Diecezje

19 kwietnia 2022 | 20:39

Kielce: kościoły, cerkwie i inne zabytki – na trasie spacerów edukacyjnych dla Ukraińców

Uchodźcy z Ukrainy poznają zabytki i ważne miejsca w Kielcach oraz historię miasta pod kierunkiem pracowników Muzeum Historii Kielc, a pierwsze spotkanie już 23 kwietnia.

19 kwietnia 2022 | 20:36

Katowice: Abp Skworc spotkał się z członkami Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii

Abp Wiktor Skworc spotkał się dziś na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach z członkami Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (GZM). W jego skład wchodzi 41 gmin województwa śląskiego. Witając zebranych na wielkanocnym spotkaniu metropolita katowicki przypomniał, że Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia obchodzi w tym roku pięciolecie działalności.

19 kwietnia 2022 | 20:10

Płockie Dni Pastoralne: Kościół na Mazowszu po pandemii i w dobie procesu synodalnego

„Kościół na Mazowszu po doświadczeniu pandemii i w dobie procesu synodalnego” – pod takim hasłem w dniach 20-21 kwietnia odbędą się Płockie Dni Pastoralne. Kościół płocki wraca do tych spotkań po przerwie spowodowanej pandemią. Wykłady dla księży i liderów świeckich będą miały miejsce w NovymKinie Przedwiośnie w Płocku.

19 kwietnia 2022 | 19:13

Bogaty program odpustu św. Wojciecha w Gnieźnie

W najbliższy weekend 23 i 24 kwietnia Gniezno przeżywać będzie doroczne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha, głównego patrona Polski. W tym roku będą one połączone z inauguracją nawiedzenie kopii Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w archidiecezji gnieźnieńskiej oraz ogólnopolskim dziękczynieniem za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego.

19 kwietnia 2022 | 17:58

Pielgrzymka maturzystów archidiecezji łódzkiej na Jasną Górę

O tym, że spotkanie z Prawdą w Jezusie Chrystusie nigdy nie jest obojętne, pociąga za sobą miłość i domaga się Jej głoszenia i świadectwa mówił do maturzystów arch. łódzkiej abp Grzegorz Ryś. Młodym towarzyszył temat o „Poszukiwaniu szczęścia”. W rytmie hip-hopowym było o nadziei i miłości, o tym, że nie warto iść na skróty, a trzeba powalczyć o niebo. Muzyczne świadectwo dał zespół Full Power Spirit.

19 kwietnia 2022 | 17:56

Bp Greger: pozwólmy się Jezusowi prowadzić

„Pozwólmy się Jezusowi prowadzić i zachowajmy właściwą postawę w spotkaniu ze Zmartwychwstałym” – zaapelował bp Piotr Greger podczas Eucharystii 19 kwietnia w klasztorze Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstanek w Kętach na Podbeskidziu. W miejscu, gdzie w 1891 r. bł. Celina Borzęcka otworzyła pierwszy na ziemiach polskich dom zakonny zmartwychwstanek, duchowny powtórzył, że zmartwychwstanie Jezusa wszystko zmienia i jest początkiem nowej rzeczywistości. „My wszyscy musimy tę nowość poznać, zaakceptować ją i nauczyć się w niej funkcjonować” – stwierdził.

19 kwietnia 2022 | 15:57

Marsz Pamięci Śladem Pomników Getta warszawskiego

Po spowodowanej pandemią przerwie, 24 kwietnia 2022 r. odbędzie się Marsz Pamięci Śladem Pomników Getta warszawskiego. Na wydarzenie zaprasza Polska Rada Chrześcijan i Żydów. Początek o godz. 16.00 przy Pomniku Bohaterów Getta, przy ul. Zamenhofa w Warszawie.

19 kwietnia 2022 | 15:52

Msza św. w intencji żołnierzy i pracowników DGW

Z okazji święta Dowództwa Garnizonu Warszawa (DGW) w katedrze polowej Wojska Polskiego sprawowana była Msza św., w intencji żołnierzy i pracowników stołecznego garnizonu. Eucharystii przewodniczył ks. ppłk Radosław Michnowski, dziekan Wojsk Obrony Terytorialnej. Święto DGW zostało ustanowione na pamiątkę powołania pierwszej władzy wojskowej w Warszawie, co miało miejsce podczas insurekcji warszawskiej (17–18 kwietnia 1794).

19 kwietnia 2022 | 15:50

Koncert „Arki Noego” z okazji „Dnia Dobra”

Koronka do Miłosierdzia Bożego, wielbienie w wykonaniu poznańskich muzyków pod przewodnictwem Poldka Twardowskiego, koncert „Arki Noego” oraz uroczyste wręczenie wyróżnień osobom i instytucjom szczególnie zaangażowanym w charytatywne dzieła – to wydarzenia organizowane w ramach obchodów patronalnego święta Caritas, obchodzonego 24 kwietnia, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. W tym roku będzie ono przeżywane jako „Dzień Dobra”.

19 kwietnia 2022 | 15:24

Wielkanoc z osobami bezdomnymi w diecezji rzeszowskiej

Przed Świętami Wielkanocnymi Caritas diecezji rzeszowskiej przekazała potrzebującym ponad 1000 paczek z żywnością. Caritas troszczy się nie tylko o ciało, ale także o duszę. Wyrazem tej troski było zorganizowanie spowiedzi przedświątecznej oraz obchodów Triduum paschalnego dla osób bezdomnych.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.