, ale wyjść ku drugiemu człowiekowi – mówił biskup kaliski Damian Bryl na zakończenie tryptyku „Jak wygrać życie?”, który od piątku do niedzieli odbywał się w hali Arena w Ostrowie Wielkopolskim.
Abp Szal: jesteśmy powołani, aby świadczyć Boże Miłosierdzie
Uświadamiamy sobie dzisiaj, że jesteśmy powołani po pierwsze, żeby skorzystać z Bożego Miłosierdzia, ale także aby to miłosierdzie świadczyć innym – powiedział abp Adam Szal w Niedzielę Miłosierdzia Bożego podczas Eucharystii na rozpoczęcie XVII Ogólnopolskiej i XXVIII Podkarpackiej Parady Straży Grobowych „Turki 2022” w Tryńczy na Podkarpaciu.
Bp Przybylski: lekarstwem na chory i poraniony świat jest Boże Miłosierdzie
Zraniony świat szuka jakiegoś ratunku, rozwiązania i lekarstwa, i intuicyjnie czuje, że miłosierdzie to jest ta Boska tabletka – mówił w homilii biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej Andrzej Przybylski, który 24 kwietnia przewodniczył Mszy św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Częstochowie, w Dolinie Miłosierdzia. Przed Mszą św. bp Przybylski przewodniczył modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia.
Diecezja sandomierska: rozpoczęły się dekanalne obchody Kongresu Eucharystycznego
W Niedzielę Miłosierdzia Bożego w diecezji sandomierskiej rozpoczęły się dekanalne obchody Kongresu Eucharystycznego, którym towarzyszy hasło: „To jest Ciało Moje za życie świata”.


