Diecezje
Bp Andrzej Czaja: Mężne świadectwo o Zmartwychwstaniu jest naszym zadaniem
Procesji rezurekcyjnej i Mszy św. w opolskiej katedrze przewodniczył bp Andrzej Czaja. – Dawajmy świadectwo o zmartwychwstaniu Jezusa swoim życiem – zachęcał biskup opolski.
Ciekoty: bp Marian Florczyk na Żeromszczyźnie poświęcił koszyczki ze święconką
Po dwóch latach przerwy wróciło bardzo lubiane przez mieszkańców Kielc i Gór Świętokrzyskich wielkosobotnie wydarzenie – święcenie przez bp. Mariana Florczyka pokarmów na świąteczny stół przed zrekonstruowanym dworem Stefana Żeromskiego w Ciekotach.
Bp Florczyk: autentyczna radość wypływa ze źródła Boskiego
Autentyczna radość wypływa ze źródła Boskiego, ale trzeba pochylić się nad pustym grobem Jezusa i krzyknąć „Nie ma go tu!”. Trzeba oczyma duszy zobaczyć miejsce radości i nadziei – mówił bp Marian Florczyk podczas uroczystej Sumy w kieleckiej bazylice, w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.
Abp Skworc: Bądźmy ludźmi Paschy i Wielkanocy
– Bądźmy ludźmi Paschy i Wielkanocy – powiedział w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego abp Wiktor Skworc w homilii podczas sprawowanej przez niego Mszy w katedrze Chrystusa Króla.
Poznańska Caritas przygotowała śniadanie wielkanocne dla 1300 osób
Tysiąc trzysta paczek z tradycyjnymi wielkanocnymi potrawami przygotowała Caritas Archidiecezji Poznańskiej. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, podobnie jak w ubiegłym roku, ubodzy i potrzebujący otrzymali świąteczne dania w poznańskiej jadłodajni prowadzonej przez siostry elżbietanki przy ul. Łąkowej i w jadłodajni sióstr urszulanek SJK przy ul. Taczaka
Trzeba żyć tak, by Jezus się za nas nie wstydził – mówił bp Lityński
„Zmartwychwstanie to największy cud świata” – podkreślił bp Tadeusz Lityński podczas Mszy św. w niedzielny poranek, którą odprawił w parafii pw. św. Mikołaja w Głogowie. Na tutejszej plebanii zjadł także wielkanocne śniadanie z uchodźcami z Ukrainy.
95 lat temu po raz pierwszy transmitowano Mszę świętą
95 temu w Wielkanoc – która podobnie jak w tym roku przypadała 17 kwietnia – po raz pierwszy w Polsce transmitowano z katedry poznańskiej Mszę św. przez radio. Środki społecznego przekazu do dziś pomagają, zwłaszcza ludziom chorym, uczestniczyć w ten sposób w życiu Kościoła – powiedział w orędziu wielkanocnym wyemitowanym na antenie TVP Poznań abp Stanisław Gądecki.
Procesja rezurekcyjna z widokiem na ośnieżone Tatry
Górale z parafii w Miętustwie koło Czarnego Dunajca przeszli o poranku Wielkanocnym w procesji rezurekcyjnej z widokiem na ośnieżone Tatry. Jezusa Zmartwychwstałego Podhalanie witali przy dźwiękach kapeli regionalnej.
Prawdziwy pokój może przynieść tylko Chrystus – mówił bp Chrząszcz
– Nie łudźmy się, że pokój może nam zapewnić jakieś mocarstwo, broń czy współczesny władca tego świata. To wszystko może zostać obrócone w proch – mówił bp Robert Chrząszcz w krakowskiej katedrze podkreślając, że prawdziwy pokój może przynieść tylko Chrystus. Uroczystej Mszy św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego na Wawelu przewodniczył bp Jan Zając.
Bp Orchowicz: wiara nie rodzi się z naiwnych pragnień, ale ze spotkania
„Wiara w zmartwychwstanie nie narodziła się z naiwnych pragnień, ani ze świadectwa straży, ani z pogłosek. Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa zrodziła się w pierwotnym Kościele ze spotkań z Jezusem Zmartwychwstałym” – mówił w Niedzielę Wielkanocną w katedrze gnieźnieńskiej bp Radosław Orchowicz.


