Diecezje
Tryptyk „Jak wygrać życie?” w Ostrowie Wielkopolskim
S. Anna Pudełko, ks. Teodor Sawielewicz, Rafał Piech będą gośćmi tryptyku „Jak wygrać życie?” – diecezjalnego wydarzenia, które odbędzie się w dniach 22-24 kwietnia w hali Arena w Ostrowie Wielkopolskim. Tryptyk to trzy dni spotkań, rozmów i modlitwy. Wydarzenie zakończy Msza św. pod przewodnictwem bpa Damiana Bryla i Wieczór Uwielbienia.
Biskupia żonglerka – ewangelizacja na TikToku
Ja będę podbijał piłkę i tyle razy, ile podbiję, macie odmówić „zdrowaśkę” w intencji powołań – mówi do młodych bp Stanisław Jamrozek na filmiku ks. Sebastiana Picura w serwisie TikTok po czym ubrany w biskupią sutannę, piuskę i z krzyżem pektoralnym na piersiach podbija piłkę ponad pięćdziesiąt razy.
Kraków: Róża dla Jezusa Miłosiernego (zapowiedź)
Diecezjalna Diakonia Miłosierdzia Archidiecezji Krakowskiej w sobotę 23 kwietnia organizuje akcję Róża dla Jezusa Miłosiernego. Wielkanocnym tańcem na Rynku Głównym, modlitwą i wręczaniem róż chcą zaprosić do uczczenia Święta Bożego Miłosierdzia przypadającego w niedzielę.
Kapituła Inspektorialna Salezjanów
W dniach 19-23 kwietnia 2022, salezjanie Inspektorii św. Stanisława Kostki z siedzibą w Warszawie, gromadzą się w Porszewicach koło Łodzi na Kapitule Inspektorialnej. Temat spotkania brzmi: Uczynić nasze życie „Salezjańskim sakramentem” obecności.
O teologii pokoju św. Augustyna – polskie wydanie doktoratu ks. Stanisława Budzika
Książkę “Doctor Pacis. Teologia pokoju Świętego Augustyna” autorstwa ks. Stanisława Budzika opublikowały właśnie wspólnym nakładem Wydawnictwo KUL i Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej Gaudium. Książka uchodząca za udane wprowadzenie do całości myślenia św. Augustyna – jednego z ojców Kościoła – jest jest tłumaczeniem rozprawy doktorskiej obecnego arcybiskupa metropolity lubelskiego.
Abp Ryś do maturzystów: Trzeba dać się pociągnąć prawdzie!
– Przed wami jest, jak to mówią, najważniejszy egzamin w życiu. Zdawałem w swoim życiu wiele egzaminów – maturę pamiętam! To jest ważny egzamin! Poznajecie wiele prawd, ale ten tekst z Dziejów Apostolskich mówi: nie wystarczy poznać prawdę, trzeba jeszcze prawdzie dać się pociągnąć – mówił metropolita łódzki.
Kielce: kościoły, cerkwie i inne zabytki – na trasie spacerów edukacyjnych dla Ukraińców
Uchodźcy z Ukrainy poznają zabytki i ważne miejsca w Kielcach oraz historię miasta pod kierunkiem pracowników Muzeum Historii Kielc, a pierwsze spotkanie już 23 kwietnia.
Katowice: Abp Skworc spotkał się z członkami Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii
Abp Wiktor Skworc spotkał się dziś na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach z członkami Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (GZM). W jego skład wchodzi 41 gmin województwa śląskiego. Witając zebranych na wielkanocnym spotkaniu metropolita katowicki przypomniał, że Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia obchodzi w tym roku pięciolecie działalności.
Płockie Dni Pastoralne: Kościół na Mazowszu po pandemii i w dobie procesu synodalnego
„Kościół na Mazowszu po doświadczeniu pandemii i w dobie procesu synodalnego” – pod takim hasłem w dniach 20-21 kwietnia odbędą się Płockie Dni Pastoralne. Kościół płocki wraca do tych spotkań po przerwie spowodowanej pandemią. Wykłady dla księży i liderów świeckich będą miały miejsce w NovymKinie Przedwiośnie w Płocku.
Bogaty program odpustu św. Wojciecha w Gnieźnie
W najbliższy weekend 23 i 24 kwietnia Gniezno przeżywać będzie doroczne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha, głównego patrona Polski. W tym roku będą one połączone z inauguracją nawiedzenie kopii Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w archidiecezji gnieźnieńskiej oraz ogólnopolskim dziękczynieniem za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego.


