Diecezje
Bp Libera na Wielkanoc: niech spotkanie Zmartwychwstałego Pana umocni wiarę
Bp Piotr Libera przekazał diecezjanom i gościom z Ukrainy życzenia: „Niech spotkanie Zmartwychwstałego Pana, mimo trudności, umocni wiarę” – napisał biskup płocki w czas świąt Wielkiej Nocy 2022.
Bp Wętkowski: niech Zmartwychwstały napełni nasze serca pokojem
„Dramatyczne sceny rozgrywające się na Ukrainie, mogą napawać lękiem i niepewnością także nas. Dlatego potrzebujemy Jezusa, Jego pokoju, światła i nadziei” – napisał biskup włocławski Krzysztof Wętkowski w życzeniach wielkanocnych do diecezjan.
Bp Mazur pobłogosławił pokarmy wielkanocne
Tradycją Wielkiej Soboty jest święcenie pokarmów na stół wielkanocny. Biskup ełcki Jerzy Mazur złożył życzenia świąteczne i pobłogosławił pokarmy wielkanocne w parafii pw. Ducha Świętego w Ełku dla wiernych i duszpasterzy parafii.
Wielkanocne spotkanie franciszkańskich zakonów
„Miłości Wielkiego Czwartku, wiary Wielkiego Piątku, nadziei Wielkiej Soboty i radości Wielkiej Niedzieli” życzył o. Klaudiusz Bartos OFM przełożonym czterech prowincji franciszkańskich i ośmiu klasztorów z siedzibami w Krakowie.
Bp Nitkiewicz spotkał się przy świątecznym stole z ukraińskimi obywatelami
Bp Krzysztof Nitkiewicz spotkał się w Wielką Sobotę przy świątecznym stole z obywatelami z Ukrainy, którzy znaleźli schronienie przed wojną w różnych miejscach diecezji. Spotkanie odbyło się w ośrodku Caritas Diecezji Sandomierskiej w Bojanowie.
Po 40 latach w bydgoskiej bazylice zabiją dzwony
Dwa odrestaurowane dzwony, które znajdują się na wieży Bazyliki Mniejszej św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy, oznajmią po czterdziestu latach Zmartwychwstanie Pańskie.
W radomskim Oknie Życia znaleziono dziecko
Siostry Matki Bożej Miłosierdzia znalazły w Oknie Życia nowo narodzonego chłopczyka. Maluch został przewieziony do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. To czwarte dziecko pozostawione Oknie Życie w Radomiu.
Abp Kupny przygotował 1000 paczek świątecznych dla ubogich
Pomagając uchodźcom z terenów objętych wojną na Ukrainie nie możemy zapominać o bezdomnych i potrzebujących, którzy żyją obok nas – mówił abp Józef Kupny, który w Wielką Sobotę spotkał się na Ostrowie Tumskim z ubogimi mieszkańcami Wrocławia. Hierarcha pobłogosławił przygotowane przez siebie 1000 paczek z produktami żywnościowymi.
Bp Florczyk na Żeromszczyźnie poświęcił koszyczki ze święconką
Po dwóch latach przerwy wróciło bardzo lubiane przez mieszkańców Kielc i Gór Świętokrzyskich wielkosobotnie wydarzenie – święcenie przez bp. Mariana Florczyka pokarmów na świąteczny stół, przed zrekonstruowanym dworem Stefana Żeromskiego w Ciekotach.
Abp Guzdek: Zatrzymajmy się nad człowiekiem w potrzebie
W Wielką Sobotę w południe Abp Józef Guzdek poświęcił na placu przed ratuszem przyniesione przez mieszkańców Białegostoku pokarmy na stół wielkanocny oraz razem z wiceprezydentem Miasta przekazał wszystkim zebranym życzenia paschalne. Następnie przed archikatedrą Metropolita Białostocki poświęcił paczki z żywnością dla potrzebujących przygotowane przez Fundację Rodziny Czarneckich wraz z Województwem Podlaskim oraz Miastem Białystok.


