Diecezje
Podstawą wiary jest wiara w zmartwychwstanie – przypomniał bp Nitkiewicz
Musimy uwierzyć, że Pan zmartwychwstał, bez tego daremna jest nasza wiara – mówił bp Krzysztof Nitkiewicz podczas rezurekcyjnej Mszy św. w katedrze w Sandomierzu.
Bp Greger w Niedzielę Zmartwychwstania: to jedyny grób, który napełnia radością
„To jedyny grób, który nie odstrasza; który każdego roku ściąga do siebie tysiące pielgrzymów i napełnia ich serca radością” – powiedział bp Greger, który przewodniczył w bielskiej katedrze Mszy św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Biskup pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej podkreślił, że Chrystusowy grób „jest świadkiem największego cudu w dziejach ludzkości, faktu zmartwychwstania”.
Bp Pindel: jak powstać z martwych z Jezusem
„Życie z Chrystusem jest żywym świadectwem wiary i kolejnym sposobem głoszenia Chrystusowego zmartwychwstania” – podkreślił bp Roman Pindel podczas Mszy św. celebrowanej w Niedzielę Wielkanocną w żywieckiej konkatedrze. Duchowny zaznaczył, że ten, kto uwierzył w Jezusa, „układa swoje życie według zamiarów i darów Chrystusowych”.
Abp Wojda: Zmartwychwstały Chrystus potrzebuje dzisiaj naszego serca
– Zmartwychwstały Chrystus potrzebuje dzisiaj naszego serca, naszej mowy i naszych nóg, aby wieść o Zmartwychwstaniu zanieść innym – powiedział abp Tadeusz Wojda. Metropolita gdański przewodniczył w archikatedrze oliwskiej Mszy św. rezurekcyjnej. Po raz pierwszy od dwóch lat odbyła się rezurekcyjna procesja.
Abp Guzdek zachęcił do budowania przyszłości ze Zmartwychwstałym
„Zasadniczym przesłaniem świąt Zmartwychwstania Pańskiego jest wezwanie do zamykania kolejnych rozdziałów naszego życia i pisania nowych, razem ze zmartwychwstałym Jezusem” – mówił abp Józef Guzdek w podczas Mszy św. Zmartwychwstania Pańskiego w białostockiej archikatedrze. Po Eucharystii metropolita białostocki w towarzystwie osób samotnych i potrzebujących zjadł wielkanocne śniadanie.
Bp Tomasik: chrześcijaństwo to zwycięstwo nad złem, grzechem i śmiercią!
– Dziękujemy za przepiękny wymiar chrześcijaństwa, którym jest zwycięstwo nad złem, grzechem i śmiercią! – mówił biskup-senior Henryk Tomasik, podczas Mszy świętej rezurekcyjnej w kościele św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Radomiu.
Abp Depo na Jasnej Górze: wołamy „Panie, zmiłuj się!”
– Dzisiaj wobec kolejnego wyprowadzania Chrystusa z życia i wartościowań spraw człowieka poprzez wojnę na Ukrainie wołamy: Panie zmiłuj się! – mówił na Jasnej Górze podczas Mszy św. rezurekcyjnej abp Wacław Depo. O poranku metropolita częstochowski poprowadził tradycyjną procesję rezurekcyjną po Wałach, szlakiem bohaterskiego obrońcy klasztoru, o. Kordeckiego.
Bp Jeż: zmartwychwstały Chrystus zaprasza nas, abyśmy nigdy nie tracili nadziei
„W tych mrocznych miesiącach gdy patrzymy czym jest dramat wojny, zwłaszcza teraz zmartwychwstały Chrystus zaprasza nas, abyśmy nigdy nie tracili nadziei” – powiedział w Wielkanoc biskup tarnowski Andrzej Jeż podczas Mszy św. w bazylice katedralnej w Tarnowie. Rano biskup zjadł wielkanocne śniadanie razem z uchodźcami, którzy przebywają w Błoniu w domu formacyjnym Wyższego Seminarium Duchownego.
Kard. Nycz porównał Polaków do Cyrenejczyka i Weroniki
Okazaliśmy się – Bogu niech będą dzięki – Cyrenejczykami i Weronikami na drodze krzyżowej narodu ukraińskiego – powiedział kard. Kazimierz Nycz podczas rezurekcyjnej Mszy św. w parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Komorowie. Metropolita warszawski podkreślił, że zmartwychwstanie Chrystusa ma wzmacniać w ludziach przekonanie, że wartości, którym służą nie są z tego świata.
Bp Solarczyk: W dzień zmartwychwstania dziękujmy za wspólnotę wiary
– Bądźmy świadkami Boga, który żyje – zachęcił bp Marek Solarczyk, który w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego przewodniczył Mszy świętej w kościele Chrystusa Odkupiciela w Końskich. – W ten dzień zmartwychwstania zacznijmy od dziękowania Bogu za wspólnotę wiary, wspólnotę Kościoła oraz wspólnotę życia i miłości. Dziękujmy za tych, którzy byli i są świadkami Boga – mówił biskup radomski.


