Diecezje

23 kwietnia 2022 | 22:15

Bp Wętkowski w Gnieźnie: kryzys to nie czas rozpaczy, ale nowych możliwości

„Strategią kard. Stefana Wyszyńskiego nie było narzekanie, ubolewanie, płacz nad tym, co utracone, ale wyjście do przodu, szukanie nowego oblicza Kościoła” – mówił bp Krzysztof Wętkowski podczas sobotnich nieszporów rozpoczynających dwudniowy odpust ku czci św. Wojciecha w Gnieźnie. W tym roku odbywa się on w łączności z inauguracją nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w archidiecezji gnieźnieńskiej oraz ogólnopolskim dziękczynieniem za beatyfikację Prymasa Tysiąclecia.

23 kwietnia 2022 | 22:15

Prymas Polski: Matko Pokoju, spójrz na wszystkie ofiary wojny

„Spójrz Matko na zalęknione i rozdzielone rodziny, na osoby starsze, na łzy uciekających i przerażonych dzieci. Ty znasz wszystkie nasze niepokoje. Pomóż nam przeżyć ten niespokojny czas z ufnością i wiarą” – mówił abp Wojciech Polak witając w Gnieźnie Matkę Bożą rozpoczynającą peregrynację po archidiecezji gnieźnieńskiej w znaku Jej Jasnogórskiego Wizerunku.

23 kwietnia 2022 | 21:23

Kalisz: Wspólnota Sióstr Uczennic Krzyża modliła się u św. Józefa

– Jesteście wezwane, aby we współczesnym świecie świadczyć, że Jezus żyje – mówił biskup kaliski Damian Bryl, który w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu przewodniczył Mszy św. z okazji 40. rocznicy istnienia Wspólnoty Sióstr Uczennic Krzyża.

23 kwietnia 2022 | 20:32

Uroczystości pogrzebowe Karoliny Kaczorowskiej, żony ostatniego Prezydenta RP na uchodźstwie

Uroczystości pogrzebowe Karoliny Kaczorowskiej, małżonki ostatniego Prezydenta RP na uchodźstwie odbyły się dziś w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Mszy św. z udziałem prezydenta RP Andrzeja Dudy, przewodniczył kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski. Homilię wygłosił biskup polowy Wiesław Lechowicz, wieloletni duszpasterz Polaków poza granicami kraju. Po zakończonej Eucharystii urna z prochami Karoliny Kaczorowskiej została złożona w Panteonie Wielkich Polaków.

23 kwietnia 2022 | 20:24

Poznań: Ogólnopolskie Forum Akademickie

Forum akademickie dla duszpasterzy i studentów z całej Polski odbywa się w Poznaniu w dniach 22-24 kwietnia. „Dyskutujemy, integrujemy się, wymieniamy się doświadczeniami w bardzo przyjaznej atmosferze” – podsumowuje spotkanie ks. Radosław Rakowski, duszpasterz akademicki z Poznania.

23 kwietnia 2022 | 19:44

Jasna Góra: Rozpoczęcie sezonu karawaningowego

Każdego dnia pokonują tysiące kilometrów, na czterech kołach zwiedzają świat. Dziś na Jasnej Górze proszą o pomyślny i bezpieczny rok. Członkowie, sympatycy i pasjonaci karawaningów i podróży z przyczepą spotkali się podczas dwudniowej, 9. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Karawaningowej.

23 kwietnia 2022 | 19:43

Złoty jubileusz Instytutu Świeckiego Ochotniczek Księdza Bosko

Przedstawicielki Instytutu Świeckiego Ochotniczek Księdza Bosko dziękowały na Jasnej Górze za 50 lat działalności w Polsce. Salezjański charyzmat kobiety realizują w świeckiej codzienności, pracując w różnych zawodach i środowiskach. Mszy św. przewodniczył bp Jacek Kiciński, przewodniczący Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego.

23 kwietnia 2022 | 18:39

Abp Ryś o szczególnej misji małżonków

Wasze posłanie, małżonkowie, jest w charakterze znaku ludzi, którzy dają świadectwo. Nie wygłaszają teorii tylko to, co tu mówi Piotr i Jan – cośmy widzieli i słyszeli! Gdzieście to widzieli? W swoim życiu. Gdzieście to słyszeli? W swoim domu. Od swojego męża, od swojej żony, od swoich dzieci – tłumaczył abp Grzegorz Ryś.

23 kwietnia 2022 | 18:34

Sandomierz: spotkanie wielkanocne dla uchodźców z Ukrainy

Spotkanie świąteczne, w którym uczestniczyło 120 uchodźców z Ukrainy, zorganizowała dziś Caritas Diecezji sandomierskiej tuż przed świętami wielkanocnymi dla chrześcijan obrządków wschodnich, 23 kwietnia w Sandomierzu. Spotkanie, które odbyło się w refektarzu Wyższego Seminarium Duchownego rozpoczęło się tradycyjnie od modlitwy, w języku polskim i ukraińskim.

23 kwietnia 2022 | 18:34

Gniezno: młodzież pielgrzymowała do grobu św. Wojciecha

Po dwuletnie przerwie ponownie odbyła się pielgrzymka młodych do grobu patrona św. Wojciecha. Cześć grup przybyła pieszo z parafii, część pielgrzymowała najpierw do źródeł chrzcielnych Polski na Ostrowie Lednickim i stamtąd, szlakiem Ottona III, przyszła do Gniezna. Z młodymi modlił się biskup pomocniczy lubelski Adam Bab.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.