Diecezje
Kazimierz Biskupi: 26. Sympozjum Teologiczno-Pastoralne o granicach człowieczeństwa
„Granice człowieczeństwa. Wyzwania moralne i pedagogiczne” – to temat refleksji i dyskusji, który w dniach 11-12 lutego zgromadził ludzi różnych dyscyplin nauki na 26. Sympozjum Teologiczno-Pastoralnym w Kazimierzu Biskupim.
Bp Skibicki: nadzieja pomaga chorym podczas leczenia
Biskup elbląski dr Wojciech Skibicki przewodniczył w katedrze św. Mikołaja Mszy św., podczas której ponad 100 osób przyjęło sakrament namaszczenia.
Kraków: trwa nabór prac do jubileuszowej Nagrody Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka
Można już nadsyłać prace do XV edycji ogólnopolskiej Nagrody Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka. To wyróżnienie, które daje szansę zaistnienia w świecie prawdziwego dziennikarstwa.
Susz: Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne prowadzone przez dyrygenta
Po raz drugi odbyły się w Suszu Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne prowadzone przez dyrygenta Huberta Kowalskiego.
Rzepin: Szkolne Koło Caritas zorganizowało akcję „Zakochani dla chorych”
Po raz kolejny Szkolne Koło Caritas z Zespołu Szkół w Rzepinie zorganizowało akcję „Zakochani dla chorych”. Akcją, która odbyła się 12 lutego na terenie szkoły, chcą wesprzeć Hospicjum Domowe w Słubicach z którego korzystają także mieszkańcy Rzepina.
Bydgoszcz: pogrzeb dzieci zmarłych przed urodzeniem
W Bydgoszczy odbył się 10 lutego pogrzeb dzieci zmarłych przed urodzeniem. Uroczystości rozpoczęły się w kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika oraz bł. Antoniego Świadka na Siernieczku w Bydgoszczy. „Jesteśmy dziś z Wami, by towarzyszyć naszą obecnością oraz wspólną modlitwą” – mówił do zebranych ks. Arkadiusz Muzolf, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Bydgoszczy.
Diecezja radomska: wsparcie zabytków sakralnych
Prawie 7 mln zł otrzymały parafie w diecezji radomskiej na przeprowadzenie prac remontowo – konserwatorskich w obiektach sakralnych. M.in. 2,1 mln zł trafi do Opactwa Cysterskiego w Wąchocku.
Zebrali środki na utrzymanie Domu Miłosierdzia
58 tysięcy złotych zebrali organizatorzy koncertu charytatywnego, który odbył się w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej. Pieniądze zostaną przeznaczone na działalność Domu Miłosierdzia.
Bp Czaja do pracowników ochrony zdrowia: służmy całym sercem sobie nawzajem
„Służmy całym sercem sobie nawzajem, a pociechy nigdy nam nie zabraknie, bo wtedy w tej służbie jest po prostu Bóg” – przypomniał biskup opolski Andrzej Czaja podczas I Diecezjalnego Dnia Chorego, obchodzonego 11 lutego w Hospicjum św. Anny w Kędzierzynie-Koźlu, prowadzonym przez Caritas Diecezji Opolskiej. W homilii podkreślił, że Bóg „jest źródłem wszelkiej pociechy”.
Bp Put: Podejście do osoby chorej to barometr naszego człowieczeństwa
„Podejście do osoby chorej to barometr naszego człowieczeństwa” – podkreślił biskup pomocniczy diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, który w Światowy Dzień Chorego spotkał się z pacjentami oraz personelem medycznym oddziału geriatrycznego Lubuskim Centrum Pulmonologii w Torzymiu.


